دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

اسپیکر لپ تاپ

اسپیکر ایسوس X550 Intelاسپیکر لپ تاپ Asus X550 Intel دارای 2 بلندگو می باشد. نوت بوک هایی که دارای یک اسپیکر هستند معمولا قدرت کمتری در ارسال صدا دارند و فقط صداها را از یک جهت پخش می نمایند. ولی لپ تاپ هایی که دو بلندگو دارند ، می توانند صدا را از جهات مختلف پخش نموده و کاربر را تحت تاثیر خود ق..
2,027,400 ریال
اسپیکر دل 5110اسپیکر داخلی لپ تاپ قسمتی از سیستم صوتی دستگاه محسوب می‌شود که صدا پخش می‌کند. برای کارهای روزمره مانند گوش کردن به موسیقی و دیدن فیلم‌های سینمایی نیاز به یک بلندگو داریم تا صداها را بشنویم. اسپیکر لپ تاپ در داخل قاب قرار می‌گیرد و با اتصال به سوکت روی مادربرد ا..
1,809,400 ریال
اسپیکر ایسوس X555اسپیکر لپ تاپ Asus X555 قطعه ای است که وظیفه پخش فایل‌های صوتی و تصویری را در دستگاه دارد. اسپیکر نوت بوک در داخل قاب قرار می گیرد و با اتصال به سوکت روی مادربرد اطلاعات صوتی را از بخش صدای مادربرد دریافت نموده و با ساختاری که دارد ، اطلاعات را به صوت تبدیل می نماید.خری..
2,027,400 ریال
اسپیکر ایسر 5750برای خروجی صدا در هر دستگاه نیاز به اسپیکر دارد. اسپیکر Acer Aspire 5750 با توجه به هر مدل نوت بوک متفاوت است و در قسمتی از دستگاه قرار می گیرد. صرف نظر از طراحی آن‌ها ، هدف اسپیکرها تولید خروجی صوتی است که توسط انسان یا شنونده قابل شنیدن است.خرید و قیمت اسپیکر نوت بوک ا..
1,918,400 ریال
اسپیکر ایسر 5736در حالت معمول بلندگوهای قرار گرفته روی یک لپ‌تاپ به درد این نمی‌خورد که به عنوان سیستم صوتی یک خانه استفاده شوند. بلندگوهای لپ‌تاپ برای تماشای فیلم و بازی کردن آن هم یک اتاقی که خیلی شلوغ نیست مناسب خواهند بود. اینجاست که خرید بهترین اسپیکر برای لپ تاپ کار مناسبی ب..
1,918,400 ریال
اسپیکر دل 5010برای خروجی صدا در هر دستگاه نیاز به اسپیکر دارد. اسپیکر ها با توجه به هر مدل نوت بوک متفاوت است و در قسمتی از دستگاه قرار میگیرد و توسط سوکت به مادربرد متصل شده و شروع به کار می کند در صورت خروجی صدا خش داشته باشد باید برای تعویض آن اقدام نمایید. کار اصلی اسپیکر خروجی صدا است در صو..
1,863,900 ریال
اسپیکر ایسوس X556اسپیکر لپ تاپ Asus X556 قطعه ای است که وظیفه پخش فایل‌های صوتی و تصویری را در دستگاه دارد ، اگر یکی از اسپیکرهای لپ تاپ شما کار ننمایید ، لازم است بخش تنظیمات صدای لپ تاپ را بررسی نمایید. ممکن است دلیل این اتفاق به‌ هم‌ ریختگی تنظیمات صدای لپ تاپ باشد. برای بررسی ..
3,444,400 ریال
اسپیکردل L502اسپیکر نوت بوک وظیفه ی پخش فایلهای صوتی و تصویری لپ تاپ را برعهده دارد. بلنوگو لپ تاپ هم ممکن است مانند دیگر قطعات لپتاپ نیاز به تعویض و یا حتی تعمیر داشته باشد. یکی از عائم و نشانه های خرابی اسپیکر قطع شدن صدای لپ تاپ و یا خش دار شده فایلهای صوتی میباشد.گاهی ممکن است که مقداری ..
4,425,400 ریال
اسپیکر اچ پی 4530Sاسپیکر لپ تاپ HP ProBook 4530S قطعه ای از سیستم صوتی لپ تاپ می باشد. آشکارترین علامت خرابی اسپیکر ، صدا نداشتن آن باشد. با این حال همیشه صدا نداشتن اسپیکر به معنای خرابی صد در صدی اسپیکر نیست. ممکن است شل شدن سوکت ، خرابی کارت صدا و یا عدم نصب درایو ، باعث صدا نداشتن اسپیکر نوت..
2,899,400 ریال
اسپیکر اچ پی 4520در برخی مواقع نیز تنها یکی از اسپیکرها کار کرده و دیگری صدایی تولید نمی کند. اسپیکر از قطعات داخلی لپ تاپ ایسوس است و برای دسترسی به آن باید قطعات مختلف را از مادربرد جدا کرد. اگر با مشکل صدا در اسپیکر لپ تاپ خود مواجه هستید با توجه به مدل دستگاه می توانید آن را تعویض نمایید. ..
1,809,400 ریال
اسپیکر 25mmx15mm مستطیلدر صورتی که صدای پخش شده از اسپیکرهای لپ تاپ خش دار و همراه با ترق ترق است ، احتمالا اسپیکر لپ تاپ دچار خرابی سخت افزاری شده و نیازمند تعویض است. به ویژه اگر نصب مجدد نرم افزار راه انداز کارت صدا و سیستم عامل ویندوز مشکل پیش آمده در صدای لپ تاپ را بر طرف نکرده باشد. برای ا..
861,100 ریال
اسپیکر سونی EAاسپیکر داخلی لپ تاپ قسمتی از سیستم صوتی دستگاه محسوب می‌شود که صدا پخش می‌کند. برای کارهای روزمره مانند گوش کردن به موسیقی و دیدن فیلم‌های سینمایی نیاز به یک بلندگو داریم تا صداها را بشنویم. اسپیکر لپ تاپ در داخل قاب قرار می‌گیرد و با اتصال به سوکت روی مادربرد ا..
2,245,400 ریال
اسپیکر لنوو G500توجه: اسپیکر لپ تاپ Lenovo IdaePad G500s با اسپیکرلپ تاپ Lenovo IdeaPad G500-G510 تفاوت دارد. حتما قبل از خرید به عکس کالا دقت نمایید.اسپیکر لپ تاپ Lenovo IdeaPad G500 قطعه ای است که وظیفه پخش فایل‌های صوتی و تصویری را در دستگاه دارد ، اگر یکی از اسپیکرهای لپ تاپ شما کار..
1,700,400 ریال
اسپیکر ایسر E1-572اسپیکر لپ تاپ ایسر Aspire E1-572 امروزه نقش زیادی در زندگی افراد ایفا می‌نمایند و در هر زمینه ای کاربرد دارند. در صورتی که بلندگوی نوت بوک شما در محل صحیح نصب نشده باشد ، عملا بی فایده خواهد بود. حتی اگر یکی از بهترین اسپیکر های موجود در سطح جهان باشد. بنابراین ساختار داخل..
1,667,700 ریال
اسپیکر دل 1558اسپیکر لپ تاپ Dell Studio 1558 قطعه ای است که وظیفه پخش فایل‌های صوتی و تصویری را در دستگاه دارد. اسپیکر لپ تاپ در داخل قاب قرار می‌گیرد و با اتصال به سوکت روی مادربرد اطلاعات صوتی را از بخش صدای مادربرد دریافت کرده و با ساختاری که دارد ، اطلاعات را به صوت تبدیل می‌ک..
1,591,400 ریال
اسپیکر دل 1510تبدیل سیگنال های صوتی لپ تاپ به آواهای شنیداری به وسیله انواع اسپیکر و ساب ووفر درون لپ تاپ انجام می شود. داخل بدنه رایانه های همراه که با عنوان لپ تاپ یا نوت بوک شناخته می شود ، بلندگوهائی تعبیه شده است که امکان پخش آواهای صوتی را فراهم می کند. شما با اتصال اسپیکر به مادربرد می تو..
1,242,600 ریال
اسپیکر لنوو Z570اسپیکر لپ تاپ Lenovo Ideapad Z570 یکی از قطعات مهم می باشد. در صورتی که تنها یکی از اسپیکرهای لپ تاپ کار ننماید ، باید بخش تنظیمات صدای لپ تاپ بررسی گردد. چرا که این اتفاق می‌تواند به دلیل به هم ریختگی تنظیمات صدای لپ تاپ باشد.خرید و قیمت اسپیکر نوت بوک لنوو Ideapad Z570..
2,245,400 ریال
اسپیکر دل 5520تبدیل سیگنال های صوتی لپ تاپ به آواهای شنیداری به وسیله انواع بلندگو و ساب ووفر درون لپ تاپ انجام می شود. داخل بدنه رایانه های همراه که با عنوان لپ تاپ یا نوت بوک شناخته می شود ، بلندگوهائی تعبیه شده است که امکان پخش آواهای صوتی را فراهم می کند. این بلندگوها عمدتا تحت پلتفرم استریو..
1,809,400 ریال
نمايش 1 تا 20 از 201 (11 صفحه)

امروزه تمام لپ تاپ ها دارای اسپیکر هستند، اما آیا شما با انواع آن آشنا هستید و میدانید که چگونه کار می‌کنند؟ در این مقاله ما به معرفی اسپیکر و انواع آن پرداخته‌ایم. همچنین یکسری نکات مهم در نگهداری از آن را به شما تذکر داده‌ایم تا بلندگو لپ تاپ شما مشکلی پیدا نکند. در ادامه راهکارهایی را به شما آموزش داده‌ایم که خرابی باند لپ تاپ را به‌راحتی تشخیص دهید. اگر اسپیکر شما خراب شده است، یک راهنمای کامل از خرید تا تعویض آن برای شما گردآوری کرده‌ایم که توصیه می‌شود آن را مطالعه نمایید. تا پایان این مقاله هماره ما باشید.

اسپیکر لپ تاپ

اسپیکر داخلی لپ تاپ قسمتی از سیستم صوتی دستگاه محسوب می‌شود که صدا پخش می‌کند. برای کارهای روزمره مانند گوش کردن به موسیقی و دیدن فیلم‌ نیاز به یک بلندگو داریم تا صداها را بشنویم. اسپیکر لپ تاپ در داخل قاب قرار می‌گیرد و با اتصال به سوکت روی مادربرد، اطلاعات صوتی را از بخش صدای مادربرد دریافت کرده و با ساختاری که دارد، اطلاعات را به صوت تبدیل می‌کند.

اسپیکر برای لپ تاپ چند نوع است؟

شرکت‌های بسیاری هستند که در زمینه تولید لپ تاپ فعالیت دارند. هر یک از این لپ تاپ ها اسپیکر مخصوص خود را دارند. به‌طورکلی بلندگو های موجود در بازار به 3 شکل دیده میشوند که هر نوع برای یک لپ تاپ است.

 • اسپیکر لپ تاپ یک تکه؛ این نوع اسپیکر یک عدد بوده و در کل از یک بخش تشکیل‌شده است.
 • اسپیکر لپ تاپ دو تکه؛ این بلندگو از دو بخش تشکیل‌شده که درجاهای مختلف در داخل قاب قرار می‌گیرد. در این نوع، هرکدام از اسپیکرها می‌توانند با هم یا به‌صورت جداگانه به مادربرد متصل شوند.
 • اسپیکر لپ تاپ سه تکه؛ این نوع شامل 2 اسپیکر و یک ساب ووفر می‌شود. همچنین می‌توانند به‌صورت جداگانه و یا با هم به مادربرد متصل گردند.

عمدتاً باند لپ تاپ در قاب پایینی قرارگرفته و نوع قرارگیری آن‌ها هم بستگی به طراحی اجزای دیگر مثل مادربرد و قاب دارد. بلندگو ها می‌توانند بالای کیبورد، زیر کیبورد یا در دو طرف کیبورد قرار بگیرند.

نکات مهم در نگهداری از اسپیکر لپ تاپ چیست؟

اسپیکر ها می‌توانند به‌راحتی خراب شوند، حتماً به نکات گفته‌شده توجه داشته باشید که اسپیکر های داخلی لپ تاپ تان عمر بیشتری داشته باشند؛

 • به دستگاه خود ضربه نزنید.
 • باند لپ تاپ خود را تمیز نگه‌دارید. برای تمیز کردن آن از یک پارچه نرم یا گوش پاک‌کن استفاده کنید.
 • از حداکثر ظرفیت اسپیکر ها استفاده نکنید. حجم بالای صدا باعث خرابی در باند ها خواهد شد. بهتر است حجم صدا را روی متوسط قرار دهید.
 • اغلب اسپیکر داخلی لپ تاپ ها حرفه‌ای نیستند. برای داشتن حجم صدای بیشتر از اسپیکر های دیگر استفاده نمایید.

چگونه بفهمم که اسپیکر لپ تاپ من خراب شده است؟

برای تشخیص خرابی در اسپیکر لپتاپ باید اسپیکر خود را تست نمایید. برای تست اسپیکر در ویندوز به مسیر زیر بروید؛

Control Panel > System > Sound

در این صفحه بر روی Manage Sound Device بزنید.

سپس در این صفحه بر روی اسپیکر خود کلیک کرده و دکمه Test را بزنید. حال اگر صدایی از اسپیکر لپ تاپ شما خارج نشود میتوانید برخی از بررسی های اولیه را توسط خود انجام دهید و در صورت عدم رفع مشکل صدای سیستم خود، به یک تعمیرگاه تخصصی لپ تاپ مراجعه نمایید.

1. چک صدا لپ تاپ از نوار وظیفه

در بسیاری از مواقع بصورت ناخودآگاه و تصادفی ممکن است صدا در لپ تاپ توسط کاربر قطع شود. در ابتدای امر حتما این موضوع را چک نمایید. برای اینکار بر روی آیکون بلندگو قسمت پایین سمت راست نوار وظیفه در ویندوز خود کلیک نمایید و از بلند بودن صدای اسپیکر خود اطمینان حاصل نمایید.

2. بررسی هدفون و جک هدفون

حال با استفاده از هدفون، صدای خروجی لپ تاپ خود را مورد بررسی قرار دهید و در صورتیکه صدا از خروجی هدفون به درستی پخش شد، احتمال زیاد خرابی اسپیکر داخلی دستگاه میباشد.

توجه نمایید که گاها شکستگی جک هدفون و یا جا ماندن سوکت شکسته هدفون داخل هدفون موجب میشود صدا از اسپیکر خارج نشود.

3. نصب و آپدیت درایورهای صدا

گاها ممکن است به دلیل مشکلات و تداخل برخی نرم افزارها، صدا از اسپیکر خارج نشود. حال شما میتوانید با Uninstall نمودن درایورهای صدا و نصب دوباره آن مشکل خروجی صدا را رفع نمایید.

در صورتیکه شما تمام مراحل بالا را بررسی نمودید ولی مشکل صدا دستگاه شما رفع نشد حال میتوانیم به این اطمینان برسیم که مشکل از آی سی صدا بر روی مادربرد لپ تاپ شما خواهد بود که شما میتوانید با مراجعه به مرکز تعمیرات لپ تاپ توسط کارشناسان مشکل لپ تاپ خود را حل نمایید و یا در غیر اینصورت از کارت صدا بصورت خارجیاستفاده نمایید.

نشانه های دیگر خرابی در اسپیکر لپ تاپ چیست؟

اسپیکر لپ تاپ ممکن است به دلایل مختلفی به مشکل خورده و دچار خرابی شوند. در اینجا به چند مورد از خرابی‌های اسپیکر داخلی لپ تاپ اشاره می‌کنیم؛

 • صدای پخش‌شده از دستگاه کم (در حد زمزمه) است.
 • صدایی از بلندگو پخش نمی‌شود.
 • صدای وزوز از بلندگو پخش می‌شود.

آیا می‌توان اسپیکر های لپ تاپ را تعمیر کرد؟

در برخی موارد باند لپ تاپ قابل تعمیر است. به‌طور مثال اگر دیافراگم لپ تاپ پاره شده باشد می‌توانید با یک چسب آکواریوم آن را ترمیم نمایید. قابل تعمیر بودن اسپیکر لپ تاپ را باید یک تعمیرکار باتجربه و حرفه‌ای تشخیص دهد. پس برای تشخیص سلامت اسپیکر خود به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه نمایید.

نکته مهم در خرید اسپیکر لپ تاپ

برای خرید یک اسپیکر مناسب باید که مدل لپ تاپ خود را بدانید. با اعلام مدل دقیق لپ تاپ خود، اسپیکر را خریداری کرده و آن را با بلندگو فعلی خود جایگزین نمایید.

مراحل قدم‌به‌قدم تعویض اسپیکر لپتاپ

ممکن است به هر دلیل باند لپ تاپ شما ایراد پیدا کند و دیگر کارایی سابق خود را نداشته باشد، پس نیاز به یک اسپیکر جدید خواهید داشت. اول از همه یک بلندگو مناسب برای لپ تاپ خود تهیه کرده و سپس اقدام به تعویض آن نمایید. مراحل زیر را برای تعویض اسپیکر داخلی لپ تاپ خود دنبال نمایید؛

 • شارژر لپ تاپ را جدا کرده و باتری را از لپ تاپ خارج نمایید.
 • پیچ‌های پشت قاب لپ تاپ راباز کرده و قاب را جدا نمایید.
 • قطعات دیگر را برای دسترسی مستقیم به بلندگوها باز کنید.
 • فلت اسپیکر را از مادر برد جدا کنید. مراقب فلت و سیم های آن باشید که پاره نشوند.
 • پیچ‌های اسپیکر لپ تاپ را باز کرده و آن را خارج نمایید.
 • اسپیکر جدید را جایگزین کرده، پیچ‌ها را ببندید و سپس فلت را متصل نمایید.
 • قطعات و قاب را در جای خود قرار داده و پیچ‌ها را سفت کنید.
 • باتری را متصل کرده و برق آن را وصل نمایید.
 • صدای اسپیکر داخلی لپ تاپ را تست کرده و از سلامت آن اطمینان حاصل نمایید.

در زمان تعویض بلندگو داخلی لپ تاپ حتماً به نکات زیر توجه داشته باشید؛

 • مسیر عبور سیم و فلت ها را به‌دقت بررسی کنید. برای این سیم‌ها مسیری وجود دارد که باید حتماً از آن عبور کند. در غیر این صورت سیم‌ها دچار له‌شدگی و پارگی خواهند شد.
 • فلت آن را به دقت به سوکت مادربرد وصل نمایید.

توجه داشته باشید که اگر مهارت و تجربه کافی را درزمینه لپ تاپ و تعمیر قطعات ندارید حتماً به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه نمایید.

کلام آخر

در این مطلب ما به شما گفتیم که اسپیکر لپتاپ چیست و لپ تاپ هایی که تولیدشده‌اند، هریک بلندگو خاصی دارد. نکاتی مهم در رابطه با نگهداری از اسپیکر لپ تاپ به شما گفته شد که حتماً به آن توجه داشته باشید تا بلندگو دستگاه شما به مشکل نخورد. در ادامه به آموزش تست اسپیکر لپ تاپ خود پرداختیم. اگر اسپیکر لپ تاپ شما مشکل داشت راهنمای خرید و تعویض آن را دنبال نمایید. امیدوار هستیم این مطلب برای شما آموزنده بوده باشد.

 

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات