دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

رم کامپیوتر

رم کامپیوتر 16 گیگ Addlink DDR4-3200 MHZ به همراه هیت سینک-گارانتی آواژنگ
نا موجود
رم 16 گیگابایت ادلینک DDR4-3200MHzتوجه: امکان دارد رم Ram PC Addlink 16GB DDR4-3200 MHZ_With Heatsink_Warranty Avajang مطابق با عکس داخل سایت برای شما ارسال نشود. زیرا ظاهر رم ها نسبت به تاریخ تولید آن ها متفاوت است...
رم کامپیوتر 16 گیگ Crucial DDR4-2666 MHZ گارانتی آواژنگ
نا موجود
رم 16 گیگابایت کروشیال DDR4-2666MHzتوجه: امکان دارد رم Ram PC Crucial 16GB DDR4-2666 MHZ_Warranty Avajang مطابق با عکس داخل سایت برای شما ارسال نشود. زیرا ظاهر رم ها نسبت به تاریخ تولید آن ها متفاوت است...
رم کامپیوتر 8 گیگ Addlink DDR4-3200 MHZ به همراه هیت سینک-گارانتی آواژنگ
نا موجود
رم 8 گیگابایت ادلینک DDR4-3200MHzتوجه: امکان دارد رم Ram PC Addlink 8GB DDR4-3200 MHZ_With Heatsink_Warranty Avajang مطابق با عکس داخل سایت برای شما ارسال نشود. زیرا ظاهر رم ها نسبت به تاریخ تولید آن ها متفاوت است...
رم کامپیوتر 8 گیگ Crucial DDR4-2666 MHZ گارانتی آواژنگ
نا موجود
رم 8 گیگابایت کروشیال DDR4-2666MHzتوجه: امکان دارد رم Ram PC Crucial 8GB DDR4-2666 MHZ_Warranty Avajang مطابق با عکس داخل سایت برای شما ارسال نشود. زیرا ظاهر رم ها نسبت به تاریخ تولید آن ها متفاوت است...
نمايش 1 تا 4 از 4 (1 صفحه)

رم کامپیوتر

رم یک حافظه موقت است که در کنار پردازنده در دستگاه قرار می گیرد و در تمام کامپیوترها به کار رفته است و جزء یکی از قطعات بسیار مهم محسوب می شود. تمام کامپیوتر ها و دستگاه های الکترونیکی دارای حافظه RAM هستند و این قطعه ، به شکل یکپارچه یا داخل پردازنده و یا در یک برد مداری جدا در سیستم ها به کار رفته است. کامپیوتر ها برای این که بتوانند دستورات مختلف را اجرا کنند نیاز به رم دارند و بدون رم نمی توانند کارایی داشته باشند. Random Access Memory یا همان RAM گونه‌ای از حافظه برای ذخیره‌ سازی داده‌هاست که اجازه می ‌دهد فایل‌ها در مدت زمانی کوتاه نوشته و خوانده شوند. رم به سیستم شما اجازه می ‌دهد ‌با سرعت بالا به داده‌های مورد نیاز دسترسی داشته باشد و در نتیجه رم تأثیر بالایی بر سرعت عملکرد سیستم شما دارد. نکته دیگر آن که رم یک حافظه موقتی است که پس از هر بار راه‌اندازی دوباره سیستم عامل تمامی داده‌های ذخیره شده ‌روی آن پاک می‌شود.

 

 

در رم دسکتاپ DIMM داریم و در رم های لپ تاپ SODIMM؛ یعنی همان DIMM ولی با سایز کوچکتر. SODIMM مخفف Small Outline است. حافظه رم در کامپیوتر به 2 دسته اصلی تقسیم بندی می شود.

 DRAM یا Dynamic ram

پراستفاده‌ ترین نوع رم اصلی در کامپیوتر است. هر سلول حافظه DRAM از یک تراتزیستور و یک خازن ساخته شده و هر بیت دیتا (صفر یا یک) در خازن ذخیره می‌شود. DRAM مجموعه‌ ای از میلیون‌ها خازن و تراتزیستور است. چون تراتزیستورها مقدار کمی برق تامین می‌کنند ، باعث می‌شود خازن ها به آرامی دشارژ شوند و دیتای ذخیره شده روی آنها تخلیه شود. در نتیجه DRAM هر چند میلی ثانیه یکبار باید رفرش شود تا بتواند دیتا را نگه دارد. در رفرش و تازه سازی DRAM مقدار هر سلول قبل از خالی شدن خوانده می‌شود و دوباره در سلول نوشته می‌شود.

SRAM یا Static ram

از ۴ یا ۶ تراتزیستور ساخته شده (شارژ و دشارژ شدن خازن مطرح نیست) و برخلاف DRAM تا وقتی برق وصل است دیتا را نگه می‌دارد. اما باید به صورت دوره‌ای رفرش شود. SRAM سریعتر اما گرانتر است و برای Cache استفاده می‌شود. چگالی سلول حافظه (میزان سلول حافظه در ابعاد یکسان) در DRAM بیشتر از SRAM است در نتیجه DRAM در سیستم‌های کامپیوتری که ظرفیت بالا و قیمت کمتر مطرح است کاربرد بیشتری دارند.

 

 

خرید و قیمت رم کامپیوتر

مهمترین نکته هنگام خرید رم دسکتاپ این است که بدانید چه مقدار رمی لازم دارید. برای اجرای سیستم عامل به مقداری رم نیاز داریم و هر برنامه‌ای برای اجرا به حداقل میزان رمی احتیاج دارد پس باید بر اساس کاربری و برنامه‌هایی که قرار است استفاده کنیم ، میزان رم را مشخص کنیم.
نکته دیگر این است که باید توجه کنید CPU دارای چه معماری است و متناسب با پردازنده خود ، نوع و میزان رم را مشخص کنید. همچنین به نوع و میزان و باس رم که مادربرد پشتیبانی می‌کند ، اسلات های خالی مادربورد ، باس و حجم و برند رم فعلی توجه کنید.

 

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات