دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

هارد لپ تاپ

هارد 128GB کینگ مکستوجه: این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد.کارت حافظه M2 پیش‌زمینه ی معرفی حافظه‌های SSD بسیار کوچک و در عین حال بسیار سریع است. حافظه‌هایی به شکل کارت که کانکتور M.2 دارند ، کوچک هستند و برای الترابوک ها و تبلت ها ط..
6,692,600 ریال 6,834,300 ریال
هارد 128GB اچ پیاز نظر فنی پورت M2 جایگزین حافظه های SSD و mSATA در نظر گرفته شده و در بین بسیاری از طراحان و سازندگان لبتاپهای مدرن و باریک ، بسیار مورد استفاده بوده است. پشتیبانی از هارد M2 می تواند ، هم ازطریق SATA و هم PCIe انجام شود.خرید و قیمت هارد SSD HP M.2 NGFF 2280 128GB سه ماه گار..
4,687,000 ریال
هارد 1TB کینگ مکستوجه: این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد.وجود حجم بالایی از فضا برای ذخیره سازی فایل ها، فیلم و هر فایل دیگری یک امکان فوق العاده است که به وسیله حافظه اس اس دی فراهم شده است. این حافظه ها که جدید ترین مدل های فضای ذخیره هستند، حجم..
31,838,900 ریال 32,209,500 ریال
هارد 256GB کینگ مکستوجه: این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد.جدید ترین یا به روز ترین فرم فاکتو اس اس دی کارت حافظه های M.2 می باشد ، این نوع درایو می تواند به اندازه نمونه های SSD 2.5 اینچی خود اطلاعات ذخیره کنند. درایو های M.2 بدون نیاز به هیچ کاب..
11,423,200 ریال
هارد 480GB کینگ مکستوجه: این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد...
19,249,400 ریال 19,532,800 ریال
هارد 512GB کینگ مکستوجه: این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد.در دنیای تکنولوژی استفاده از انواع حافظه ها از اهمیت بالایی برخورد است که در میان اینتر فیس ها و برند های مختلف، هارد های اس اس دی یا سرعت بالا کاربران بیشتری دارد این نوع کارت حافظه میتوا..
21,560,200 ریال
هارد HDD لپ تاپ 1 ترابایت توشیبا Sata 5400RPM 7.0mm یکسال گارانتی افق
نا موجود
هارد 1TB توشیباهارد های لب تاپی فضایی برای ذخیره سازی اطلاعات کاربران مانند بازی ، نصب سیستم عامل و اطلاعات شخصی می باشد که وظیفه نگهداری اطلاعات به شکل بلند مدت به عهده هارد دیسک های داخلی می باشد. هارد اینترنال دستگاه ذخیره سازی فرار نیست. یعنی برای نگهداری داده ها به برق مداوم نیاز ندارد. در ..
هارد HDD لپ تاپ 500 گیگابایت توشیبا Sata 5400RPM یک سال گارانتی
نا موجود
هارد 500 گیگ توشیبا یک سال گارانتیشرکت توشیبا نامی آشنا در حوزه علم و فناوری می باشد ، شرکت TOSHIBA جزء شرکت های برتر در حوزه فناوری اطلاعات می باشد و قطعات و تجهیزات الکتریکی مختلفی مثل هارد لپ تاپ 500 گیگ توشیبا تولید می نماید.این نوع هارد از نوع 2.5 اینچی می باشد که داخل لپ تاپ ها استفاده..
هارد SSD لپ تاپ 250 گیگابایت اچ پی M.2 NGFF 2280_S700 گارانتی آواژنگ
نا موجود
هارد 250GB اچ پیتوجه:این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد.هارد اینترنال ، بزرگترین حافظه جانبی موجود در نوت بوک می باشد که تقریباً تمامی داده‌ها ازجمله اسناد ، فایل‌ها ، برنامه‌ها و … روی آن قرار می ‌گیرد. هراطلاعاتی که برا..
هارد HDD لپ تاپ 500 گیگابایت توشیبا 2 سال گارانتی Sata 5400RPM
نا موجود
هارد 500GB توشیباHDD مخفف Hard Disk Drive می باشد که به معنی یک دیسک درایو سخت است . هارد دیسک یک حافظه غیر فرار می باشد که به عنوان یک قطعه سخت افزاری با ظرفیت بالا برای ذخیره سازی اطلاعات مختلفی مانند سیستم عامل نوت بوک ، برنامه و بازی های مختلف می باشد.خرید و قیمت هارد HDD Toshiba Sa..
هارد SSD لپ تاپ 500 گیگابایت اچ پی M.2 NGFF 2280_S700 گارانتی آواژنگ
نا موجود
هارد 500GB اچ پیتوجه:این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد.Hard Disk Drive به معنی دیسک درایو سخت می باشد که یک حافظه غیر فرار می باشد است ، هارد سرعت پردازش اطلاعات را تا 2 برابر افزایش می دهد. تمام اطلاعات از قبیل سیستم عامل فایل های شخصی ، برنامه ه..
هارد SSD لپ تاپ 1 ترابایت اچ پی M.2 NVME 2280_EX900 Plus گارانتی آواژنگ
نا موجود
هارد SSD اچ پی 1 ترا EX900 Plusحافظه SSD اچ پی M.2 NVME EX900 PLUSاین حافظه از نوع M.2 تک شیار می باشد و نسل جدید NVME می باشد و از سرعت بالاتری نسبت به سری های قبل خود EX900 به مراتب بالاتر می باشد و سرعت خواندن آن تا 3300 مگا بایت بر ثانیه می باشد و این اس اس دی 3D NAND FLASH با صرفه ..
هارد SSD لپ تاپ 512 گیگابایت اچ پی M.2 NVME 2280_EX900 Plus گارانتی آواژنگ
نا موجود
هارد 512GB اچ پیتوجه:این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد.حافظه SSD اچ پی M.2 NVME EX900 PLUSاین حافظه از نوع M.2 تک شیار می باشد و نسل جدید NVME می باشد و از سرعت بالاتری نسبت به سری های قبل خود EX900 به مراتب بالاتر می باشد و سرعت خواندن آ..
هارد SSD لپ تاپ 128 گیگابایت ایسر M.2 NVME 2280 FA100 گارانتی آواژنگ
نا موجود
هارد 128GB ایسرتوجه: این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد.نوتبوک های نسل جدید که غالبا فوق باریک طراحی میشوند ، به علت بدنه باریک قابلیت قرار گرفتن هارد های 2.5 اینچی در آنها وجود ندارد به همین دلیل از هارد اس اس دی M.2 در لب تاب های جدید استفاد..
هارد SSD لپ تاپ 128 گیگابایت ایسر M.2 NGFF 2280_RE100 گارانتی آواژنگ
نا موجود
هارد 128GB ایسر توجه: این هارد گارانتی شرکت آواژنگ بوده و در صورت باز شدن پلمپ شامل مهلت تست نمیباشد.هارد اس اس دی m.2 در دو نوع NGFF و NVME طراحی شده اند که این دو سری کارت حافظه از نظر پرت اتصال و سرعت انتقال با یکدیگر متفاوت می باشند و همچنین هارد های M2 در ابعاد حدودی 4 ، 6 و 8 سانت..
هارد HDD لپ تاپ 320 گیگابایت توشیبا Sata 5400RPM-Refurbish
نا موجود
هارد 320GB توشیباهارد دیسک ها یا هارد درایوها یکی از اجزای حیاتی نوت بوک ها محسوب می شوند. هارد دیسک تمامی اسناد ، برنامه ها ، اطلاعات و دیتاهای شما را برای مدت زمانی طولانی در خود ذخیره می کند. به عبارتی هارد به عنوان فضای ذخیره سازی اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرند. اطلاعات ذخیره شده روی هار..
نمايش 1 تا 20 از 229 (12 صفحه)

آیا میدانید که اطلاعات روزمره شما در کدام بخش از لپ تاپ شما ذخیره می‌شود؟ چرا برخی از لپ تاپ ها سرعت بالایی در انتقال فایل ها دارند؟ چرا برخی از لپ تاپ ها سریع‌تر بوت می‌شوند؟ در این مطلب ما به معرفی هارد لپ تاپ می‌پردازیم و انواع آن را به شما معرفی می‌کنیم. همچنین بخش‌های مهم هارد ها موردبررسی قرارگرفته است. یک جدول برای مقایسه انواع حافظه ها گردآوری‌شده که می‌توانید آن را مطالعه نمایید تا هارد مناسب خود را تهیه کنید. یک راه‌حلی برای ترکیب هارد SSD و HDD نیز به شما ارائه‌شده که می‌توانید هر دو نوع حافظه را در کنار هم داشته باشید. پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

 

هارد لپ تاپ چیست؟

در ساده‌ترین حالت می‌توان گفت که هارد، همان حافظه دستگاه بوده و از مهم‌ترین بخش‌های یک لپ تاپ می‌تواند باشد. امروزه بسیاری از افراد با شغل‌های متفاوت نیازمند یک لپ تاپ مناسب هستند. در خرید لپ تاپ یکی از مهم‌ترین سخت‌افزارهایی که موردبررسی قرار می‌گیرد، نوع هارد (حافظه) و ظرفیت آن است.

انتخاب یک هارد لپ تاپ به‌قدری مهم می‌باشد که با انتخاب یک حافظه مناسب، می‌توان سرعت پردازش اطلاعات را تا 2 برابر بیشتر کرد. بهترین کار برای خرید یک هارد لپ تاپ، آن است که با انواع هارد آشنا شده و ویژگی‌های هرکدام را بشناسید.

انواع حافظه لپ تاپ

هارد لپتاپ انواع مختلفی دارد و هرکدام از آنها ویژگی خاص خود را دارند. قیمت هارد لپ تاپ بسته به ویژگی که دارند، می‌تواند متفاوت باشد.

هارد دیسک درایو HDD

این نوع حافظه با نام‌های مختلفی شناخته می‌شود ازجمله اچ دی دی، HDD، هارد دیسک درایو، Hard Disk Drive ، این قطعه بزرگ‌ترین حافظه جانبی در لپتاپ بوده که به حافظه دائمی نیز مشهور است. تقریباً همه فایل‌ها، برنامه‌ها و حتی ویندوز نیز بر روی آن ذخیره می‌شود. ابعاد این قطعه معمولاً بین 1.8 تا 3.5 اینچ است.

 

 

هارد SSD

SSD مخفف سه کلمه Solid State Disk (سالید استیت دیسک) می‌باشد. این نوع حافظه امروزه بسیاری معروف و پرطرفدار است و همان‌طور که میدانید علت این شهرت مربوط به سرعت‌بالا ، عدم حساسیت به ضربه و وزن سبک آن است. هارد ssd مزایای بسیاری دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. هم چنین برای لپ تا های مختلف حافظه های متفاوتی متناسب با لپتاپ تعبیه شده است. به طور مثال در ساختار دستگاه های اپل هاردهارد متفاوتی متناسب با سال ساخت تعبیه شده است. هارد SSD لپ تاپ 512 گیگابایت اپل برای سال ساخت های 2013-2015 مناسب و سازگار میباشد.

 

 

هارد هیبریدی SSHD

هارد هیبریدی از نسل جدید حافظه‌ها است که هنوز به شکل انبوه در بازار وجود ندارد. حافظه هیبریدی ترکیبی از HDD و SSD است. از اچ دی دی برای ذخیره اطلاعات و از اس اس دی برای کش کردن اطلاعات استفاده می‌شود. با این کش کردن، پردازنده فوق‌العاده سریع‌تر می‌تواند به اطلاعات دسترسی داشته باشد. برای دفعات اول، سرعت خواندن مطالب در یک هارد هیبریدی با یک HDD چندان تفاوتی ندارد اما به‌مرورزمان که به استفاده از آن ادامه می‌دهید، سرعت بازیابی اطلاعات شما بیشتر خواهد بود.

 

قسمت‌های مختلف در هارد دیسک درایو لپ تاپ چیست؟

هارد HDD ساختار مکانیکی و متحرک داشته و شامل پنج قسمت مهم است.

قسمت Actuator (کنترل‌کننده مرکزی)

این قسمت مغز HDD محسوب شده و وظیفه کنترل بازوی مکانیکی را دارد. دقت این قطعه به دلیل ارتباط با سایر قطعات سیستم، بسیار بالاست.

قسمت Head Arm (بازوی مکانیکی)

این قسمت دیسک درایو وظیفه دارد تا هد را به بخش موردنظر برای خواندن برساند.

قسمت Read/Write Head (سر خواندن و نوشتن به‌اصطلاح Head)

قسمت هد توسط بازوی مکانیکی جابه‌جا می‌شود. خواندن و نوشتن داده‌ها به‌صورت 0 و 1 به عهده این قسمت است.

قسمت Platter (دیسک)

وظیفه این صفحات، حفظ و ذخیره داده‌ها در قسمت‌های ریز به نام سکتور (Sector) است. هر سکتور می‌تواند یک بیت را در خود نگه دارد. در هر سانتی‌متر از این قطعه، بیش از 10000 سکتور وجود دارد.

قسمت Spindle (موتور چرخان دیسک ها)

این قطعه فقط دیسک را می‌چرخاند. بدین ترتیب قسمت هد می‌تواند نقاط مختلف دیسک را بخواند یا بنویسد. معمولاً سرعت چرخش آنها بین 5400 تا 7200 دور در دقیقه (RPM) است.

قسمت‌های مختلف در هارد اس اس دی لپ تاپ چیست؟

برای فهمیدن بهتر این نوع حافظه، می‌توان گفت که هارد SSD ساختاری شبیه به فلش مموری ها دارد. ناند یا NAND که مخفف (Negative-AND) می‌باشد دقیقاً همان‌جایی هست که اطلاعات ذخیره می‌شوند. حافظه ناند همانند دیسک‌ها در HDD هستند که اطلاعات را به‌صورت بیت‌های 0 و 1 حفظ می‌کنند. این چیپ های کوچک‌تر در کنار هم قرارگرفته و یک حافظه بزرگ‌تر را تشکیل می‌دهند.

هارد اس اس دی در ساختار خود ترانزیستور دارد که می‌تواند بدون برق و به مدت طولانی اطلاعات را در خود به‌صورت صفر و یک ذخیره نگه دارد.

حافظه SSD بخشی به نام کنترل‌کننده حافظه فلش داشته که حکم مغز هارد را دارد. هرگونه عملیات خواندن و نوشتن توسط این بخش نظارت می‌شود.

قسمت‌های مختلف در هارد هیبریدی لپ تاپ چیست؟

به‌طور خلاصه می‌توان گفت که هارد هیبریدی = SSD + HDD

نکته مهم درباره هارد اس اس اچ دی (SSHD) آن است که شما نمی‌توانید که تصمیم بگیرید کدام فایل‌ها به دیسک درایو و کدام فایل‌ها روی هارد اس اس دی قرار بگیرد. در عوض، firmware هارد این مدیریت را انجام می‌دهد. در ساختار این حافظه، اس اس دی به‌عنوان کش، و اچ دی دی به‌عنوان ذخیره کننده اطلاعات استفاده می‌شود.

تفاوت هارد SSD و هارد دیسک درایو (HDD) چیست؟

سرعت پردازش و انتقال اطلاعات بارزترین تفاوت بین هارد HDD و هارد SSD است. اما سرعت، همه آن نیست! حافظه اس اس دی، سبک‌تر بوده، درمقابل ضربه مقاوم‌تر بوده و مصرف برق کمتری دارد، و می‌توان نرم‌افزار و بازی‌ها را با سرعت بیشتری اجرا نمود. البته یکی از مزایای مهم حافظه HDD آن است که می‌تواند حجم بسیار زیادی از اطلاعات را در مقابل پرداخت هزینه‌ای کمتر، نگهداری کند.

هارد SSDهارد HDD
مصرف برقمصرف پایین برق (در حدود 2 – 3 وات)مصرف برق بالاتر (در حدود 5 – 6 وات)
قیمتگراننسبت به حجم ذخیره ارزان می‌باشد
سر و صدابدون سر و صداصدای چرخش شنیده می‌شود
لرزشبدون لرزشبا لرزش
سرعت خواندن نوشتنحداقل 200 مگابایت بر ثانیهدر حدود 50 – 120 مگابایت بر ثانیه
گرماگرمای کمتر تولید میکندگرمای بیشتری تولید می‌کند
ضربهدر برابر ضربه مقاوم میباشددر برابر ضربه مقاوم نمی‌باشد.
اثرات مغناطیسیمقاوم در برابر اثرات مغناطیسیاگر هارددیسک درایو در برابر اثر مغناطیسی قرار گیرد، ممکن است اطلاعات ذخیره‌شده بر روی آن پاک شود

 

 

آیا استفاده همزمان از هارد SSD و HDD در لپ‌تاپ وجود دارد؟

امروزه استفاده همزمان از حافظه اس اس دی و هارددیسک درایو روی سیستم‌ها بسیار پرطرفدار شده است. مخصوصاً افرادی که تمایل دارند سیستم‌عامل و برنامه‌هایی که از آن بسیار استفاده می‌کنند روی یک SSD پرسرعت نصب باشد؛ و نیز فایل‌های دیگر خود را مانند فایل‌های صوتی، متنی و تصویری خود را روی درایو مکانیکی که سرعت کمتری دارد، نگه‌داری کنند.

استفاده همزمان از SSD و HDD در لپ‌تاپ، یک راه‌حل ساده و کارآمد برای افزایش سرعت سیستم‌عامل و اجرای نرم‌افزارها می‌باشد. اگر مادربرد لپ تاپ شما فقط به پورت‌های ساتا برای اتصال به هارد دیسک و دی وی دی درایو مجهز باشد، تنها راه‌حل موجود برای استفاده همزمان از اس اس دی و دیسک درایو، خرید HDD CADDY (براکت هارد اینترنال) می‌باشد. براکت، فضای درایو نوری را به فضای نصب اچ دی دی از نوع ساتا تبدیل می‌کند. برای آشنایی بیشتر با این قطعه و روش نصب آن می‌توانید مقاله کدی (HDD CADDY) لپ تاپ چیست و چگونه نصب می‌شود؟ را مطالعه نمایید.

به‌طورکلی ما این سه نوع هارد لپ تاپ و اجزای تشکیل‌دهنده آن را برای شما معرفی کردیم. همچنین به تفاوت‌های مهمی بین SSD و HDD پرداختیم و روشی معرفی کردیم که می‌توانید هر دو نوع حافظه (یعنی هارد دیسک درایو و اس اس دی) را در کنار در لپ تاپ خود داشته باشید. امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد.

سوالات متداول

در حال حاضر 3 برند توشیبا و سیگیت و وسترن از پرفروش ترین برندهای بازار می باشد

هارد های اسلیم جدید تر از هارد های قدیمی می باشد و برای دستگاه های باریک تر استفاده می شود و شما میتوانید هارد اسلیم را جایگرین هارد ضخیم تر نمایید و ولی عکس آن صدق نمی کند .

هارد های ریفر همان هارد های می باشد که توسط شرکت تعمیر شده و به بازار برگشته ولی در حال حاضر در بازار به هارد های دست دوم نیز هارد ریفر می گویند

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات