Your Cart

راهنمای خرید کابل تصویر لپ تاپفلت چیست ؟

فلت قطعه ای است که از کنار هم قرار گرفتن چند رشته سیم تشکیل شده است و شکل ظاهری آن تخت و نازک است.

فلت تصویر چیست؟

این قطعه که اصطلاحا به آن فلت LCD نیز گفته میشود،برای نمایش دادن تصویر روی صفحه نمایش شما لازم و ضروری است و اگر کوچکترین آسیبی ببیند، تصویر شما با مشکل مواجه میشود. همه فلت ها از یک طرف روی مادربرد قرار میگیرد و از طرف دیگر به سوکت LED یا LCD دستگاه) که در قسمت پشت صفحه نمایش قرار دارد) متصل میشود.

فلت لپ تاپ به دو دسته کلی تقسیم میشود;

فلت LED و فلت LCD

فلت LCD

همانطور که از اسم این قطعه مشخص است برای لپ تاپ هایی استفاده میشود که صفحه نمایش آنها LCD  باشد. این فلتها دارای یک سیم برای قسمت "های ولتاژ" میباشند و پینهای بزرگتری نسبت به فلتهای LED دارند.

شکل زیر یک فلت LCD لپ تاپ است.


                                               

فلت LED

این قطعه برای صفحه نمایشهای LED استفاده میشود و پینهای باریک تری نسبت به فلتهای LCD دارند. این فلتها با توجه به مدل لپ تاپ، معمولا یک بخش (یک سیم جدا که به فلت متصل است) برای میکروفون یا وب کم دستگاه مورد نظر دارند.

شکل زیر یک فلت LED لپ تاپ است.


                                                           نکته ای راجع به تعویض فلت لپ تاپ

هنگام تعویض فلت تصویر باید این نکته را در نظر داشته باشید که در همه لپ تاپها،روی قاب  A (قاب پشت ال سی دی) و قاب B (قاب دور ال سی دی) دستگاه، محلی برای قرار گرفتن فلت تصویر قرار دارد که فلت در آن قسمت به راحتی قرار میگیرد. این قسمت به حالت خار روی قابها قرار دارد که مسیر عبور فلت را نشان میدهد. چنانچه بخواهید فلت را در جایی قرار دهید که برای آن تعبیه نشده است، ممکن است دچار له شدگی یا پارگی یا آسیبهای این چنینی شود و ممکن است در اثر برخورد سیمهای فلت دستگاه، لپ تاپ شما دچار اتصالی شده و در نهایت مادربرد دستگاه آسیب ببیند. در نتیجه توصیه میشود برای تعویض فلت در صورتیکه مهارتی در تعمیرات ندارید حتما به یک تعمیرکار مراجعه نمایید.

محصولات مرتبط: