دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

درباره فلت تصویر

چرا فلت تصویر سالم لپ تاپ باید تعویض شود؟

شما برای تعویض مادربرد بهتر است فلت تصویر (از یک سمت  به مادربرد و از سمت دیگر به صفحه نمایش) مربوط به دستگاه را تعویض نمایید. دلایل متعدد دارد که ادامه به آن می پردازیم. مادربرد لپ تاپ شما ممکن است با مشکلات احتمالی مانند ، ضربه و آب خوردگی مواجه شود که این موارد باعث خرابی در مادربرد می شود. در این صورت شما باید مادربرد دستگاه را تعویض نمایید. اینجا این مسئله بوجود می آید که قطعات دیگر آسیب دیده است یا خیر. اولین قطعه ای که باید بررسی گردد فلت تصویر می باشد ، زیرا رابط بین مادربرد و صفحه نمایش می باشد.

نکته: در هنگام تعویض مادربرد در مجموعه افق ، فلت تصویر آن نیز حتما تعویض می گردد.

برای اکثر مادربرد ها در شرکت افق فلت تصویر آن نیز موجود می باشد ، علت تعویض فلت تصویر این است که امکان دارد کابل فلت دارای اتصالی بوده و معیوب باشد و از همه مهم تر این است که فلت تصویر دارای استهلاک بوده که بهتر است تعویض گردد ، زیرا فلت در قسمت لولا قرار دارد و باز و بسته شدن زیاد دستگاه باعث مستهلک شدن فلت تصویر می شود.
اما در برخی موارد ممکن است فلت تصویر لپ تاب موجود نباشد و مجبور به استفاده از فلت تصویر فعلی دستگاه شما باشیم اما چند مورد را باید بررسی نمود که در ذیل به آن می پردازیم:

1. از لحاظ ظاهری

 به این معنی که خم شدگی ، پارگی و یا مورد مشکوکی در آن وجود نداشته باشد.

2. پایه زمین

رشته های داخل فلت که منتهی به سر سوکت دو سمت فلت می باشند در تعداد یکسان باشند و نکته حائز اهمیت برای یکسان بودن رشته های فلت  که دارای اهمیت بوده این است که باید تمامی رشته های فلت چک شود و ارت های یکسانی داشته باشند. در صورت نداشتن ارت در هر کدام از رشته های فلت تصویر امکان آسیب به دستگاه بالا می رود.

3. پارت نامبر فلت

پارت نامبر برای چک کردن فلت مناسب ، بهترین و درست ترین راه می باشد.

در نتیجه شما برای تعویض مادربرد بهتر است که فلت تصویر را نیز تعویض نمایید ، زیرا دو قطعه اساسی و تشکیل دهنده اصلی لپ تاپ را بهم متصل می نماید و در مقابل هزینه گزافی که شما برای تعویض مادربرد می پردازید ، ریسک آسیب رسیدن به سایر قطعات را به صفر می رسانید.

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات