دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

لولای لپ تاپ

Hings Laptop Acer Aspire E1-572از قطعات اصلی لپ تاپ Acer Aspire E1-572 لولای آن است، طرز کار لولا به صورتی است که قاب های قسمت بالای دستگاه را به بخش پایین متصل میکند همچنین Hings در لپ تاپ وظیفه تنظیم شکل ظاهر لپ تاپ را دارد بنابراین درب دستگاه را با احتیاط باز و بسته نمایید تا از آسیب رسیدن به..
1,700,400 ریال
Hings Laptop Inspiron 15R N5110لولای لپ تاپ Dell Inspiron 5110 بصورت جفت در بازار موجود می باشد از موارد مهم افزایش طول عمر لولای لپ تاپ دل اینسپایرون 5110 قرار دادن دستگاه بر روی سطح صاف می باشد بنابراین حالتی که کمترین فشار را به لولا وارد می کند زاویه ای در حدود 90 درجه می باشد درصورتیکه نکات..
2,245,400 ریال
Hings Laptop Asus K52-A52لولا لپ تاپ Asus K52 وظیفه تنظیم حالت صفحه نمایش را دارد و وجود این قطعه بر روی دستگاه این امکان را به شما می دهد تا لپ تاپ را در زاویه های متفاوت تنظیم کنید جابه جا کردن لپ تاپ هنگام باز بودن درب آن به مرور زمان باعث آسیب به لولاها و قاب لپ تاپ می شود. چنانچه قاب ها و ی..
2,626,900 ریال
Hings Laptop HP Pavilion 15-Rیکی از قطعات اصلی لپ تاپ HP Pavilion 15-R لولا می باشد، این قطعه در طول زمان و در اثر استفاده (باز و بسته کردن لپ تاپ) ممکن است آسیب ببیند در صورتیکه حین استفاده از لپ تاپ با مشکل مواجه شدید به عنوان مثال باز کردن درب لپ تاپ به سختی و با گیر کردن قسمتی از لولا انجام ..
1,144,500 ریال
Hings Laptop Dell 4030درصورتیکه لولای لپ تاپ Dell Inspiron N4030 آسیب دید و نیاز به تعویض آن بود باید مهارت کافی برای تعویض این قطعه را داشته باشید به دلیل اینکه لولا در مسیر فلت تصویر و وب کم قرار دارد و درصورت نداشتن تجربه کافی ممکن است منجر به آسیب دیدن این قطعات شود بنابراین پیشنهاد می شود ب..
2,681,400 ریال
Hings Laptop Acer Aspire E5-575وظیفه باز و بستن درب لپ تاپ Acer Aspire E5-575 بر عهده لولای لپ تاپ می باشد از موارد حائز اهمیت در نگهداری از لولاها مراقبت هنگام باز و بسته کردن لپ تاپ است زیرا شکستگی و تاب برداشتن لولا فشار زیادی را به قاب لپ تاپ می آورد که باعث شکستگی آن میشود و گاهی این مشکل ب..
1,482,400 ریال
Hings Laptop Lenovo IdeaPad 310لولا و هولدر لپ تاپ Lenovo IdeaPad 310 به یکدیگر متصل می باشد و شکل ظاهری آن به صورت یک تکه و بلند است درصورت آسیب یا شکستگی قسمتی از لولا یا هولدر لازم است آن را به صورت کلی تعویض نمایید گاهی هم ممکن است به دلیل شکستگی Hings لپ تاپ لنوو آیدیاپد Lenovo IdeaPad 310 ..
1,482,400 ریال
Hings Laptop Lenovo Ideapad G50-70از موارد خرابی لولای لپ تاپ Lenovo IdeaPad G50-70 فشار آمدن و خارج شدن لولا از مسیر اصلی بر روی قاب می باشد به همین دلیل درب لپ تاپ باز می ماند در واقع آسیب این قطعه صدمات زیادی به قسمت های دیگر لپ تاپ لنوو آیدیاپد Lenovo IdeaPad G50-70 از جمله قاب های آن وارد م..
1,482,400 ریال
 Hings Laptop HP Pavilion 15-BSلولا لپ تاپ HP Pavilion 15-BS قاب پشت ال سی دی را به جلو ال سی دی و قاب دور کیبرد را به قاب کف متصل می کند وهمچنین در بعضی لولاها فلت تصویر و وبکم از بخشی از لولا عبور میکند.در بعضی مواقع خرابی لولا باعث شکستن قاب و پیچ میشودکه شما میتوانید قیمت انواع پیج..
1,264,400 ریال
Hings Laptop HP Pavilion G6-1000از جمله عوامل اصلی آسیب دیدن لولا لپ تاپ HP Pavilion G6-1000 فشار آمدن به لپ تاپ و شکستن لولای آن می باشد درصورتیکه لولای لپ تاپ اچ پی پاویلیون G6-1000 موجود نبود تعمیرکار اقدام به جوش دادن آن میکند اگر اینکار به درستی و با مهارت انجام نشود موجب آسیب رسیدن به..
1,090,000 ریال
Hings Laptop Asus N61لولا لپ تاپ Asus N61 دردو سمت چپ و راست نمایشگر قرار دارد که هر بخش با بخش دیگر از لحاظ ظاهر و کاربرد متفاوت است درصورت آسیب دیدن هر کدام از لولاها به تعمیرکار مراجعه نمایید زیرا نداشتن مهارت کافی در تعویض لولا لپ تاپ ایسوس Asus N61 ممکن است باعث آسیب رسیدن به بخش هایی از لپ..
2,081,900 ریال
Hings Laptop Dell D630لولا لپ تاپ Dell Latitude D630 از دو قسمت تشکیل شده است که قسمتی از آن به قاب پشت ال سی دی و قسمتی دیگر به قاب کف پیچ می شود و همچنین لولاهای لپ تاپ به وسیله نگهدارنده به نمایشگر پیچ شده است و این بخش توسط قاب جلو ال سی دی پوشانده می شود.لولای لپ تاپ به دلیل استهلاک فر..
1,090,000 ریال
Hings Laptop Dell D830چنانچه لولای لپ تاپ Dell Latitude D830 دچار ایراد شده است باید بدانید بروز اختلال و مشکل در لولا منجر به شکستگی پنل و قاب ها خواهد شد.در بسیاری از موارد این شکستی با ترک های نامحسوسی از اطراف پیچ های لولا شروع شده و به مرور تمام سطح قاب لپ تاپ دل لتیتود Dell Latitude D830 ر..
2,572,400 ریال
Hings Asus X550Cلپ تاپ Asus X550C-K550V دارای دو مدل صفحه نمایش نازک و ضخیم می باشد که این لولا مخصوص لپ تاپ های دارای صفحه نمایش نازک است.از آسیب های جدی که خراب شدن لولا لپ تاپ Asus X550C به بار می آورد، صدمه زدن به نمایشگر لپ تاپ است که به مرور زمان منجر به تغییر رنگ ها و حتی شکستن نمایشگ..
2,626,900 ریال
Hings Laptop HP ProBook 4530مهمترین دلیل خراب شدن و شکستن لولا لپ تاپ HP ProBook 4530 تنظیم نبودن و ایجاد فشار مضاعف و نا متعادل بر روی آن است بنابراین درصورتی که لولای دستگاه آسیب دید باید به تعمیرکار مراجعه نمایید در غیراینصورت ممکن است آسیب وارد شده به لولای لپ تاپ موجب خراب شدن قاب های آن شو..
2,899,400 ریال
Hings Laptop Lenovo IdeaPad G580لولای لپ تاپ Lenovo Ideapad G580 دارای دو مدل قاب فلزی و پلاستیکی می باشد بنابراین هنگام خرید لولای لپ تاپ به نوع فلزی با پلاستیکی قاب آن دقت نمایید هنگامی که درب بالا و پایین لپ تاپ لنوو آیدیاپدLenovo Ideapad G580 روی یکدیگر قرار میگیرند،درب ها و لولا دارای حالت ..
3,662,400 ریال
Holder LCD Laptop Dell XPS L502نگهدارنده ال سی دی لپ تاپ Dell XPS L502 به عنوان متصل کننده قسمت درب بالا و بخش پائین دستگاه شناخته می شود بنابراین از اصلی ترین قطعات لپ تاپ به شمار می رود درصورتیکه لولای لپ تاپ دل ایکس پی اسDell XPS L502 دچار مشکل شد بهتر است قبل از شکستن صفحه نمایش و یا از بین ..
1,373,400 ریال
Hings Laptop Lenovo Ideapad 320لولا لپ تاپ Lenovo Ideapad 320 قطعه ای است که وجودش برای باز و بسته شدن درب لپ تاپ لنوو ضروری است.این قطعه مکانیکی، استهلاک زیادی را به دلیل کارایی و مسئولیتی که بر عهده دارد، متحمل می شود.لولای لپ تاپ لنوو آیدیاپد Lenovo Ideapad 320 روزانه وزن لپ تاپ و فشار حاصل ا..
1,591,400 ریال
Hings Laptop HP ProBook 450-G2 لولا لپ تاپ HP ProBook 450-G2 دارای کیفیت های گوناگونی می باشد اما فارغ از جنس و نوع این قطعات،جای آنها در تمام لپ تاپ ها یکسان است.همه ی لولاها،متصل به ال سی دی لپ تاپ می باشند.همچنین لولا لپ تاپ اچ پی پروبووک HP ProBook 450-G2 به نمایشگر پیچ شده و توسط قاب ج..
2,681,400 ریال
Hings Laptop Lenovo B590لولای لپ تاپ Lenovo IdeaPad B590 یکی از قطعات اصلی لپ تاپ می باشد که COVER بالایی را به COVER پایین متصل می نماید و همچنین Hings در لپ تاپ امکان تنظیم حالت صفحه نمایش را به شما می دهد بنابراین حتما به آرامی دستگاه را باز و بسته کنید در غیر اینصورت ممکن است لولا یا قس..
2,354,400 ریال
نمايش 1 تا 20 از 595 (30 صفحه)

لولا لپ تاپ (Laptop Hinge) یکی از قطعات اصلی لپ تاپ است که قاب بالایی دستگاه را در کنار قاب پایینی نگه می‌دارد. این قطعه این قابلیت را به شما می‌دهد تا صفحه نمایش را خم کنید تا فضای کمتری را اشغال کند و به یک دستگاه قابل‌ حمل تبدیل شود. جنس لولای لپ تاپ از فلز و ترکیبی از آلیاژها می‌باشد. فلت و سیم‌های مهمی که در قاب بالا وجود دارند از طریق همین لولا ها به قاب پایینی واردشده و به مادربرد متصل می‌شوند. لولاهای لپ تاپ به‌صورت جفت (لولا چپ لپ تاپ و لولا راست لپ تاپ) وجود دارند. همچنین این لولا این قابلیت را به شما می‌دهد تا صفحه‌نمایش را با زاویه‌های متفاوت اما محدود باز نگه دارید؛ البته برخی از این لولاها در لپ تاپ تا 360 درجه هم باز می‌شوند. این قطعه فلزی گاهی با بخش‌های جانبی مانند سیم وبکم، سیم آنتن و فلت تصویر به فروش می‌رسد.
جای پیچ، بخش مهمی در لولا لپ تاپ است که تعداد جا پیچ‌ها معمولاً 2 الی 4 عدد می‌باشد.


6 نکته مهم در نگهداری از لولای لپ تاپ


بر روی لپ تاپ ها دو لولا نصب می‌گردد؛ لولا چپ و لولا راست. این قطعه به‌مرورزمان و استفاده از لپ تاپ خراب می‌شود. البته روش نگهداری و استفاده شما نیز بسیار تأثیرگذار خواهد بود. به‌طور مثال لولا لپ تاپ کسی که آن را محکم باز و بسته می‌کند، زودتر خراب می‌شود تا کسی که آن را به‌آرامی باز می‌کند. به نکاتی که دراین‌باره گفته می‌شود توجه داشته باشید تا عمر لولا دستگاه شما بیشتر شود.
1. به‌آرامی دستگاه را باز و بسته کنید.
2. ضربه نزنید! ضربه زدن به دستگاه علاوه بر اینکه ممکن است لولا را خراب کنید، می‌تواند به قاب نیز آسیب بزند.
3. لپ تاپ خود را روی یک سطح صاف و بدون شیب قرار دهید.
4. در زمان جابه‌جایی دستگاه، آن را ببندید. وقتی‌که دستگاه باز است آن را تکان ندهید.
5. بهترین زاویه‌ای که کمترین فشار را به لولا وارد می‌کند بین 90 تا 100 درجه است.
6. بیشتر از ظرفیت لولا، آن را باز نکنید.

 


چگونه می‌توانم بفهمم که لولای لپ تاپم خراب‌شده است؟


وزن لپ تاپ روی لولا ها است و فشار زیادی را تحمل می‌کنند. این قطعه ممکن است به هر دلیلی به‌مرورزمان، سهل‌انگاری در نگهداری، ضربه خوردن یا برخورد جسم سخت، خراب شود. اگر لولا دستگاه شما مشکل دارد، هر چه سریع‌تر اقدام به تعمیر یا تعویض آن کنید. در صورت سهل‌انگاری می‌تواند به بخش‌های دیگر نیز آسیب واردشده و هزینه بیشتری برای شما بتراشد در ادامه به برخی از نشانه‌هایی که می‌توانید متوجه شوید لولا لپ تاپ تان خراب است اشاره می‌کنیم؛
• قاب بالایی لپ تاپ پیش از بسته شدن کامل می‌افتد.
• در زمان بازو بسته کردن لپ تاپ، از قسمت لولا صدای عجیبی می‌آید.
• لولا از جای خود درآمده و از شکل اصلی خود خارج‌شده است.
• لپ تاپ به‌سختی باز می‌شود.
• لپ تاپ به‌صورت کامل بسته نمی‌شود.

با توجه به آنکه فلت تصویر لپ تاپ از کنار لولا ها میگذرد، شکستگی لولا و یا خرابی آن موجب پارگی، اتصالی آن میشود که در نهایت باعث ایجاد آسیب جدی به مادربرد لپ تاپ خواهد شد.


تعمیر لولای لپ تاپ


در برخی موارد لولا لپ تاپ مشکل ندارد، بلکه مشکل از قاب یا جای پیچ های روی قاب است. در این موارد قاب لپ تاپ است که تعمیر یا تعویض می‌شود. برای تعمیر جای پیچ لولا روی قاب لپ تاپ که شکسته است از ترکیب‌های چسب محکم استفاده می‌شود. یکی از این چسب‌های محکم، اپوکسی (epoxy resin) است که می‌توان جای پیچ ها را ترمیم کرد. یادتان باشد که در زمان‌ترمیم با چسب، حتماً محل آن را کاملاً تمیز نمایید. اما اگر قاب شکسته باشد به‌نحوی‌که نتوان آن را تعمیر کرد، باید که قاب تعویض گردد.
اما گاهی مشکل در قاب نیست، بلکه مشکل در خود لولا لپ تاپ است. گاهی در تعمیر آن از جوشکاری استفاده می‌شود. این روش را ما توصیه نمی‌کنیم چون هزینه اضافی برای شما خواهد بود. حتی در برخی موارد ممکن است بعد از جوشکاری، لولا به خوبی درجای خود قرار نگیرد. با جوش دادن لولا لپ تاپ مشکل شما به‌صورت موقت حل می‌شود. در زمان خرابی لولا لپ تاپ ها، بهترین حالت تعویض آن خواهد بود.


خرید لولا لپ تاپ


در ابتدا برای خرید لولا ، باید به مدل لپ تاپ خود توجه نمایید و لولای مخصوص آن مدل را تهیه نمایید. در صورت عدم اطلاع از مدل لپ تاپ خود، میتوانید از طریق مقاله " روش تشخیص مدل لپ تاپ " مدل دستگاه خود را بیابید.

اکنون که مدل لپ تاپ خود را پیدا کردید، اکنون میتوانید نسبت به خرید لولای لپ تاپ خود اقدام نمایید.

هر لپ تاپ، دارای 4 قاب از انواع قاب پشت صفحه نمایش (قاب A)، قاب دور صفحه نمایش (قاب B)، قاب دور کیبورد (قاب C) و قاب زیر لپ تاپ (قاب D) تشکیل شده است که مهمترین قسمت لپ تاپ که لولا به آن متصل میشود و نگهدارنده آن میباشد، قاب D و C میباشد که هنگام تعویض لولا علاوه بر آنها، نیاز به باز شدن قاب A و B میباشد.

البته در زمان خرید به سیم‌هایی که با لولا ارائه می‌شوند توجه داشته باشید که همانند لولا دستگاه خودتان باشد.


تعویض لولا لپ تاپ


اگر لولا لپ تاپ شما خراب است و نیاز به تعویض دارد، میتوانید به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه نمایید، بدلیل اینکه تعویض آن نیاز به مهارت و آشنایی کامل با قطعات مختلف دستگاه را دارد. برای تعویض لولا های لپ تاپ معمولا قاب های دستگاه باز میشوند، پس توصیه میکنیم که اگر آشنایی با لپ تاپ ندارید، از باز کردن دستگاه جدا خودداری نمایید. در اغلب مدل های لپ تاپ مراحل تعویض لولا به ترتیب زیر است؛
• لپ تاپ را از برق بکشید و باتری را خارج نمایید.
• پیچ های قاب ها را باز کرده و سپس قاب ها را با ابزاری مناسب به آرامی جدا نمایید.
• کابل و فلت های مربوط به لولا را جدا نمایید.
• پیچ ها لولا را باز کرده و لولای جدید را جایگزین نمایید.
• پیچ ها را مجدد نصب نمایید و قاب را در جای خود قرار دهید.
• دستگاه را چند بار باز و بسته کنید تا مطمئن شوید که به درستی لولا بسته شده است.

در آخر
در این مطلب ما به شما لولا را معرفی کرده و با بخش‌های مهم آن آشنا کردیم. نکاتی در رابطه با نگهداری از این لولا وجود دارد که به دلیل فشار زیادی که این قطعات تحمل می‌کنند، باید رعایت نمایید. در ادامه به شما یاد دادیم که چگونه بفهمید لولا لپ تاپ شما خراب‌شده است و برای تعمیر آن چه اقداماتی را انجام دهید. اگر این لولاها قابل تعمیر نبودند به شما آموزش دادیم که چطور یک لولا مناسب تهیه‌کرده و آن را جایگزین قطعه قبلی بکنید. امیدوار هستیم این مطلب برای شما آموزنده بوده باشد و از آن استفاده کامل را برده باشید.

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات