دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

دی وی دی رایتر لپ تاپ IDE Superslim 9.mm_9.5mm

نمايش 1 تا 6 از 6 (1 صفحه)

دی وی دی رایتر لپ تاپ Sata Superslim 9.mm_9.5mm

در اکثر لپ تاپ ها قسمتی برای گذاشتن سی دی و دی وی دی قرار دارد. دی وی دی درایوها انواع مختلفی دارند که با توجه به مدل دستگاه متغیر می باشد. دی وی دی رایترهای نوری به طور کلی به مادربرد نوت بوک متصل می شود و به همین دلیل سرعت بالایی در خواندن و نوشتن اطلاعات دیسک ها دارند. در واقع درایو ، دستگاهی است که با استفاده از امواج الکترومغناطیسی و یا نور لیزر برای READ و WRITER اطلاعات مختلفی مانند: برنامه ها و گیم ها ، اسناد و مدارک و فایلهای شخصی بر روی CD و DVD استفاده می شود. دی وی دی رایتر یا Optical Drive با ظاهر و کارآیی های متفاوت می باشد که هر کدام از آنها قابلیت های متنوعی دارند.

خرید و قیمت دی وی دی رایتر لپ تاپ Sata Superslim 9.mm_9.5mm

دی وی دی رایتر نیز مانند سایر قطعات نوت بوک ممکن است دچار مشکل شود و نیاز به تعویض آن داشته باشید. در هنگام خرید درایو اینترنال برای لپ تاپ باید نکاتی را در نظر داشته باشید تا قطعه ای مناسب و منطبق با درایو قبلی تهیه نمایید.
دی وی دی رایترها انواع مختلفی دارند که با توجه به مدل دستگاه و البته سال تولید آن متفاوت می باشد. به طور کلی دی وی دی رایترهای اینترنال به سه دسته بندی Sata ، IDE ، IBM تقسیم بندی می شوند. دی وی دی IDE و IBM به نسبت درایو Sata قدیمی تر می باشد و امروزه در کمتر دستگاهی مشاهده می شود. اما درایو نوری Sata در اکثر لپتاپ های امروزی در 3 سایز 9 و 9.5 و 12.7 میلی متر مورد استفاده قرار می گیرد. دی وی دی درایوها ، اکثرا دارای قطعه ای در قسمت جلویی آنها می باشند که پنل درایو یا درب درایو نام دارد که می توانید از داریو قبلی باز کنید و به دی وی دی جدید نصب نمایید. در ادامه به توضیح درباره دی وی دی رایتر Sata 9_9.5mm می پردازیم.

دی وی دی رایترها از طریق یک پورت به مادربرد نوت بوک متصل می شوند که جدیدترین و پرکاربردترین آنها پورت ساتا می باشد. پورت دی وی دی رایتر ساتا از نظر ظاهری به طور 2 حرف L برعکس می باشد.

دی وی دی درایور لپ تاپ از نظر ظاهر و اندازه ابعاد مختلفی دارد که به شکل زیر است؛

Slim 12.7mm

درایو 12.7 میلی متر این نوع درایو که با عنوان درایو SLIM یا ضخیم نیز شناخته می شود بیشتر در لپتاپ های قدیمی مورد استفاده قرار گرفته است.

DVD Superslim 9.5mm
DVD Superslim 9mm

دی وی دی رایتر اینترنال با ابعاد 9 و 9.5 میلی متر با عنوان درایو نازک یا SUPERSLIM_E1 نیز شناخته می شود که در لپ تاپ های نسبتا نازک تر ، از آنها استفاده شده است. از تمامی دی وی دی درایوها با برندهای مختلفی در بازار موجود می باشد که تمامی آنها از لحاظ کارکرد یکسان می باشند.

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات