دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

دی وی دی رایتر لپ تاپ IDE

دی وی دی رایتر لپ تاپ IDE

دی وی دی چیست؟

درایو نوری یک قطعه سخت افزاری است که به لپ تاپ شما این امکان را می دهد تا دیسک های مختلف را خوانده و با آن ارتباط برقرار کند. دی وی دی رایترها با اتصال مستقیم به مادربرد نوت بوک شما ، سرعت بالایی در پردازش اطلاعات ثبت شده روی دیسک های مختلف را دارند. استفاده از درایوهای نوری یا همان Optical Drive برای خواندن اطلاعات از روی دیسک‌های نوری مانند CD ، DVD و دیسک‌های Blu-ray و بازیابی و یا ذخیره این اطلاعات است. این درایوها دارای لنزهای خاصی هستند که امواج الکترومغناطیسی را پخش می‌کند. این امواج وظیفه خواندن و نوشتن داده‌ها را بر روی دیسک‌های نوری را دارند ، همچنین قادر هستند که اطلاعات ذخیره شده بر روی CD و DVD را حذف کرده و روی آنها اطلاعات جدید ذخیره کرد. از مهم ترين ابزار های ذخیره سازی مي توان به حافظه های SSD ، هارد ديسک ها ، کارت های حافظه، فلش مموری ها و ... اشاره کرد. اما يکي از قديمی ترين و متداول ترين راه هاي ذخيره و انتقال اطلاعات استفاده از ديسک هاي نوری می باشد. دی وی دی ها دارای پورت های IDE ، IBM و SATA می باشد. در این مقاله می خواهیم در مورد پورت IDE صحبت کنیم.

دی وی دی رایتر IDE چیست؟

دی وی دی رایتر IDE از قدیمی ترین پورت های دی وی دی می باشد. دی وی دی IDE دارای اندازه های 12.7mm ، 9mm و 9.5mm است. برخی از دی وی دی رایتر های IDE دارای عملکرد مکشی نیز می باشند. در این نوع دی وی دی درایو ، اگر شما دیسک را بر لبه‌ی لپ تاپ قرار دهید ، دیسک به داخل کشیده می‌شود مانند دی وی دی درایور های ماشین.

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات