دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

درباره مادربرد

یکی از شایع‌ترین خرابی‌های لپ تاپ ، خرابی مادربرد آن است. با توجه به قیمت بالای لپ تاپ ، در صورت خرابی مادربرد ، تعویض قطعات یا تعمیر لپ تاپ به صرفه تر از تعویض لپ تاپ و خرید لپ تاپ جدید است. هزینه تعمیر مادربرد لپ تاپ با توجه به نوع خرابی و قطعات مورد نیاز برای تعویض ، متغیر است و به عوامل متعددی بستگی دارد. هزینه تعویض مادربرد لپ تاپ نیز با توجه به مدل آن و وضعیت موجودی آن در بازار متغیر است. تعویض مادربرد فرایند حساسی است و باید با دقت ویژه ای انجام شود. اگر خطایی در مراحل انجام این کار رخ دهد ، احتمال آسیب دیدگی تمام بخش های لپ تاپ و از کار افتادن مجدد مادربرد بسیار بالا خواهد بود.

اجرت تعویض مادربرد لپ تاپ در تعمیرگاه افق به شرح زیر می باشد:

قیمت های زیر به ریال تعریف شده است:
تعویض مادربرد های با قیمت زیر 3 میلیون4.300.000
تعویض مادربرد های با قیمت بین 3 تا 6 میلیون5.000.000
تعویض مادربرد های با قیمت بالای 6 میلیون5.700.000
تعویض مادربرد های ALL IN ONE6.800.000

لزوم تعویض فلت لپ تاپ

خیلی از مشتری ها با این سوال مواجه می شوند که چرا برای تعویض مادربرد لپ تاپ پیشنهاد می کنیم حتما باید فلت تصویر آن عوض شود. کابل فلت یکی از مهم ترین اتصالات در لپ تاپ است که وظیفه متصل کردن مادربرد به نمایشگر و وبکم را برعهده دارد. در واقع هر آنچه که در نمایشگر لپ تاپ به نمایش در می آید؛ از طریق کابل فلت انتقال داده می شود. بنابراین این کابل اتصال مهمی در دستگاه شما است و به مرور زمان مستهلک می شود و حتی اگر خود این کابل قبلا باعث خرابی مادربرد شما نشده باشد ، ممکن است بدلیل استهلاک آن بعدا باعث اتصالی و خرابی مادربرد و قطعات دستگاه شود و همچنین با توجه به قیمت کم فلت ها و اینکه خرابی آن منجر به خسارات زیاد به مادربرد و ال سی دی می شود کاملا معقول است که در هنگام تعویض مادربرد در صورتی که فلت نو موجود باشد ، تعیوض می شود.

ممکن است اتصالی فلت منجر به خرابی های زیر شود:

**آسیب به مادربرد و چیپ و سی پی یو لپ تاپ (اتصالی سیم های دیتا و ولتاژ بکلایت)
**آسیب به ال ای دی (اتصالی سیم های دیتا و ولتاژ بکلایت)
** آسیب وبکم (اتصالی سیم های وبکم در فلت و ولتاژ بکلایت)
**آسیب به لن وایرلس (اتصالی فلت با آنتن وایرلس)

از آنجایی که کابل فلت موقع باز و بست لپ تاپ با لولا درگیر است معمولا در طول زمان دچار فرسایش می شود به همین دلیل جزء قطعات مصرفی به شمار می آید و باید در صورت مشاهده هر عیبی که ممکن است از جانب فلت رخ داده باشد ، کابل فلت تعویض شود. معمولا سوختن CPU ، چیپ ها ، IO و اتصالی شدن مادربرد ممکن است به دلیل خرابی فلت باشد.

گاهی اوقات فلت اتصالی شده از لحاظ  ظاهری قابل تشخیص بوده اما در بعضی مواقع ممکن است فلت خراب از لحاظ ظاهری قابل تشخیص نباشد و یا این که فلت حتی تصویر نشان دهد اما دچار فرسودگی شده باشد و بعد از چند وقت دچار اتصالی شود.        
خصوصا در دستگاههای با سی پی یو آنبرد ، قیمت فلت در مقایسه با قیمت مادربرد بسیار ناچیز است و استفاده از فلت دست دوم قابل ریسک نمی باشد چون حتی اگر در همان زمان سیستم با مشکلی مواجه نشود ، ممکن است به مرور زمان منجر به اتصالی در مادربرد شود.
به هر حال عوض نکردن فلت در هنگام تعویض برد و ریسک کردن در این مورد گاهی ممکن است باعث سوختگی CPU و چیپ ها و یا مشکلات جدی برای لپ تاپ شود.

اجرت تعویض فلت لپ تاپ در تعمیرگاه افق به شرح زیر می باشد:

از آنجایی که تعویض فلت دستگاه های تاچ زمان و دقت بیشتری نیاز دارد اجرت تعویض این فلت ها نیز بیشتر است:

قیمت های زیر به ریال تعریف شده است:
تعویض فلت غیرتاچ2.000.000
تعویض فلت تاچ  در صورت برداشته نشدن تاچ2.300.000
تعویض فلت تاچ در صورت برداشته شدن تاچ4.300.000

 

 

هزینه مرجوعی مادربرد

زمانی که مادربرد را مرجوع می نمایید باید کاملا سالم دست نخورده و دارای تصویر سالم باشد و باید این نکته را در نظر داشته باشید در صورت کاملا سالم بودن مادربرد شما باید متحمل به پرداخت هزینه تست مادربرد شوید. در صورت مشکل در مادربرد ، مرجوعی انجام نمی گردد مرجوعی زمانی انجام می شود که مادربرد همان گونه که تحویل داده شده است ، به مجموعه بازگردد.

هزینه های مرجوعی مادربرد

قیمت های زیر به ریال تعریف شده است:
مادربرد های زیر 2 میلیون500.000
مادربرد های بالای 2 میلیون1.000.000

شرایط گارانتی برد

از آنجایی که تمام مادربرد های فروخته شده قبل از تحویل و یا ارسال برای مشتری جلوی دوربین تست تصویر گرفته می شود ، پس از ارسال برد برای گارانتی نیز مادربرد باید تصویر داشته باشد و تصویر خراب ، تصویر نمی دهد ، روشن نمی شود و بردهای کار شده شامل گارانتی نمی باشد و یک ماه گارانتی برد فقط برای ایراداتی همچون باطری شارژ نمی کند ، گرافیک نصب نمی شود ، تاچ کار نمی کند و ... می باشد.

توجه داشته باشید که اگر قصد ارسال برد را برای گارانتی دارید حتما با دستگاه ارسال کنید چون ممکن است ایراد از قطعات دستگاه باشد ، در غیر این صورت ممکن است چک کردن برد شما زمان بر باشد.
-    اگر پس از ارسال دستگاه ایراد از قطعات مشتری باشد ، مشتری باید قیمت قطعه و اجرت تعویض ماربرد و با توجه به توضیحات ذکر شده در مورد لزوم تعویض فلت ، قیمت فلت و اجرت تعویض فلت را پرداخت کند.
-    اگر ایراد از نحوه بستن مشتری باشد ، مشتری باید اجرت تعویض ماربرد و با توجه به توضیحات ذکر شده در مورد لزوم تعویض فلت ، قیمت فلت و اجرت تعویض فلت را پرداخت کند.
-    اگر ایراد از مادربرد باشد ، بدون اجرت مادربرد تعویض خواهد شد و با توجه به توضیحات ذکر شده در مورد لزوم تعویض فلت ، مشتری باید قیمت فلت و اجرت تعویض فلت را پرداخت نماید.
-    اگر ایراد از قطعات دستگاه مشتری باشد و مشتری انصراف بدهد و قصد تعویض قطعه را نداشته باشد ، مشتری باید هزینه تست مادربرد را پرداخت کند که با توجه به زمان صرف شده 100 تا 200 هزار تومان می باشد. (در صورتی که در این شرایط قصد مرجوع کردن برد را نیز داشته باشید هزینه مرجوع کردن برد بصورت جداگانه می باشد).
-    اگر مادربرد ارسال شده شرایط گارانتی کردن را نداشته باشد یعنی تصویر خراب ، تصویر نمی دهد ، روشن نمی شود و یا کار شده باشد ، هزینه تعمیر اعلام خواهد شد و در صورت تعمیر شدن با توجه به میزان خرابی برد می توان درصدی از اجرت تعمیر را تخفیف داد ، اما اگر برد قابل تعمیر نباشد ، مثلا CPU سوخته باشد می توان برد خراب را با 20 درصد مبلغ خریداری شد از مشتری خریداری کرد.

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات