دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

هارد SSD

هارد 128GB کینگ مکستوجه: این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد.کارت حافظه M2 پیش‌زمینه ی معرفی حافظه‌های SSD بسیار کوچک و در عین حال بسیار سریع است. حافظه‌هایی به شکل کارت که کانکتور M.2 دارند ، کوچک هستند و برای الترابوک ها و تبلت ها ط..
6,692,600 ریال 6,834,300 ریال
هارد 128GB اچ پیاز نظر فنی پورت M2 جایگزین حافظه های SSD و mSATA در نظر گرفته شده و در بین بسیاری از طراحان و سازندگان لبتاپهای مدرن و باریک ، بسیار مورد استفاده بوده است. پشتیبانی از هارد M2 می تواند ، هم ازطریق SATA و هم PCIe انجام شود.خرید و قیمت هارد SSD HP M.2 NGFF 2280 128GB سه ماه گار..
4,687,000 ریال
هارد 1TB کینگ مکستوجه: این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد.وجود حجم بالایی از فضا برای ذخیره سازی فایل ها، فیلم و هر فایل دیگری یک امکان فوق العاده است که به وسیله حافظه اس اس دی فراهم شده است. این حافظه ها که جدید ترین مدل های فضای ذخیره هستند، حجم..
31,838,900 ریال 32,209,500 ریال
هارد 240GB کینگ مکستوجه: این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد.هارد دیسک HDD ، حافظه ای جهت ذخیره سازی اطلاعات به صورت دائمی برای نوت بوک می باشد. سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات توسط هارد نوت بوک از فاکتورهای مهم درهنگام خریداری آن می باشد و هرچه میزان س..
11,194,300 ریال 11,423,200 ریال
هارد 256GB کینگ مکستوجه: این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد.جدید ترین یا به روز ترین فرم فاکتو اس اس دی کارت حافظه های M.2 می باشد ، این نوع درایو می تواند به اندازه نمونه های SSD 2.5 اینچی خود اطلاعات ذخیره کنند. درایو های M.2 بدون نیاز به هیچ کاب..
11,423,200 ریال
هارد 480GB کینگ مکستوجه: این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد...
19,249,400 ریال 19,532,800 ریال
هارد 512GB کینگ مکستوجه: این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد.در دنیای تکنولوژی استفاده از انواع حافظه ها از اهمیت بالایی برخورد است که در میان اینتر فیس ها و برند های مختلف، هارد های اس اس دی یا سرعت بالا کاربران بیشتری دارد این نوع کارت حافظه میتوا..
21,560,200 ریال
هارد SSD لپ تاپ 1 ترابایت KingMax Sata 2.5Inch_SIV گارانتی آواژنگ
نا موجود
هارد 1TB کینگ مکستوجه: این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد.تمام کاربران نوتبوک هنگام ذخیره سازی اطلاعات در سیستم خود، به یک حافظه با ظرفیت بالا نیاز دارند تا بتوانند اطلاعات مورد نیاز را به صورت بلند مدت حفظ نمایند در عصر حاضر کارت حافظه هایی با وزن..
هارد SSD لپ تاپ 240 گیگابایت Apacer Sata 2.5Inch AS340 یک سال گارانتی افق
نا موجود
هارد 240GB اپیسرهمیشه سرعت از ویژگی‌های محبوب در دنیای دیجیتال است به همین دلیل کمپانی های فناوری تلاش می کنند تا تراشه های قدرتمند و پر سرعت طراحی نمایند که می توان به کارت های حافظه اس اس دی اشاره نمود این قطعه کوچک فوق موثر جایگاه مهمی را در دنیای دیجیتال به خود اختصاص داده است.خرید ..
هارد SSD لپ تاپ 4 ترابایت سامسونگ Sata 2.5Inch QVO870 گارانتی آواژنگ
نا موجود
هارد 4TB سامسونگتوجه: این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد.هارد بزرگترین حافظه جانبی موجود در نوت بوک می باشد که تقریباً تمامی داده‌ها ازجمله اسناد ، فایل‌ها ، برنامه‌ها و … روی آن قرار می‌ گیرد. هراطلاعاتی که برای ذخیره سا..
هارد SSD لپ تاپ 250 گیگابایت اچ پی M.2 NGFF 2280_S700 گارانتی آواژنگ
نا موجود
هارد 250GB اچ پیتوجه:این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد.هارد اینترنال ، بزرگترین حافظه جانبی موجود در نوت بوک می باشد که تقریباً تمامی داده‌ها ازجمله اسناد ، فایل‌ها ، برنامه‌ها و … روی آن قرار می ‌گیرد. هراطلاعاتی که برا..
هارد SSD لپ تاپ 1 ترابایت اچ پی Sata 2.5Inch S750 گارانتی آواژنگ
نا موجود
هارد 1TB اچ پیحافظه SSD اچ پی S750این حافظه از نوع 2.5 اینچی و 3D NAND می باشد و با عملکرد بالا ، سرعت های بی نظیری را برای شما به ارمغان می آورد ، شما میتوانید مشخصات این SSD را در جدول زیر مشاهده نمایید. ظرفیت SSD 256GB - 512GB -1T رابط SSD SATA 3 - 6GB/s..
هارد SSD لپ تاپ 500 گیگابایت اچ پی M.2 NGFF 2280_S700 گارانتی آواژنگ
نا موجود
هارد 500GB اچ پیتوجه:این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد.Hard Disk Drive به معنی دیسک درایو سخت می باشد که یک حافظه غیر فرار می باشد است ، هارد سرعت پردازش اطلاعات را تا 2 برابر افزایش می دهد. تمام اطلاعات از قبیل سیستم عامل فایل های شخصی ، برنامه ه..
هارد SSD لپ تاپ 1 ترابایت اچ پی M.2 NVME 2280_EX900 Plus گارانتی آواژنگ
نا موجود
هارد SSD اچ پی 1 ترا EX900 Plusحافظه SSD اچ پی M.2 NVME EX900 PLUSاین حافظه از نوع M.2 تک شیار می باشد و نسل جدید NVME می باشد و از سرعت بالاتری نسبت به سری های قبل خود EX900 به مراتب بالاتر می باشد و سرعت خواندن آن تا 3300 مگا بایت بر ثانیه می باشد و این اس اس دی 3D NAND FLASH با صرفه ..
هارد SSD لپ تاپ 240 گیگابایت PNY Sata 2.5Inch CS900 گارانتی حامی
نا موجود
SSD Laptop PNY 240GB Sata 2.5Inch CS900_Hami Warrantyهارد SSD لپ تاپ 240 گیگابایت PNY CS900هارد های ssd از نسل جدید کارت های ذخیره سازی به حساب می آیند . این مدل حافظه ، رویکردی کاملا متفاوت نسبت به هارد دیسک سیلندری دارند که بر پایه حافضه فلش طراحی شده اند.خرید و قیمت اس اس دی لپ تاپ PN..
هارد SSD لپ تاپ 512 گیگابایت اچ پی M.2 NVME 2280_EX900 Plus گارانتی آواژنگ
نا موجود
هارد 512GB اچ پیتوجه:این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد.حافظه SSD اچ پی M.2 NVME EX900 PLUSاین حافظه از نوع M.2 تک شیار می باشد و نسل جدید NVME می باشد و از سرعت بالاتری نسبت به سری های قبل خود EX900 به مراتب بالاتر می باشد و سرعت خواندن آ..
هارد SSD لپ تاپ 120 گیگابایت PNY Sata 2.5Inch CS900 گارانتی حامی
نا موجود
SSD Laptop PNY 120GB Sata 2.5Inch CS900_Hami Warrantyهارد SSD لپ تاپ 120 گیگابایت PNY CS900یکی از مهم ‌ترین اجزای هر نوتبوک هارد می باشد، هارد قطعه ای است که وظیفه ذخیره اطلاعات را به صورت بلند مدت بر عهده دارد که یکی تاثیر گذارترین ماژول ها در روند سیستمی هر لبتاب محسوب میشود. تمام کار..
هارد SSD لپ تاپ 128 گیگابایت ایسر M.2 NVME 2280 FA100 گارانتی آواژنگ
نا موجود
هارد 128GB ایسرتوجه: این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد.نوتبوک های نسل جدید که غالبا فوق باریک طراحی میشوند ، به علت بدنه باریک قابلیت قرار گرفتن هارد های 2.5 اینچی در آنها وجود ندارد به همین دلیل از هارد اس اس دی M.2 در لب تاب های جدید استفاد..
نمايش 1 تا 20 از 314 (16 صفحه)

 

مزایا و معایب هارد SSD چیست ؟ آیا هارد SSD ارزش خرید دارد ؟

آیا می‌توان سرعت یک لپ‌تاپ را افزایش داد؟
تفاوت‌های اصلی بین هارد‌های اس‌اس‌دی و هارد‌های اچ‌دی‌دی چیست؟
آیا می‌توان یک هارد لپ‌تاپ را با هارد پی‌سی جایگزین کرد؟
چرا هارد‌های اس‌اس‌دی سرعت بیشتری نسبت به هارد‌های معمولی دارند؟
چرا هارد‌های SSD در مقابل ضربه مقاوم‌تر هستند؟
آیا هارد‌های M.2 را می‌توان به جای هارد‌های معمولی نصب کرد؟
چرا هارد‌های اس‌اس‌دی M.2 در سایز‌های مختلف وجود دارند؟
تفاوت‌های هارد‌های مک‌بوک با هارد‌های معمولی چیست؟
چگونه می‌توان از روی مادربرد تشخیص داد که کدام مدل هارد یا اس‌اس‌دی با لپ‌تاپ سازگار است؟

در این مقاله ما سعی کردیم تمامی سوالات شما را پاسخگو باشیم ، همچنین درباره تفاوت هارد ها با هم و همچنین انواع اس اس دی ها را به شما نشان می دهیم.

هارد SSD 

SSD به عنوان مخفف Solid State Drive شناخته می‌شود و واقعاً انقلابی در زمینه ذخیره‌سازی دیجیتال داشته است ، این تفاوت در هنگام ران شدن سیستم عاملتون و بعد از آن استفاده در داخل سیستم به وضوح مشخص می باشد . تفاوت اساسی بین SSD و HDD (Hard Disk Drive) در ساختار داخلی آنها و نحوه عملکردشان است. در SSD، از تراشه‌های نیمه‌هادی برای ذخیره داده‌ها استفاده می‌شود که بدون قطعات مکانیکی کار می‌کنند. این باعث افزایش سرعت و همچنین مقاومت بیشتر به نسبت به HDD در برابر ضربه می‌شود زیرا HDD ها دارای دیسک‌های چرخان و سیستم هد خواننده‌ای هستند که برای خواندن و نوشتن داده‌ها بر روی دیسک حرکت می‌کند. این قطعات مکانیکی معمولاً باعث کاهش سرعت و آسیب پذیری بیشتر در برابر ضربه می‌شوند. از این رو، SSD ها به عنوان یک گزینه سریعتر و مقاوم‌تر برای ذخیره‌سازی داده‌ها در سیستم‌های رایانه‌ای شناخته می‌شوند. همچنین، SSD M.2 از تکنولوژی NVMe برای افزایش سرعت و عملکرد استفاده می‌کند و به عنوان یکی از سریع‌ترین گزینه‌های ذخیره‌سازی در دسترس محسوب می‌شود.

تفاوت هارد معمولی و اس اس دی

انواع هارد SSD لپ تاپ

درایو‌های حالت جامد (SSD) برای لپ‌تاپ‌ها در اشکال و ابعاد مختلفی طراحی شده‌اند تا با انواع مختلفی از لپ‌تاپ‌ها سازگار باشند. این تنوع‌ها عمدتاً به دلیل نیاز‌های سخت‌افزاری و ابعاد مختلف دستگاه‌های مختلف و همچنین استانداردهای رابط‌های اتصال مختلف است.

SSD 2.5 اینچ: این نوع SSD اندازه‌ی استاندارد برای هارد‌های HDD 2.5 اینچی است و معمولاً به راحتی قابل جایگزینی در لپ‌تاپ‌هایی می باشدکه از هارد HDD این سایز استفاده می‌کنند.

SSD M.2: این نوع SSD به عنوان یک نسخه کوچک‌تر و فشرده‌تر در نظر گرفته می‌شود. آنها به طور معمول در اسلات‌های M.2 در مادربردها و لپ‌تاپ‌ها نصب می‌شود و باعث افزایش سرعت بارگذاری و عملکرد سیستم می‌شوند.

SSD PCIe: این نوع SSD از رابط PCI Express استفاده می‌کند و برخی از لپ‌تاپ‌ها از این نوع SSD برای افزایش عملکرد خود استفاده می‌کنند. آنها معمولاً سرعت بالاتری نسبت به SSDهای SATA ارائه می‌دهند.

SSD U.2: این نوع SSD معمولاً در سرورها و ایستگاه‌های کاری به کار می‌روند و از رابط U.2 برای اتصال به سیستم استفاده می‌کنند.

SSD SATA: این نوع SSD از رابط SATA به عنوان واسط اتصال به مادربرد استفاده می‌کنند و عمدتاً جایگزین‌های خوبی برای هارد‌های HDD 2.5 اینچی هستند.

 دلیل این تفاوت ها به دلایل مختلفی اعم از کوچکتر شدن لپ تاپ ها و یا برای افزایش سرعت سیستم ها و یا خاص بودن هارد ها مثل شرکت اپل که هارد های مخصوص خود را دارد و همچنین برخی لپ تاپ ها از 2 نوع اسلات برخوردار هست ، بیشتر یک اسلات برای هارد یا اس اس دی 2.5 اینچی و دومی برای اس اس دی هاس m.2 می باشد که این تفاوت ها را ایجاد کرده که در ادامه به انواع آن ها اشاره خواهیم کرد.

 

هارد SSD لپتاپ 2.5 اینچ

این اس اس دی از پرفروش ترین و پرکاربردترین SSD های موجود در بازار می باشد ، دلیل اصلی آن هم این است که کاملا مشابه هارد اصلی می باشد و اکثرا برای افزایش سرعت سیستم این دو هارد را جایگزین یکدیگر میکنند ، همانطور که متوجه شدید پورت اتصال این هارد SATA می باشد و حتما این نکته را مد نظر داشته باشید که تمامی اس اس دی ها در سایز SLIM می باشد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که یکی از اصلی ترین تفاوت برند های اس اس دی با همدیگر در تفاوت سرعت READ (خواندن اطلاعات) و WRITE (نوشتن اطلاعات) می باشد وهر چقدر این دو عدد بالاتر باشند ، اس اس دی از سرعت بالاتری برخور دار می باشد و میتوانید اقدام به خرید SSD لپتاپ 2.5 اینچ نمایید.

هارد اس اس دی 2.5 اینچ

قیمت هارد SSD

در نوت بوک هایی که از هارد 2.5 اینچی استفاده میکنند ، شما برای صرفه جویی در هزینه خرید اس اس دی میتوانید اقدام به خرید کددی نمایید . به دلیل آنکه دیگر دی وی دی رایتر لپ تاپ کارایی ندارد ، شما می‌توانند درایو لپ تاپ خود را بردارید و به‌ جای آن اقدام به خرید HDD CADDY نمایید ، و بعد از آن باید هارددیسک خود را به آن انتقال دهید و اس اس دی جدید با ظرفیت کمتر (ظرفیت بیشتر قیمت بیشتر !) فقط برای برنامه ها خریداری نمایید و بجای هارد اصلی بگذارید حتما این نکته را فراموش نکنید که سرعت اتصال مستقیم به مادربرد بالاتر از مبدل ها می باشد برای همین حتما اس اس دی را جای هارد اصلی دستگاه بگذارید. 

 

هارد SSD لپ تاپ MSATA

این SSD از اولین سری های اس اس دی بوده که از سایز 2.5 اینچی کوچکتر بوده و تبلت ویندوزی های کوچکتر و مینی لپ تاپ ها استفاده می شده و در دو سایز مختلف به بازار ارائه شده بود که نوع بلندتر آن همانطور که در تصویر پایین مشاهده می نمایید پرفروش تر بود و از لحاظ ظاهری مشابه به کارت های وایرلس لپ تاپی بود، این حافظه در دو سایز FULL SIZE و HALF SIZE تولید می‌شود ، از لحاظ سرعت با اس اس دی های 2.5 اینچ برابری میکنند ، در لپ تاپ های حال حاضر MSATA ها دیگر استفاده نمیشود و M.2 ها جای این هارد ها گرفته است.

هارد اس اس دی مینی ساتا

هارد لپتاپ SSD M.2

حافظه های اس اس دی M2 هم از نوع هارد های حالت جامد است. SSD M2 در دو مدل تک شیار( NVME ) و دو شیار(NGFF) تولید شده که خود این دو مدل نیز دارای سایز ها مختلف می باشد ، که در ادامه به تفکیک توضیح می دهیم.

هارد اس اس دی ام 2

هارد دو شیار SSD M2 

نوع قدیمی تر دو مدل بالا M2 های دو شیار یا NGFF می باشد ، این مدل SSD بعد از MSATA آمد و به مرور زمان در لپ تاپ ها جایگزین MSATA شد و از لحاظ سرعت هم بالاتر از اس اس دی های نسل قبل خود بود.

هارد اس اس دی ام 2

M.2 NGFF یا دوچاک در سایز های 2242 ، 2260 ، 2280 می باشد ، از ابعاد شما میتوانید طول و عرض M.2 را تشخیص بدهید که در عکس پایین نمایش داده شده است.

انواع هارد اس اس دی ام 2

در لپ تاپ هایی که پورت M.2 را ساپورت میکند معمولا اگر بزرگترین سایز یعنی 2280 را داشته باشد شما میتوانید از سایز های کوچکتر مثل 2240 و 2260 استفاده نمایید.

هارد تک شیار SSD M2 

این نوع اس اس دی از لحاظ ظاهری مشابه M2 دوشیار بوده و تنها تفاوت در شیار M.2 می باشد ، این اس اس دی ها از لحاظ سرعت از نوع قدیمی تر خودش دو شیار سرعت خیلی بالاتری دارد ، یکی از بهترین برند ها سامسونگ می باشد که تقریبا سرعتی معادل 5 برابر SSD دوشیار قبل تر از خود دارد.

هارد اس اس دی m.2

SSD M.2 NVME هم در سایز ها مختلف تولید شده است که در عکس پایین مشاهده مینمایید.

هارد ssd nvme

خرید و قیمت هارد لپ تاپ M.2

حتما هنگام خرید برای شما این سوال پیش آمده است که چه نوع M.2 با لپ تاپ شما سازگار می باشد ، اول از همه باید بدانید که M.2 های NGFF یا دو شیار به هر مادربردی که اسلت مربوط به هارد های M.2 را داشته باشد سازگار است ولی برعکس آن صدق نمیکند ، خب حالا چگونه از روی اسلت مادربرد تشخیص بدهیم که چه مدل M.2 را خریداری نماییم ، برای این کار باید به شیار اسلت روی مادربرد دقت نمایید ، اگر مطابق شکل سمت چپ شیار سمت چپ یا B KEY باشد شما فقط باید اقدام به خرید SSD M.2 NGFF نمایید و اگر شیار مطابق شکل سمت راست در قسمت راست اسلت و یا M KEY روی مادربرد بود شما علاوه برM.2 دو شیار میتوانید اقدام به خرید SSD M.2 NVME نمایید.

 

تفاوت هارد m2

روش نگهداری از هارد SSD

برای آنکه حافظه اس اس دی شما به خوبی کار کند و عمر طولانی‌تری داشته باشد، بایستی یک سری نکات ساده را رعایت نمایید.

 • از ضربه زدن به آن جدا خودداری نمایید.
 • از رطوبت دور نگه‌دارید.
 • اجازه ندهید بیش‌ازحد گرم شود؛ برای این منظور می‌توانید از فن‌های خنک‌کننده لپ تاپ استفاده نمایید.
 • حافظه SSD خود را پر نکنید. اگر می‌خواهید که حافظه شما همچنان پرسرعت باقی بماند، بخشی از ظرفیت آن را خالی نگه‌دارید.
 • فایل‌هایی با حجم بالا را در آن ذخیره نکنید. حافظه اس اس دی بسیار ارزشمند و گران‌قیمت است، پس حجم آن را با فایل‌های سنگین و بیهوده اشغال نکنید. برای ذخیره‌سازی اطلاعات خود می‌توانید از هارد اچ دی دی استفاده نمایید. فقط سیستم‌عامل، برنامه‌های پرکاربرد و فایل‌های مهم را روی یک SSD ذخیره کنید. برای بقیه موارد، از هارددیسک استفاده نمایید.
 • Hibernation را در سیستم‌عامل خود غیرفعال کنید؛ حالت هایبرنیشن در SSD می‌تواند طول عمر آن را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهد.
 • بر روی حافظه دیگری، حتماً از اطلاعات خود پشتیبان (بکاپ) تهیه کنید.
 • از آنتی ویروس های معتبر استفاده نمایید. ویروس‌ها ممکن است به اطلاعات داخل آن صدمه بزنند.

خرابی هارد ssd لپ تاپ

در اینجا ما به یکسری علائم اشاره می‌کنیم که هرکدام از آنها می‌تواند نشانه خرابی هارد اس اس دی شما باشد؛

 • سرعت عملکرد آن بسیار کند می‌شود

 • فایل‌ها را نمی‌تواند بخواند یا بنویسد
 • لپ تاپ شما بوت نمی‌شود
 • خطاهای مکرر (صفحه آبی مرگ/صفحه سیاه مرگ)
 • فقط می‌توانید که فایل‌ها را بخوانید

نحوه تعویض هارد SSD لپ تاپ

در بخش وبلاگ سایت فراسیستم افق، آموزش جامع برای تعویض هارد لپ تاپ، برای تمامی مدل‌ها وجود دارد. با مراجعه و جستجوی مدل دستگاه خود می‌توانید فیلم کامل آن را دنبال کنید. درصورتی‌که خودتان اقدام به تعویض هارد SSD لپ تاپ کردید، حتماً ویندوز را دوباره بر روی SSD نصب نمایید.

 

انواع برند هارد SSD

هارد SSD سامسونگ

هارد SSD ای دیتا

هارد SSD اچ پی

هارد SSD وسترن

هارد SSD ایسر

هارد SSD کروشیال

هارد SSD هایک ویژن

هارد SSD لکسار

هارد SSD پی ان وای

هارد SSD اددلینک

هارد SSD سیلیکون پاور

هارد SSD ترنسند

هارد SSD اپل

سوالات متداول

بله ، لپتاپ هایی که از سوکت M.2 پشتیبانی میکند قابلیت سازگار شدن با هر دو مدل را دارد

بله ، تمامی هارد ها تست شده و باسلامت صدرصد تحویل مشتری داده می شود.

بله ، شما برای اینکار میتوانید کابل HDD TO USB3 تهیه نمایید و یا باکس هارد خریداری نمایید

شما برای اینکار میتوانید کابل DVD TO USB تهیه نمایید و یا باکس دی وی دی خریداری نمایید

بله ، گارانتی تمامی کالا ها در عنوان کالا قید شده است

بله برندهای مختلف در خرید اس اس دی خیلی تاثیر گذار نمی باشد ، تفاوت اصلی آنها در سرعت و طول عمر ssd می باشد.

برای این کار باید دی وی دی لپ تاپ را خارج نمایید و هارد معمولی را داخل کددی بگذارید و بجای دی وی دی رایتر جایگزین نمایید.

تقریبا می شود گفت تمامی هاردهای لپ تاپی 5400 دور می باشد ، در بعضی مورد ها 7200 دور می باشد.

سایز کددی ها کاملا مشابه به سایز دی وی دی می باشد و شما کافی است که بدانید دی وی دی شما ضخیم یا نازک می باشد.

بله ، اگر لپ تاپ شما اسلت ام 2 را نداشت ، میتوانید از تبدیل های M.2 TO 2.5 اینچ استفاده نمایید.

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات