دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

انواع مانیتور تاچ لپ تاپ

ال ای دی 15.6 اینچ AUOتوجه: ال ای دی LED Laptop AUO 15.6_B156HAK02.3_Touch_Slim 40Pin FHD-EDP_350x216x3.2mm مخصوص لپ تاپ های دل می باشد...
36,122,600 ریال
LED Laptop 15.6 BOE Slim 40Pin_NT156WM-T00_Touch EDP-HD With Glass_Refur Dead pixelتوجه: ال ای دی Laptop 15.6 BOE Slim 40Pin_NT156WHM-T00_Touch EDP-HD With Glass_Refur Dead pixel ممکن است شامل پیکسل ، هاله و یا لکه ی ریز باشند و در صورتی که پس از نصب ، تعداد پیکسل و هاله ی آن بیشتر شود ، شامل یک..
34,062,500 ریال
LED Laptop Samsung LTN156HL11_Touch-Full HD-IPS-EDPال ای دی لپ تاپ 15.6 Samsung LTN156HL11_Touch نازک براق 40 پین Full HD-IPS-EDP به دلیل حساسیت ، باید هنگام تحویل بر روی دستگاه مورد نظر تست شود و ارسال بدون تست کالا امکان پذیر نیست. شما میتوانید زمان تحویل کالا، دستگاه را همراه داشته و به صورت ..
30,738,000 ریال
ال ای دی لپ تاپ 14.0 BOE HB140WHA-101 Touch-EDP به همراه Glass برای دل Inspiron 3437
نا موجود
LED Laptop BOE 14.0_HB140WHA-101_Touch-EDP With Glass For Dell Inspiron 3437اين مدل ال ای دی ممکن است با ریورژن های (Rev) متفاوتي موجود باشد. درصورتي که ریورژن (Rev) کالا براي شما مهم مي باشد داخل توضيحات سفارش قيد نماييد...
نمايش 1 تا 18 از 18 (1 صفحه)

در این مدل دسته بندی ال ای دی ها بصورت تاچ بوده و فاقد تاچ اسکرین می باشند. در صورت تمایل به تهیه تاچ و ال سی دی با هم به دسته بندی اسمبل لپ تاپ مراجعه نمایید.

انواع مانیتور تاچ لپ تاپ

سیستم های تاچ اسکرین همان نمایشگرهای لمسی تعاملی هستند که از جذابیت و کارایی بیشتری نسبت به نمایشگرهای معمولی برخوردارند و می توانند ارتباط ساده ای بین مخاطب برقرار کند. این تاچ اسکرین ها از نظر شکل ظاهری ، هیچ تفاوتی با یک مانیتور یا تلویزیون معمولی ندارند. سیستم های تاچ با قابلیت لمسی و کاربری بسیار ساده ای ساخته شده اند که هر فردی از طریق یک روش لمسی به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم با قلم های نوری می تواند این تکنولوژی را مورد استفاده قرار دهد.

نمایشگرهای لمسی از جمله فناوری است که استفاده کردن از آن ها موجب شده در دنیای اطرافمان بتوانیم در زمینه‌های مختلفی فعالیت داشته باشیم مانند: گوشی‌های موبایل ، تبلت ، لپ‌تاپ‌ ، نمایشگرهای کامپیوتری و صفحات نمایشی و دستگاه‌های مختلف که در محل‌های عمومی نصب هستند به طور کلی صفحه نمایشگرهای تاچ بسته به کاربرد فناوری مختلفی که دارند به دو دسته تقسیم می شوند که در مورارد زیر به آن اشاره می کنیم.

انواع صفحه نمایشگرهای تاچ

 نمایشگرهای تاچ اسکرین بسته به کاربردی که دارند از سیستم های مجهز به صفحه لمسی ساخته شده اند که در ادامه در مورد هر یک از آن ها می پردازیم:

صفحه لمسی با ساختار مقاومتی

 نمایشگرهای مقاومتی همان طور که از اسم آنها پیداست از دو لایه مقاومتی در کنار هم تشکیل شده اند و هیچ گونه تماسی بین دو لایه ی هادی و مقاومتی وجود ندارد و جریانی بین آن دو منتقل نمی گردد. زمانی که دو لایه به هم برخورد می کنند باعث ایجاد تغییر در مقدار عبوری جریان الکتریکی می شود. این تغییر توسط کنترلر کشف شده و با اندکی پردازش روی اطلاعات حاصل از لمس ، آنها را تبدیل به یک مختصات افقی و عمودی می کند که به عنوان یک رویداد لمسی آن را ثبت می کنیم.

صفحه نمایشی تاچ خازنی

 صفحه نمایش تاچ خازنی ، تشکیل شده از قاب شیشه ای که ذخیره کننده بار الکتریکی است. این صفحه نمایش از لایه‌ های الکترود شفافی روی پنل شیشه‌ای قرار دارند. زمانی که صفحه نمایش با یک شیء هادی مناسب مثل سرانگشت در تماس است ، مقداری از بار الکتریکی به کاربر منتقل شده و بار الکتریکی بر روی عنصر خازنی کاهش می یابد. این کاهش توسط مدارهایی که در گوشه های صفحه نمایش قرار دارند ، اندازه گیری می شوند. رایانه از تغییرات نسبی بار در هر گوشه مکان دقیق لمس را محاسبه می کند و اطلاعات را به درایو نرم افزاری می فرستند.

تفاوت صفحه نمایش مقاومتی و خازنی

 مهم‌ترین تفاوت صفحه نمایش های مقاومتی با خازنی در نوع لمس کاربر آن ها است. این نوع صفحات لمسی ، از دو لایه از مواد رسانا تشکیل شده اند و با فضای کمی از یکدیگر قرار دارند که به عنوان یک بخش مقاومتی در صفحات لمسی عمل می کند. بدین صورت با تماس انگشت کاربر در هر کدام از قسمت های این نوع از نمایشگرها دو لایه‌ی رسانا به یکدیگر نزدیک شده و برخورد می کند و محل دقیق لمس کاربر مشخص می شود و اطلاعات دقیق مربوط به محل تماس انگشت کاربر پس از ارسال به پردازنده و تجزیه و تحلیل آن به برد اصلی منتقل شده و محل مورد نظر در صفحه انتخاب می گردد.

 در نتیجه از این مقاله نتیجه می گیریم که صفحه نمایش تاچ اسکرین را می‌توان جایگزینی برای کیبورد مکانیکی معرفی کرد و نحوه کار هر کدام از این صفحه نمایش ها با دیگری متفاوت است. اما اساس کار همه تاچ اسکرین ها به این صورت است که با لمس کردن دست کاربر یا فشردن نقطه‌ای خاص دستوراتی به یک جریان الکتریکی که در زیر صفحه نمایش لمسی برقرار است ، ارسال می‌شوند. و برنامه ای که از قبل مشخص شده برای فشردن نقطه مربوطه با این لمس اجرا خواهد شد.

 

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات