دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

جک برق کابلی لپ تاپ

DC Jack Acer FS201 جک برق لپ تاپ ایسر FS201 در دو رنگ زرد و سبز موجود می باشد که تاثیری در عملکرد کالا ندارد در هنگام تهیه جک برق باید به نکاتی نظیر شکل ظاهری، محل قرارگیری و شکل پایه های آن و هم چنین ابعاد و اندازه آن توجه نمایید. در صورتی که رنگ کالا برای شما مهم میباشد در توضیحات سفارش قید نما..
239,800 ریال
DC Jack Laptop Lenovo Ideapad G50_Ideapad 300-FS816 جک برق لپ تاپ ایسر FS816 در دو رنگ زرد و مشکی موجود می باشد که تاثیری در عملکرد کالا ندارد در هنگام تهیه جک برق باید به نکاتی نظیر شکل ظاهری، محل قرارگیری و شکل پایه های آن و هم چنین ابعاد و اندازه آن توجه نمایید. در صورتی که رنگ کالا برای شما م..
261,600 ریال
DC Jack Acer FS173 جک برق لپ تاپ ایسر FS173 در دو رنگ مشکی و آبی موجود می باشد که تاثیری در عملکرد کالا ندارد در هنگام تهیه جک برق باید به نکاتی نظیر شکل ظاهری، محل قرارگیری و شکل پایه های آن و هم چنین ابعاد و اندازه آن توجه نمایید. در صورتی که رنگ کالا برای شما مهم میباشد در توضیحات سفارش قید نم..
239,800 ریال
نمايش 1 تا 20 از 35 (2 صفحه)

آیا تا به حال به جک برق لپ تاپ خود دقت کرده‌اید و میدانید که از کدام نوع است؟ آیا میدانید که ممکن است این جک پاور در اثر سهل‌انگاری خراب شود؟ در این مطلب ما پورت شارژر لپ تاپ را به شما معرفی کرده و بخش‌های مهم روی آن را موردبررسی قرار داده‌ایم. نکات مهمی که باید در نگهداری از آن رعایت کنید را تذکر داده‌ایم تا از خرابی آن پیشگیری نمایید. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا با این قطعه بیشتر آشنا شوید.

جک برق کابلی لپ تاپ

لپ تاپ‌ها هم مثل هر دستگاه الکترونیک دیگری برای کار کردن نیاز به برق و انرژی دارند. آداپتور لپ تاپ، جریان برق AC شهری را به جریان DC تبدیل می‌کند که برای لپ تاپ مناسب است. این برق از طریق سوکتی که بر روی لپ تاپ وجود دارد به مادربرد وارد می‌شود. جک پاور لپ تاپ، برق را به مادربرد وارد کرده و باتری را شارژ می‌کند و درنتیجه دستگاه قادر به فعالیت می‌شود.

جک برق کابلی لپ تاپ چیست؟

همان‌طور که گفته شد، جک پاور با سیم لپ تاپ از طریق یک سوکت که بر روی مادربرد وجود دارد، به آن متصل می‌شود. گاهی این جک ها بدون سیم هستند یعنی آنکه برای اتصال جک پاور کابلی به مادربرد باید یک سیم بر روی آن لحیم شود. این سیم را می‌توان از جک پاور قبلی به جک پاور جدید منتقل کرد. تعویض این پورت برق کابلی آسان نیست و نیاز به دستگاه لحیم است که اتصال سیم با جک به خوبی برقرار شود.

دقت داشته باشید که تفاوتی که این جک با جک های بی سیم دارد آن است که جک‌های بی سیم به‌صورت مستقیم بر روی مادربرد لحیم می‌شود، اما این سوکت از طریق یک سیم به مادربرد متصل می‌گردد.

بخش های مهم جک بی سیم برق

به این جک برق، یک سیم لحیم می‌شود که از طریق آن به مادربرد متصل می‌گردد. جک پاور دارای بخش های مهمی است که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

  • حفره جک شارژر؛ این حفره در جک شارژر، همان محل قرار گیری فیش اداپتور است. این حفره جک شارژر می‌تواند در لپ تاپ های مختلف در اندازه و ضخامت های متفاوت باشد. همچنین در داخل برخی از آنها سوزن وجود دارد.
  • جای پیچ؛ جک برق لپ تاپ، از طریق یک پیچ بر روی قاب محکم بسته می‌شود.
  • پایه ها؛ سیم ها بر روی این پایه ها لحیم می‌شوند و از طریق این سیم می‌تواند به مادربرد وصل گردد.

در نگهداری از جک شارژر لپ تاپ چه نکاتی باید رعایت شود؟

لپ تاپ دستگاه بسیار حساسی است و با کوچک‌ترین سهل‌انگاری می‌تواند به مشکل بخورد. نکته مهمی که درزمینه نگهداری از جک برق لپ تاپ باید به خاطر بسپارید آن است که در زمانی که لپ تاپ در حال شارژ است آن را به‌هیچ‌وجه جابه‌جا نکنید. تکان دادن دستگاه ممکن است باعث خرابی در پورت پاور لپ تاپ شما بشود.

در این مطب ما به شما توضیح دادیم که پورت برق لپ تاپ چیست و چه بخش های مهمی دارد. در ادامه هم به توضیح جک برق کابلی پرداختیم و به نکاتی در رابطه با تعویض آن اشاره کردیم. تعویض این جک برق لپ تاپ دشوار بوده و نیاز به تجهیزاتی است که بتوان سیم را بر روی جک لحیم کرد. امیدوار هستیم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم شما را در این زمینه کمک کرده باشیم.

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات