دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

ال ای دی-ال سی دی لپ تاپ

LED Laptop 15.6 Normal 40Pin Refur Grade A**ال ای دی (LED Laptop 15.6 Normal 40Pin Refur Grade A) 99% نیو (NEW) میباشد. این کالا هیچگونه هاله، خراش، شکاف، تراشه، پیکسل، نقاط تاریک و تغییر رنگ ندارد.لازم به ذکر است برای تعویض کلیه LED و LCD ها، به دلیل جدا شدن فلت ال ای دی و اتصال مجدد ان به ..
12,426,000 ریال
LED Laptop 15.6 Normal 40Pin Refur Grade A**ال ای دی (LED Laptop 15.6 Normal 40Pin GradeA) 99% نیو (NEW) میباشد. این کالا هیچگونه هاله، خراش، شکاف، تراشه، پیکسل، نقاط تاریک و تغییر رنگ ندارد. ..
12,949,200 ریال
LED Laptop 15.6 Slim 30PIN TFT Refur Grade Aلازم به ذکر است برای تعویض کلیه LED و LCD ها، به دلیل جدا شدن فلت ال ای دی و اتصال مجدد ان به ال ای دی نیاز هست که ابتدا باتری دستگاه خارج شود و در صورتیکه باتری دستگاه داخلی باشد حتما باید دستگاه کامل باز شده،باتری جدا شده و LED یا LCD تعویض شود.ج..
14,486,100 ریال
LED Laptop 30Pin Slim 15.6 Refur Grade A**ال ای دی (LED Laptop 30Pin Slim 15.6 Refur Grade A) 99% نیو (NEW) میباشد. این کالا هیچگونه هاله، خراش، شکاف، تراشه، پیکسل، نقاط تاریک و تغییر رنگ ندارد.لازم به ذکر است برای تعویض کلیه LED و LCD ها، به دلیل جدا شدن فلت ال ای دی و اتصال مجدد ان به ال ا..
14,486,100 ریال
LED Laptop 15.6 inch SLIM 30PIN TFT لازم به ذکر است برای تعویض کلیه LED و LCD ها، به دلیل جدا شدن فلت ال ای دی و اتصال مجدد ان به ال ای دی نیاز هست که ابتدا باتری دستگاه خارج شود و در صورتیکه باتری دستگاه داخلی باشد حتما باید دستگاه کامل باز شده، باتری جدا شده و LED یا LCD تعویض شود. ..
15,728,700 ریال
LED Laptop Slim CMO 40PIN 15.6 Refur Grade A**ال ای دی (LED Laptop Slim 40PIN 15.6 Refur Grade A) 99% نیو (NEW) میباشد. این کالا هیچگونه هاله، خراش، شکاف، تراشه، پیکسل، نقاط تاریک و تغییر رنگ ندارد.این مدل ال ای دی ممکن است با برندهای CMO/AUO/Samsung موجود باشد. درصورتی که برند کالا برا..
17,091,200 ریال
LED Laptop 15.6 40Pin Slim Refur Grade A**ال ای دی LED Laptop 15.6 40Pin Slim Refur Grade A شامل یک عدد پیکسل و هاله ی نورانی میباشد.لازم به ذکر است برای تعویض کلیه LED و LCD ها، به دلیل جدا شدن فلت ال ای دی و اتصال مجدد ان به ال ای دی نیاز هست که ابتدا باتری دستگاه خارج شود و در صورتیکه بات..
17,091,200 ریال
LED Laptop BOE 15.6 Slim 40Pin Bright_Newلازم به ذکر است برای تعویض کلیه LED و LCD ها، به دلیل جدا شدن فلت ال ای دی و اتصال مجدد ان به ال ای دی نیاز هست که ابتدا باتری دستگاه خارج شود و در صورتیکه باتری دستگاه داخلی باشد حتما باید دستگاه کامل باز شده، باتری جدا شده و LED یا LCD تعویض شود.جهت..
17,581,700 ریال
LED Laptop 14.0 Normal 40Pin Bright Refur Grade A**ال ای دی (LED Laptop 14.0 Normal 40Pin Bright Refur Grade A ) 99% نیو (NEW) میباشد. این کالا هیچگونه هاله، خراش، شکاف، تراشه، پیکسل، نقاط تاریک و تغییر رنگ ندارد. ..
9,646,500 ریال
LED Laptop BOE-AUO 15.6_Slim 40Pin_Refur Dead pixel**ال ای دی Laptop BOE-AUO 15.6_Slim 40Pin_Refur Dead pixel شامل یک عدد پیکسل و هاله ی نورانی بوده و در صورتی که پس از نصب، تعداد پیکسل و هاله ی آن بیشتر شود، شامل یک ماه گارانتی میباشد. ..
15,554,300 ریال
LED Laptop 14.0_Normal 40Pin_Refur Dead pixel**ال ای دی Laptop 14.0_Normal 40Pin_Refur Dead pixel شامل یک عدد پیکسل و هاله ی نورانی بوده و در صورتی که پس از نصب، تعداد پیکسل و هاله ی آن بیشتر شود، شامل یک ماه گارانتی میباشد...
7,281,200 ریال
LED Laptop 14.0 Slim Refur Grade A**ال ای دی (LED Laptop14.0 Slim Refur Grade A ) 99% نیو (NEW) میباشد. این کالا هیچگونه هاله، خراش، شکاف، تراشه، پیکسل، نقاط تاریک و تغییر رنگ ندارد. ..
15,031,100 ریال
LED Laptop 14.0 Slim 40Pin For Asus X450ال ای دی Slim 14.0_40Pin در صورتی که پروگرم شود قابل استفاده برای لپ تاپ Sony VPC-CA است و پروگرم آن نیز دارای هزینه می باشد.لازم به ذکر است برای تعویض کلیه LED و LCD ها، به دلیل جدا شدن فلت ال ای دی و اتصال مجدد ان به ال ای دی نیاز هست که ابتدا باتری ..
18,639,000 ریال
LED Laptop AUO 15.6_B156HTN03.8_Slim 30Pin_Full HD-TFT Refur Grade Aتوجه: ال ای دی 15.6 AUO B156HTN03.8 GradeA برای لپ تاپ با باتری های دو سلولی مناسب می باشد.**ال ای دی (LED Laptop AUO 15.6_B156HTN03.8_Slim 30Pin_Full HD-TFT Refur Grade A) 99% نیو (NEW) میباشد. این کالا هیچگونه هاله، خراش، ..
19,641,800 ریال
LED Laptop BOE 15.6_NT156FHM-N61_New_Slim 30Pin FHD_350x216x3.2mmجای پیچ ال ای دی BOE 15.6_NT156FHM-N61_New_Slim 30Pin FHD_350x216x3.2mm قابل جدا شدن هست شما میتوانید با توجه به عکس، جای پیچ ها را از ال ای دی جدا نمایید.اين مدل ال ای دی ممکن است با ريورژن (REV) هاي متفاوتي موجود باشد. درصورت..
21,701,900 ریال
نمايش 1 تا 20 از 354 (18 صفحه)

مانیتور لپ تاپ

تفاوت ال سی دی و ال ای دی در چیست ؟ تفاوت ال ای دی های new و Grade A از نظر ظاهری و کیفیتی چیست ؟ فرق ال ای دی های 30 پین و 40 پین در چیست ؟ آیا می توان ال ای دی های HD را جایگزین FULLHD کرد یا برعکس ؟ آیا ال ای دی SLIM قابلیت جایگزین کردن با ال ای دی بک لایت است ؟ آیا مانیتورهای FHD قابلیت جایگزینی با مدل های 4K را دارد ؟ فرق ال سی دی مات و براق در چیست ؟ آیا می توان به جای ال ای دی های معمولی از ال ای دی تاچ استفاده کرد ؟

تفاوت ال سی دی و ال ای دی لپ تاپ

 کلمه ال سی دی (LCD) مخفف Liquid Crystal Display است. ال سی دی ها به علت به کارگیری از لامپ های فلورسنت ضخامت بیشتری دارند این لامپ ها برای روشنایی به ولتاژی نیاز دارد که این ولتاژ توسط بردی در زیر LCD که به آن های ولتاژ یا اینورتر گفته می شود ، تامین می شود ، سوکت ال سی دی ها درشت تر هستند و به راحتی قابل شمارش می باشند بیشتر ال سی دی ها 30 پین هستند اما در موارد خاص 20 پین نیز دارند که در LCD های 13اینچ در برندهای Sony و Toshiba دیده می شود. لامپ های LCD (CCFL) را می توان به صورت یک کابل که در پایین ال سی دی است مشاهده کرد. ال ای دی (LED) همان LCD است که به جای بک لایت لامپ فلورسنت از بک لایت LED در آن استفاده شده است. در ال ای دی ها معمولا برد صفحه در قسمت پایین می باشد ، از طرفی فقدان لامپ های فلورسنت در ال ای دی سبب شده که ضخامت کمتری نسبت به ال سی دی ها داشته باشند یکی از تفاوت های بارز در ال ای دی و ال سی دی ها سوکت آنها می باشد که ال سی دی ها سوکت درشت تری نسبت به ال ای دی دارد.

 

تفاوت ال ای دی New و Grade A

ال ای دی های نیو از قطعات اصلی و توسط خود شرکت ساخته شده است و هیچ قطعه ای تعویض و یا تعمیر نشده یا اصطلاحا RENEW نشده است ، ولی در طرف دیگر ال ای دی های Grade A می باشد که ساخته شده از قطعات اصلی هستند اما با این تفاوت مهم که برخی از قطعات آن تعویض شده است و به نسبت ال ای دی نیو طول عمر کمتری دارد و متاسفانه برخی افراد سودجو این مدل ال ای دی ها را بجای ال ای دی نیو به مشتری به فروش می رسانند.

جایگزین کردن ال ای دی FULL HD با ال ای دی HD

برخی از افراد برای اینکه کیفیت تصویر لپ تاپ شان را بالا ببرند اقدام به جایگزین کردن این نوع از ال ای دی می نمایند ولی آیا برای همه لپ تاپ ها می شود این کار را انجام داد؟ در جواب باید گفت برای همه لپ تاپ ها خیر ولی برای برخی از مدل ها امکان پذیر می باشد ، اول از همه باید از نوع فلت نوت بوک خود آگاهی داشته باشید که از نوع LVDS یا EDP می باشد ، در حالتی که از نوع LVDS باشد باید اطمینان از ساپورت کردن مادربرد داشته باشید و در مرحله بعدی اقدام به خرید فلت مخصوص FHD نمایید ، اما در مورد EDP معمولا مادربرد ها ساپورت می کند و فلت برای HD و FHD متفاوت نمی باشد و تنها نیاز به تست دارد.

تفاوت ال ای دی نازک ( Slim ) و ضخیم ( بک لایت )

همانطور که از نام آنها مشخص است تفاوت اصلی در ضخامت آنها می باشد که این تفاوت باعث می شود که در ال ای دی های نازک جای پیچ بر خلاف ال ای دی های ضخیم که کنار ال ای دی می باشد در قسمت بالا یا پایین ال ای دی می باشد و این تفاوت جای پیچ ها باعث متفاوت بودن در نحوه اتصال صفحه نمایش به قاب می شود و تفاوت دیگر آنها در محل برد ال ای دی می باشد.

 

 

جایگزین کردن ال ای دی FULL HD با ال ای دی 4K (UHD)

تصویر نمایش ال ای دی 4K در حال حاضر یکی از با کیفیت ترین نوع از نمایش می باشد برای همین از افرادی که خواهان ارتقا ال ای دی FHD به 4K می باشند باید این سوال را بپرسید آیا همچین ارتقایی امکان پذیر می باشد ، در جواب باید گفت در صورتی که مادربرد دستگاه شما از نوع EDP 30Pin باشد و فلت 40Pin 4K برای لپ تاپ شما وجود داشته باشد معمولا به راحتی با تهیه فلت و ال ای دی 4K مناسب ، می توانید اقدام به تعویض آن انجام نمایید. بطور مثال مدل ایسوس N550 ، N551، N552 قابلیت جایگزینی دارد.

جایگزین کردن ال ای دی تاچ با ال ای دی معمولی

برخی از افراد برای راحتی در کار با لپ تاپ اقدام به خرید لپ تاپ های تاچ می نمایند ولی آیا می شود لپ تاپ های معمولی را بصورت تاچ استفاده کرد ، در جواب این سوال باید به مواردی از جمله ساپورت نکردن مادربرد ، تفاوت در نوع ال ای دی و همچنین نوع فلت مخصوص لپ تاپ اشاره کرد که قابلیت تاچ کردن صفحه نمایش لپ تاپ را امکان پذیر نمی کند و نهایتا برای دستگاه هایی که هم فلت تاچ و هم غیر تاچ آنها وجود دارد ، این امکان فراهم است ولی معمولا در لپ تاپ های قدیمی می بایست فلت ، LCD ، قاب A و B و حتی لولا تعویض شود در حالیکه در لپ تاپ های جدید ممکن است با تعویض ال ای دی و فلت این کار امکان پذیر باشد.

ال سی دی لپ تاپ

تمامی ال سی دی ها به صورت ضخیم موجود می باشد ، ال سی دی ها (LCD) به دو دسته تک و دو لامپ (CCFL) تقسیم بندی می شوند ، در برخی مدل ها مثل SONY FW برای جایگزین کردن این دو مدل باید برای رزولیشن و برند LCD ، دیپ سوئیچ لپ تاپ ( به یک سری کلید ها برای تنظیم تصویر مانیتور ) را مد نظر داشته باشیم در صورت نداشتن دیپ سوییچ فقط ال سی دی 16.4 اینچ برند SHARP سازگار می باشد و در صورت داشتن دیپ سوییچ شما می توانید از برند های متفاوت استفاده نمایید و های ولتاژ (اینورتر) آنها را از تک لامپ به دو لامپ یا بر عکس تعویض کرد.

رزولیشن ال سی دی لپ تاپ

رزولیشن هر صفحه نمایشگر اطلاعاتی است که راجب تعداد پیکسل ها آن نمایشگر به ما می دهد هر پیکسل هم متشکل از یک نقطه است که رنگ های متفاوتی را به نمایش می گذارد و اجتماع این پیکسل ها سبب ساخته شدن تصویر می شود از روشن و خاموش شدن این پیکسل ها تصویر متحرک به وجود می آید. رزولیشن ها یکی از عواملی است که در سرعت رفرش تصویر ، میزان روشنایی نمایشگر ، سطح کنتراست ، وضوح رنگ ها و مجموعه ای دیگر از ویژگی ها در کیفیت تصویر به نمایش در آمده تاثیر گذار هستند. تراکم پیکسل بالاتر تصاویری با جزئیات بیشتر به نمایش خواهد گذاشت و به صورت کلی برای بیان رزولیشن یک ال سی دی یا ال ای دی شما می بایست تعداد پیکسل های عمودی صفحه را در تعداد پیکسل های افقی بیان نمایید.

رزولیشن های ال سی دی دسته بندی های متفاوتی دارد که به برخی از این موارد در قسمت پایین اشاره شده:

1024*768             XGA         نسبت تصویر 4:3
1280*800            WXGA        نسبت تصویر 16:10
1440*900          +WXGA        نسبت تصویر 16:10
1920*1200       WUXGA        نسبت تصویر 16:10

ال ای دی لپ تاپ

صفحات نمایش LED صفحاتی کم ‌مصرف‌تر به علت استفاده از LED به جای لامپ های فلورسنت و جدیدتر از LCD ها هستند به طور کلی ال ای دی های لپ تاپ به دو دسته نازک و ضخیم دسته بندی می شود در ال ای دی های نازک جای پیچ در بالا و پایین ال ای دی می باشد و سوکت فلت نیز بر روی برد در پایین ال ای دی قرار دارد اما جای پیچ در ال ای دی های ضخیم در کناره ها و سوکت فلت نیز در پشت صفحه می باشد ال ی دی ها در حالت عادی 30 پین و 40 پین می باشند اما در موارد خاص 50 پین نیز وجود دارد مانند مدل E6500 اما LED ها در همین موارد خلاصه نمی شود در گذر زمان همانطور که LCD کم کم جای خود را به LED داده است LED ها نیز تغییراتی داشته است همان طور که گفته شد LED نازک با جای پیچ می باشد اما امروزه LED های نازکی به بازار آمده که بدون جای پیچ یک مقدار کوچک تر نیز هستند که در دو رزولیشن FHD و HD می باشد. ال ای دی هایی نیز تولید شده که نه نازک هستند نه ضخیم. به طور مثال سامسونگ فقط برای لپ تاپ های NP300 و NP270 که در سایز 15.6 و 14.0 ال ای دی های مخصوص ساخته است. در مواردی نیز هستند که سایز LED متفاوت می باشد مانند مدل دستگاه DV5 که سایز آن 14.5 می باشد. ولی در کل LED ها نازک و ضخیم هستند و در سایز های 16.4 و بزرگتر ، حداقل رزولیشن از HD+ شروع می شود زیرا صفحه بزرگتر است و وضوح تصویر بالاتر از HD می باشد.

رزولیشن ال ای دی های لپ تاپ

1366*768                  HD         نسبت تصویر 16:9
1600*900                +HD         نسبت تصویر 16:9
1920*1080      FULL HD        نسبت تصویر 16:9
2560*1440        3K-QHD        نسبت تصویر 16:9
3840*2160        4K-UHD        نسبت تصویر 16:9

 

 

صفحه نمایش IPS چیست ؟

IPS مخفف In-Plane Switching تکنولوژی برای نمایش بهتر می باشد. این تکنولوژی ابداع شد تا محدودیت های صفحه نمایش مانند زاویه دید کم و یا کیفیت پایین رنگها را بهبود دهد ، از ویژگی های قابل بیان این صفحه نمایش می توان به دقت و ثبات رنگ عالی و زاویه دید گسترده و رنگ و کنتراست با کیفیت اشاره کرد.

ال ای دی های کوچکتر USLIM

در گذشته ال ای دی ها ضخامت بیشتری داشتند با گذر زمان ال ای دی ها نازک تر شدند در بعضی ال ای دی ها ابعاد از ال ای دی های نازک معمولی چند میلی متر کمتر است. این ال دی ها جای پیچ ندارند و جدیدا وارد بازار شده است که در زبان عامیانه به این ال ای دی ها با این مشخصات ، USLIM می گویند و حتی در برخی موارد برد پایین ال ای دی کوچکتر نیز شده است و تکنولوژی IPS و افزایش نرخ رفرش شدن تصویر (فرکانس) در آنها لحاظ شده است. در برخی از LED های جدید برای جابجایی بهتر لولا طول برد زیر LED کمتر شده است مثلا در LED های نازک 15.6 طول برد زیر LED (اینورتر) 28 سانتی متر است ، در حالیکه در LED های جدید این طول برد به 26 سانتی متر هم کوچک شده است و فضای مناسب برای یک لولای پهن به جود آمده است.

سوکت ال ای دی لپ تاپ

ال ای دی های لپ تاپ از لحاظ تعداد پین های سوکت به سه دسته 30 و 40 و 50 پین دسته بندی می شود. تعداد پین سوکت فلت بستگی به سال تولید لپ تاپ ، رزولیشن ، فرکانس و تاچ بودن می باشد ، اما در LED هایی که تاچ می باشد بیشتر موارد بصورت 40 پین می باشد که هر تعداد از پین ها مربوط به بخشی می شود.

 

 

تفاوت ال ای دی مات و براق

ممکن است بیشتر شما صفحه نمایش براق را به مات ترجیح بدهید اما نکته ای که حائز اهمیت است ، معایب استفاده از صفحه نمایش براق در خارج از خانه یا در برابر تابش نور مستقیم است ، تابش نور مستقیم آفتاب و بازتاب نور تابیده شده برای بعضی افراد می تواند بسیار آزاردهنده باشد ، در مقابل صفحه نمایش های مات دارای پوشش ضد بازتاب هستند و این معایب را ندارد. صفحه نمایش های براق در کنار معایب ، جذابیت هایی نیز برای کاربران دارند این صفحه نمایش ها به دلیل کنتراست بالا و شفافیت رنگی بیشتر ، باعث می شود که نقاط رنگی و سیاه عمیق تر و اشباع تر به نظر برسد. معمولا برای مطالعه صفحه نمایش مات و برای تماشای فیلم و بازی کردن صفحه نمایش براق انتخاب می شود ولی نهایتا انتخاب صفحه نمایش مات و براق کاملا سلیقه ای می باشد.

فرکانس ال ای دی لپ تاپ

یکی از قابلیت های افزایش کیفیت تصویر در نوت بوک ، افزایش نرخ رفرش صفحه یا همان افزایش فرکانس تصویر می باشد که با هرتز ( Hz ) بیان می شود و عدد مربوط به هرتز نمایشگر تعداد فریم در ثانیه می باشد ، به عنوان مثال LED های معمولی که دارای فرکانس 60Hz هستند قادر می باشد که در هر ثانیه 60 تصویر یا عکس پیاپی را به نمایش بگذارد و نوت بوک های سری گیمینگ که فرکانس آنها به صورت 120 ، 144 ، 165 ، 240 و حتی 300 هرتز می باشد. برای جایگزین کردن و خرید صفحه نمایش حتما به فرکانس صفحه نمایش دقت نمایید.

تاچ ال ای دی لپ تاپ

تاچ قسمتی از صفحه نمایش است که آن را به حالت لمسی شدن تبدیل می کند ، امروزه علاوه برال ای دی های معمولی که قابلیت تاچ ندارند ، LED هایی نیز وجود دارد که با لمس بر روی صفحه می توانید با آنها کار کنید. دستگاه های تاچ به دو مدل تقسیم می شوند. LED هایی که خودشان تاچ هستند یا دستگاه هایی که LED غیر تاچ بودن ولی تاچ بصورت جداگانه بر روی LED قرار می گیرد. LED های تاچ همگی 40Pin هستند اما EDP یا LVDS در آنها بسیار مهم است و رزولیشن آنها می تواند HD یا FHD باشد ، به طور کلی هم نمی توان ال ای دی های تاچ را جایگزین ال های غیر تاچ کرد و در ادامه به برخی از موارد مهم برای تعویض ال ای دی های تاچ دقت نمایید.
- به صورت کلی LED های 4K خودشان تاچ نیستند و می بایست از صفحه تاچ جداگانه استفاده کرد.
- LED های HD+ و FHD حتما EDP هستند و به راحتی با LED تاچ EDP دیگر قابل جابه جایی هستند.
- در LED های HD می بایست برای جلوگیری از اتصالی دستگاه به EDP بودن و LVDS بودن صفحه دقت کرد.

تفاوت LVDS و EDP

همانطور که توضیح داده شده تعداد پین های LED ها 30 پین و 40 پین می باشد که 30 پین ها EDP و 40 پین ها به عنوان LVDS شناخته می شود اما این مورد در خصوص LED ها معمولی و غیر تاچ می باشد. اما LED تاچ بصورت 40 پین EDP می باشد و می شود گفت که ، 30 پین آن برای تصویر و رزولیشن می باشد و 10 پین دیگر آن برای تاچ می باشد و به صورت کلی جایگزین کردن صفحات 30 پین بسیار ساده تر هستند و در صفحات 40 پین برای جایگزینی حتما EDP و LVDS بودن بررسی شود که در صورتی که EDP صفحه از نوع 40 پین باشد ، یا فرکانسی بالاتر از 60 هرتز دارد یا تاچ است و یا رزولیشن بالاتر از FHD دارد.

پروگرم کردن LED – LCD LVDS

در برخی مدل ال ای دی ها مشکل پروگرم شدن دارند به طور مثال در ال سی دی دل 1510 و D620 نیازمند پروگرم کردن هستند که این کار توسط پروگرمرهای مخصوص انجام می شود و درصورتی که شما ال ای دی که پروگرم نشده باشد را بجای ال ای دی قبلی نوت بوک استفاده نمایید با مشکل کم و زیاد نشدن نور تصویر مواجه می شوید این اتفاق در ال ای دی های LVDS نیز رخ می دهد به طور مثال در لپ تاپ Z500 اگر پروگرم نشود دستگاه تصویر نمی دهد. برای پروگرم کردن از کابل مخصوص پروگرم لپتاپ استفاده می گردد ، که یک سمت آن به LED و سمت دیگر به دستگاه پروگرمر لپ تاپ متصل می گردد و با انجام این کار LED بر روی نوت بوک تصویر را به نمایش می گذارد.

خرید ال ای دی لپ تاپ

ال ای دی های NEW

 این ال ای دی ها درصد خرابی بسیار محدودی دارند و ساخت شرکت اصلی می باشد و کیفیت بالایی نسبت به سایر ال ای دی ها دارد از مهمترین ویژگی های این دسته یکسان بودن پارت ( پارت نامبر پشت ال ای دی و پارت نامبر روی برد ال ای دی یکی می باشد) ال ای دی است در این ال ای دی ها صفحات دارای هاله و پیکسل تفکیک شده اند و بدون هیچ گونه ایراد هاله و پیکسل سوختگی می باشد.

ال ای دی های نیو پیکسل سوخته

این ال ای دی ها به علت دارا بودن مشکلاتی از قبیل پیکسل سوخته ، هاله و ... می باشد و از ال ای دی های NEW متمایز شده اند و بعنوان نیو پیکسل سوخته بفروش می رسد.

ال ای دی های GRADE A

 LED هایی که دوباره نو شده اند و ظاهری کاملا نو دارند و متاسفانه هم در بازار به عنوان نیو فروخته میشوند. از لحاظ عمر معمولا عمر کمتری به نسبت ال ای دی های نیو دارند و بیشتر به مشکل خط های افقی و عمودی بروی تصویر دچار می شوند.

ال ای دی های ریفر پیکسل سوخته

همانند ال ای دی های GRADE A و مشکلاتی از قبیل پیکسل سوخته ، هاله و ... را دارا می باشد.

ال ای دی های OEM

راه تشخیص این ال ای دی ها عدم چاپ پارت اصلی بر روی ال ای دی و بر روی برد آن است این ال ای دی ها همانند GRADE A هستند با این تفاوت که برد آنها تعویض شده و از برد غیر اصلی در آنها استفاده شده است با این وجود به عنوان ال ای دی NEW در بازار به فروش می رسد. در حالت کلی ال ای دی های OEM کاملا توسط شرکتهای متفرقه تولید می شود.

و در آخر به طور کلی نمی توان پیشنهاد داد کدام رزولیشن بهتر است و یا بین صفحه نمایش براق و مات کدام مناسب تر است زیرا انتخاب هر یک بستگی به استفاده کاربر از دستگاه و همچنین ساپورت کردن دستگاه دارد برای مثال 4K می تواند بهترین انتخاب برای گیمرها باشد اما آیا نوت بوک شما قادر به پشتیبانی این نوع ال ای دی است در این مقاله سعی شده به شما با ارائه اطلاعات کافی در انتخاب صفحه نمایش مناسب لپ تاپ شما کمک شود. در آخر اشاره ای نیز به برندهای ال سی دی لپ تاپ نیز می نماییم.

مانیتور لپ تاپ ایسوس

مانیتور لپ تاپ دل

مانیتور لپ تاپ سونی

مانیتور لپ تاپ ایسر

مانیتور لپ تاپ اچ پی

مانیتور لپ تاپ توشیبا

مانیتور لپ تاپ لنوو

مانیتور لپ تاپ اپل

مانیتور لپ تاپ سامسونگ

مانیتور لپ تاپ ام اس آی

مانیتور لپ تاپ فوجیتسو

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات