دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

سوکت شبکه (لن) لپ تاپ

نمايش 1 تا 11 از 11 (1 صفحه)

آیا لپ تاپ شما از جک شبکه (LAN) پشتیبانی می‌کند؟ آیا میدانید که این پورت لن روی لپ تاپ چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟ در این مقاله ما پورت شبکه و بخش‌های مهم آن را به شما معرفی می‌کنیم. در ادامه ظاهر پورت شبکه را بررسی کرده و تفاوت‌های آن را با سوکت تلفن ثابت گفته‌ایم. استفاده از این پورت مزایای بسیاری دارد که آن را برای شما توضیح داده‌ایم. در آخر هم نکاتی که در نگهداری از آن باید به یاد داشته باشید را تذکر داده‌ایم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با پورت لن بیشتر آشنا شوید.

جک شبکه لپ تاپ

پورت لن یا شبکه برای اتصال لپ تاپ به شبکه و اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرد. LAN مخفف سه کلمه (Local Area Network) می‌باشد. جک لن قابلیت اتصال به شبکه به صورت مستقیم و با سیم را به شما می‌دهد. پورت لن لپ تاپ ازنظر ظاهری تا حدودی شبیه به کابل تلفن است اما LAN ازنظر کاربرد و هدف متفاوت از کابل تلفن می‌باشد. پورت LAN به‌عنوان پورت اترنت نیز شناخته می‌شود و هر دو اصطلاح دقیقاً به یک سوکت لپ تاپ اشاره دارند.

بخش های مختلف جک لن LAN چیست؟

جک لن بخش های مهمی دارد که در ادامه به معرفی آنان می‌پردازیم؛

  • پین؛ در داخل جک های لن، پین هایی وجود دارد. از طریق همین پین ها کابل لن می‌تواند با دستگاه ارتباط برقرار کند.
  • قفل جک؛ از تفاوت‌هایی که پورت لن با سایر پورت ها لپ تاپ تاپ دارد آن است که سر کابل لن دارای یک قفل است. زمانی که کابل به صورت کامل در داخل حفره برود، این قفل کابل را محکم نگه می‌دارد.

ظاهر پورت لن یا شبکه چگونه است؟

پورت های شبکه تقریباً به‌اندازه انگشت شست شما هستند. آنها شبیه به جک های تلفن‌های ثابت هستند، اما با این تفاوت که کمی بزرگ‌تر می‌باشند. این بزرگ بودن به این دلیل است که پورت های LAN دارای هشت پین بوده ولی در جک های تلفن ثابت، چهار یا شش پین وجود دارد.

مزایای پورت اترنت (Ethernet) در لپ تاپ چیست؟

از پورت لن یا همان اترنت برای اتصال به اینترنت با سیم نیز استفاده می‌شود. از مزایای این پورت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

  • اتصال به اینترنت بدون نیاز به اتصال WiFi؛ اتصال به وای فای مزایا و معایب خود را دارد، به‌طور مثال از مزایای آن به اتصال بی سیم به اینترنت می‌توان اشاره کرد. اما درزمانی که اتصال وای فای ضعیف است و شما دور از مودم قرار دارید، بهترین و پرسرعت‌ترین اتصال، جک شبکه یا لن می‌باشد.
  • امنیت؛ ممکن است مدیر شرکت شما تصمیم بگیرد که Wi-Fi فقط برای مشتریان یا مهمانان در دسترس باشد، اما کارمندان شبکه داخلی باید از طریق جک اترنت وصل شوند تا از اطلاعات حساس محافظت کنند.

نکات مهم در نگهداری از جک لن

موارد زیر را برای خراب نشدن جک لن خود به خاطر بسپارید؛

  • زمانی که کابل به جک لن متصل است، آن را تکان ندهید.
  • از اعمال فشار بیش از حد به پورت پرهیز نمایید.
  • برای درآوردن کابل لن، حتما قفل آن را آزاد کنید.
  • از زدن کابل تلفن در جک لن جدا خودداری نمایید.

در این مطلب ما به شما جک لن (Ethernet) لپ تاپ را معرفی کردیم در ادامه نیز از ظاهر آن پورت برایتان گفتیم. همچنین به برخی از تفاوت‌هایی که جک شبکه با جک تلفن ثابت دارد اشاره کردیم و یک سری نکات مهم در نگهداری را متذکر شدیم. برخی از مزایا پورت لن را برای شما لیست کرده‌ایم که حتماً آن را مطالعه نمایید. امیدوار هستیم ابن مطلب برای شما آموزنده بوده و شما را راهنمایی کرده باشد.

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات