دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

اسپیکر لپ تاپ

اسپیکر دل 5110اسپیکر داخلی لپ تاپ قسمتی از سیستم صوتی دستگاه محسوب می‌شود که صدا پخش می‌کند. برای کارهای روزمره مانند گوش کردن به موسیقی و دیدن فیلم‌های سینمایی نیاز به یک بلندگو داریم تا صداها را بشنویم. اسپیکر لپ تاپ در داخل قاب قرار می‌گیرد و با اتصال به سوکت روی مادربرد ا..
1,384,300 ریال
اسپیکر اچ پی 4520در برخی مواقع نیز تنها یکی از اسپیکرها کار کرده و دیگری صدایی تولید نمی کند. اسپیکر از قطعات داخلی لپ تاپ ایسوس است و برای دسترسی به آن باید قطعات مختلف را از مادربرد جدا کرد. اگر با مشکل صدا در اسپیکر لپ تاپ خود مواجه هستید با توجه به مدل دستگاه می توانید آن را تعویض نمایید. ..
1,591,400 ریال
مغزی اسپیکر 25mmx15mm مستطیلدر صورتی که صدای پخش شده از اسپیکرهای لپ تاپ خش دار و همراه با ترق ترق است ، احتمالا اسپیکر لپ تاپ دچار خرابی سخت افزاری شده و نیازمند تعویض است. به ویژه اگر نصب مجدد نرم افزار راه انداز کارت صدا و سیستم عامل ویندوز مشکل پیش آمده در صدای لپ تاپ را بر طرف نکرده باشد. ب..
501,400 ریال
اسپیکر سونی EAاسپیکر داخلی لپ تاپ قسمتی از سیستم صوتی دستگاه محسوب می‌شود که صدا پخش می‌کند. برای کارهای روزمره مانند گوش کردن به موسیقی و دیدن فیلم‌های سینمایی نیاز به یک بلندگو داریم تا صداها را بشنویم. اسپیکر لپ تاپ در داخل قاب قرار می‌گیرد و با اتصال به سوکت روی مادربرد ..
959,200 ریال
اسپیکر ایسر E1-572اسپیکر لپ تاپ ایسر Aspire E1-572 امروزه نقش زیادی در زندگی افراد ایفا می‌نمایند و در هر زمینه ای کاربرد دارند. در صورتی که بلندگوی نوت بوک شما در محل صحیح نصب نشده باشد ، عملا بی فایده خواهد بود. حتی اگر یکی از بهترین اسپیکر های موجود در سطح جهان باشد. بنابراین ساختار داخل..
1,591,400 ریال
اسپیکر دل 1558اسپیکر لپ تاپ Dell Studio 1558 قطعه ای است که وظیفه پخش فایل‌های صوتی و تصویری را در دستگاه دارد. اسپیکر لپ تاپ در داخل قاب قرار می‌گیرد و با اتصال به سوکت روی مادربرد اطلاعات صوتی را از بخش صدای مادربرد دریافت کرده و با ساختاری که دارد ، اطلاعات را به صوت تبدیل می‌ک..
1,384,300 ریال
اسپیکر دل 1510تبدیل سیگنال های صوتی لپ تاپ به آواهای شنیداری به وسیله انواع اسپیکر و ساب ووفر درون لپ تاپ انجام می شود. داخل بدنه رایانه های همراه که با عنوان لپ تاپ یا نوت بوک شناخته می شود ، بلندگوهائی تعبیه شده است که امکان پخش آواهای صوتی را فراهم می کند. شما با اتصال اسپیکر به مادربرد می تو..
1,188,100 ریال
اسپیکر اپل A1278یکی از قطعات مهم لپ تاپ اسپیکر است. این قطعه یکی از صدها قطعه به‌کار رفته در لپ تاپ است که وظیفه این قطعه پخش فایل‌های صوتی و تصویری است. اگر از لپ تاپ صدایی شنیده نشود یعنی یا این قطعه بر روی لپ تاپ وجود ندارد و یا دچار مشکل است. اساسی ترین علامت خرابی اسپیکر ، صدا ندا..
4,065,700 ریال
اسپیکر لنوو G50-70اسپیکر لپ تاپ Lenovo IdeaPad G50-70 در تمامی لپ تاپ ها وجود دارد که سیگنال‌های الکتریکی تقویت شده توسط تقویت کننده را تبدیل به ارتعاشات هوا می‌نمایند. اگر از نوت بوک صدایی شنیده نشود یعنی یا این قطعه بر روی لپ تاپ وجود ندارد و یا دچار مشکل است.خرید و قیمت اسپیکر ن..
959,200 ریال
اسپیکر دل 4030اسپیکر لپ تاپ Dell Inspiron 4030 قطعه ای است که وظیفه پخش فایل‌های صوتی و تصویری را در دستگاه دارد ، از بلندگو به همراه تقویت‌کننده ، برای بلندتر نمودن صدا استفاده می‌شود. واژه بلندگو ممکن است تنها به یک مبدل ، یا به سیستمی شامل چندین تقویت‌کننده و همچنین دیگر ق..
741,200 ریال
اسپیکر دل 1310اسپیکر لپ تاپ Dell Vostro 1310 قسمتی از سیستم صوتی دستگاه محسوب می‌شود که صدا پخش می نماید. در صورتی که صدای پخش شده از اسپیکرهای نوت بوک خش دار و همراه با ترق ترق است ، احتمالا اسپیکر لپ تاپ دچار خرابی سخت افزاری شده و نیازمند تعویض است.خرید و قیمت اسپیکر نوت بوک دل Vostr..
882,900 ریال
اسپیکر ایسوس K52اسپیکر داخلی لپ تاپ قسمتی از سیستم صوتی دستگاه محسوب می‌شود که صدا پخش می‌کند. برای کارهای روزمره مانند گوش کردن به موسیقی و دیدن فیلم‌های سینمایی نیاز به یک بلندگو داریم تا صداها را بشنویم. اسپیکر لپ تاپ در داخل قاب قرار می‌گیرد و با اتصال به سوکت روی مادربرد..
1,013,700 ریال
اسپیکر دل E6410اسپیکرها بعضا با توجه به سیستم پخش صدای استریو، دالبی و یا سایر تکنولوژی های مشابه حوزه فناوری های شنیداری ، طراحی و نصب می شوند. انواع اسپیکرهای داخلی لپ تاپ به گونه ای نصب شده که در مقابل مسیر خروجی نهایی صدای آنها مانعی وجود نداشته باشد. البته به صورت محسوسی به وسیله گارد یا پن..
1,547,800 ریال
اسپیکر دل 4050اسپیکرdell inspiron 4050 داخلی لپ تاپ قسمتی از سیستم صوتی دستگاه محسوب می‌شود که صدا پخش می‌کند. برای کارهای روزمره مانند گوش کردن به موسیقی و دیدن فیلم‌های سینمایی نیاز به یک بلندگو داریم تا صداها را بشنویم. اسپیکر لپ تاپ در داخل قاب قرار می‌گیرد و با اتصال به ..
959,200 ریال
اسپیکر لنوو Z500اسپیکر لپ تاپ Lenovo Ideapad Z500 قطعه ای از سیستم صوتی نوت بوک می باشد. این قطعه یکی از صدها قطعه به‌کار رفته در نوت بوک است که وظیفه این قطعه پخش فایل‌های صوتی و تصویری است. لپ تاپ هایی که دارای یک اسپیکر هستند معمولا قدرت کمتری در ارسال صدا دارند و فقط صداها را از یک..
1,613,200 ریال
اسپیکر ایسوس K55Vتوجه: لطفا قبل از خرید این محصول از طریق صفحه "تماس با ما" تماس حاصل فرمایید.اسپیکر لپ تاپ Asus K55V دستگاهی است که صدا را تولید یا تقویت مي‌نماید. معمولا جفت هستند ، که به آنها اجازه می دهد صدای استریو تولید نمایند. این به این معنی است که اسپیکرهای چپ و ..
959,200 ریال
اسپیکر ایسوس K42برای خروجی صدا در هر دستگاه نیاز به اسپیکر دارد. اسپیکر ایسوس K42 با توجه به هر مدل نوت بوک متفاوت است و در قسمتی از دستگاه قرار می گیرد. کار اصلی اسپیکر خروجی صدا است در صورت نبود آن بر روی دستگاه شما نمی توانید خروجی صدا داشته باشید.خرید و قیمت اسپیکر نوت بوک ایسوس K42ا..
1,090,000 ریال
اسپیکر اچ پی DV6-3000اسپیکر لپ تاپ HP Pavilion DV6-3000 قطعه ای از سیستم صوتی لپ تاپ می باشد که وظیفه خروجی صدای دستگاه را بر عهده دارد. در صورتی که صدای پخش شده از اسپیکرهای نوت بوک خش دار و همراه با ترق ترق است ، احتمالا اسپیکر لپ تاپ دچار خرابی سخت افزاری شده و نیازمند تعویض است.خرید و قی..
1,547,800 ریال
نمايش 1 تا 20 از 178 (9 صفحه)

امروزه تمام لپ تاپ ها دارای اسپیکر هستند، اما آیا شما با انواع آن آشنا هستید و میدانید که چگونه کار می‌کنند؟ در این مقاله ما به معرفی اسپیکر و انواع آن پرداخته‌ایم. همچنین یکسری نکات مهم در نگهداری از آن را به شما تذکر داده‌ایم تا بلندگو لپ تاپ شما مشکلی پیدا نکند. در ادامه راهکارهایی را به شما آموزش داده‌ایم که خرابی باند لپ تاپ را به‌راحتی تشخیص دهید. اگر اسپیکر شما خراب شده است، یک راهنمای کامل از خرید تا تعویض آن برای شما گردآوری کرده‌ایم که توصیه می‌شود آن را مطالعه نمایید. تا پایان این مقاله هماره ما باشید.

اسپیکر لپ تاپ

اسپیکر داخلی لپ تاپ قسمتی از سیستم صوتی دستگاه محسوب می‌شود که صدا پخش می‌کند. برای کارهای روزمره مانند گوش کردن به موسیقی و دیدن فیلم‌های سینمایی نیاز به یک بلندگو داریم تا صداها را بشنویم. اسپیکر لپ تاپ در داخل قاب قرار می‌گیرد و با اتصال به سوکت روی مادربرد، اطلاعات صوتی را از بخش صدای مادربرد دریافت کرده و با ساختاری که دارد، اطلاعات را به صوت تبدیل می‌کند.

اسپیکر برای لپ تاپ چند نوع است؟

شرکت‌های بسیاری هستند که در زمینه تولید لپ تاپ فعالیت دارند. هر یک از این لپ تاپ ها اسپیکر مخصوص خود را دارند. به‌طورکلی بلندگو های موجود در بازار به 3 شکل دیده میشوند که هر نوع برای یک لپ تاپ است.

 • اسپیکر لپ تاپ یک تکه؛ این نوع اسپیکر یک عدد بوده و در کل از یک بخش تشکیل‌شده است.
 • اسپیکر لپ تاپ دو تکه؛ این بلندگو از دو بخش تشکیل‌شده که درجاهای مختلف در داخل قاب قرار می‌گیرد. در این نوع، هرکدام از اسپیکرها می‌توانند با هم یا به‌صورت جداگانه به مادربرد متصل شوند.
 • اسپیکر لپ تاپ سه تکه؛ این نوع شامل 2 اسپیکر و یک ساب ووفر می‌شود. همچنین می‌توانند به‌صورت جداگانه و یا با هم به مادربرد متصل گردند.

عمدتاً باند لپ تاپ در قاب پایینی قرارگرفته و نوع قرارگیری آن‌ها هم بستگی به طراحی اجزای دیگر مثل مادربرد و قاب دارد. بلندگو ها می‌توانند بالای کیبورد، زیر کیبورد یا در دو طرف کیبورد قرار بگیرند.

نکات مهم در نگهداری از اسپیکر لپ تاپ چیست؟

اسپیکر ها می‌توانند به‌راحتی خراب شوند، حتماً به نکات گفته‌شده توجه داشته باشید که اسپیکر های داخلی لپ تاپ تان عمر بیشتری داشته باشند؛

 • به دستگاه خود ضربه نزنید.
 • باند لپ تاپ خود را تمیز نگه‌دارید. برای تمیز کردن آن از یک پارچه نرم یا گوش پاک‌کن استفاده کنید.
 • از حداکثر ظرفیت اسپیکر ها استفاده نکنید. حجم بالای صدا باعث خرابی در باند ها خواهد شد. بهتر است حجم صدا را روی متوسط قرار دهید.
 • اغلب اسپیکر داخلی لپ تاپ ها حرفه‌ای نیستند. برای داشتن حجم صدای بیشتر از اسپیکر های دیگر استفاده نمایید.

چگونه بفهمم که اسپیکر لپ تاپ من خراب شده است؟

برای تشخیص خرابی در اسپیکر لپتاپ باید اسپیکر خود را تست نمایید. برای تست اسپیکر در ویندوز به مسیر زیر بروید؛

Control Panel > System > Sound

در این صفحه بر روی Manage Sound Device بزنید.

سپس در این صفحه بر روی اسپیکر خود کلیک کرده و دکمه Test را بزنید. اگر صدایی از دستگاه شما پخش نشود، می‌توان گفت که اسپیکرهای لپ تاپ شما مشکل دارند و نیاز به تعویض خواهند داشت.

نشانه های دیگر خرابی در اسپیکر لپ تاپ چیست؟

اسپیکر لپ تاپ ممکن است به دلایل مختلفی به مشکل خورده و دچار خرابی شوند. در اینجا به چند مورد از خرابی‌های اسپیکر داخلی لپ تاپ اشاره می‌کنیم؛

 • صدای پخش‌شده از دستگاه کم (در حد زمزمه) است.
 • صدایی از بلندگو پخش نمی‌شود.
 • صدای وزوز از بلندگو پخش می‌شود.

آیا می‌توان اسپیکر های لپ تاپ را تعمیر کرد؟

در برخی موارد باند لپ تاپ قابل تعمیر است. به‌طور مثال اگر دیافراگم لپ تاپ پاره شده باشد می‌توانید با یک چسب آکواریوم آن را ترمیم نمایید. قابل تعمیر بودن اسپیکر لپ تاپ را باید یک تعمیرکار باتجربه و حرفه‌ای تشخیص دهد. پس برای تشخیص سلامت اسپیکر خود به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه نمایید.

نکته مهم در خرید اسپیکر لپ تاپ

برای خرید یک اسپیکر مناسب باید که مدل لپ تاپ خود را بدانید. با اعلام مدل دقیق لپ تاپ خود، اسپیکر را خریداری کرده و آن را با بلندگو فعلی خود جایگزین نمایید.

مراحل قدم‌به‌قدم تعویض اسپیکر لپتاپ

ممکن است به هر دلیل باند لپ تاپ شما ایراد پیدا کند و دیگر کارایی سابق خود را نداشته باشد، پس نیاز به یک اسپیکر جدید خواهید داشت. اول از همه یک بلندگو مناسب برای لپ تاپ خود تهیه کرده و سپس اقدام به تعویض آن نمایید. مراحل زیر را برای تعویض اسپیکر داخلی لپ تاپ خود دنبال نمایید؛

 • شارژر لپ تاپ را جدا کرده و باتری را از لپ تاپ خارج نمایید.
 • پیچ‌های پشت قاب لپ تاپ راباز کرده و قاب را جدا نمایید.
 • قطعات دیگر را برای دسترسی مستقیم به بلندگوها باز کنید.
 • فلت اسپیکر را از مادر برد جدا کنید. مراقب فلت و سیم های آن باشید که پاره نشوند.
 • پیچ‌های اسپیکر لپ تاپ را باز کرده و آن را خارج نمایید.
 • اسپیکر جدید را جایگزین کرده، پیچ‌ها را ببندید و سپس فلت را متصل نمایید.
 • قطعات و قاب را در جای خود قرار داده و پیچ‌ها را سفت کنید.
 • باتری را متصل کرده و برق آن را وصل نمایید.
 • صدای اسپیکر داخلی لپ تاپ را تست کرده و از سلامت آن اطمینان حاصل نمایید.

در زمان تعویض بلندگو داخلی لپ تاپ حتماً به نکات زیر توجه داشته باشید؛

 • مسیر عبور سیم و فلت ها را به‌دقت بررسی کنید. برای این سیم‌ها مسیری وجود دارد که باید حتماً از آن عبور کند. در غیر این صورت سیم‌ها دچار له‌شدگی و پارگی خواهند شد.
 • فلت آن را به دقت به سوکت مادربرد وصل نمایید.

توجه داشته باشید که اگر مهارت و تجربه کافی را درزمینه لپ تاپ و تعمیر قطعات ندارید حتماً به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه نمایید.

در این مطلب ما به شما گفتیم که اسپیکر لپتاپ چیست و لپ تاپ هایی که تولیدشده‌اند، هریک بلندگو خاصی دارد. نکاتی مهم در رابطه با نگهداری از اسپیکر لپ تاپ به شما گفته شد که حتماً به آن توجه داشته باشید تا بلندگو دستگاه شما به مشکل نخورد. در ادامه به آموزش تست اسپیکر لپ تاپ خود پرداختیم. اگر اسپیکر لپ تاپ شما مشکل داشت راهنمای خرید و تعویض آن را دنبال نمایید. امیدوار هستیم این مطلب برای شما آموزنده بوده باشد.

 

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات