دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

لولا لپ تاپ

Hings Laptop Asus K52-A52لولا لپ تاپ Asus K52 وظیفه تنظیم حالت صفحه نمایش را دارد و وجود این قطعه بر روی دستگاه این امکان را به شما می دهد تا لپ تاپ را در زاویه های متفاوت تنظیم کنید جابه جا کردن لپ تاپ هنگام باز بودن درب آن به مرور زمان باعث آسیب به لولاها و قاب لپ تاپ می شود. چنانچه قاب ها و ی..
1,907,500 ریال
Hings Laptop HP Pavilion 15-Rیکی از قطعات اصلی لپ تاپ HP Pavilion 15-R لولا می باشد،این قطعه در طول زمان و در اثر استفاده (باز و بسته کردن لپ تاپ)ممکن است آسیب ببیند درصورتیکه حین استفاده از لپ تاپ با مشکل مواجه شدید به عنوان مثال باز کردن درب لپ تاپ به سختی و با گیر کردن قسمتی از لولا انجام شد ..
904,700 ریال
Hings Laptop Dell 4030درصورتیکه لولای لپ تاپ  Dell Inspiron N4030 آسیب دید و نیاز به تعویض آن بود باید مهارت کافی برای تعویض این قطعه را داشته باشید به دلیل اینکه لولا در مسیر فلت تصویر و وب کم قرار دارد و درصورت نداشتن تجربه کافی ممکن است منجر به آسیب دیدن این قطعات شود بنابراین پیشنهاد می..
1,667,700 ریال
Hings Laptop Acer Aspire E5-575وظیفه بازو بستن درب لپ تاپ Acer Aspire E5-575 بر عهده لولای لپ تاپ می باشد از موارد حائزاهمیت در نگهداری از لولاها مراقبت هنگام باز و بسته کردن لپ تاپ است زیرا شکستگی و تاب برداشتن لولا فشار زیادی را به قاب لپ تاپ می آورد که باعث شکستگی آن میشود و گاهی این مشکل باع..
1,024,600 ریال
Hings Laptop Lenovo IdeaPad 310لولا و هولدر لپ تاپ Lenovo IdeaPad 310 به یکدیگر متصل می باشد و شکل ظاهری آن به صورت یک تکه و بلند است درصورت آسیب یا شکستگی قسمتی از لولا یا هولدر لازم است آن را به صورت کلی تعویض نمایید گاهی هم ممکن است به دلیل شکستگی Hings لپ تاپ لنوو آیدیاپد Lenovo IdeaPad 310 ..
1,231,700 ریال
Hings Laptop Lenovo Ideapad G50-70از موارد خرابی لولای لپ تاپ Lenovo IdeaPad G50-70 فشار آمدن و خارج شدن لولا از مسیر اصلی بر روی قاب می باشد به همین دلیل درب لپ تاپ باز می ماند در واقع آسیب این قطعه صدمات زیادی به قسمت های دیگر لپ تاپ لنوو آیدیاپد  Lenovo IdeaPad G50-70 از جمله قاب های آن ..
981,000 ریال
 Hings Laptop HP Pavilion 15-BSلولا لپ تاپ HP Pavilion 15-BS قاب پشت ال سی دی را به جلو ال سی دی و قاب دور کیبرد را به قاب کف متصل می کند وهمچنین در بعضی لولاها فلت تصویر و وبکم از بخشی از لولا عبور میکند.در بعضی مواقع خرابی لولا باعث شکستن قاب و پیچ میشودکه شما میتوانید قیمت انواع پیج..
1,046,400 ریال
Hings Laptop Acer Extensa 4230درصورت آسیب دیدن لولای لپ تاپ4230  Acer Extensa می توان لولای با کیفیت را به جای لولای معیوب جایگزین کرد،به دلیل اینکه وزن دستگاه را لولاهای آن تحمل میکند آسیب به این قطعه می تواند آسیب به قاب ها و پیچ لپ تاپ وارد کند بنابراین چنانچه پیچ های قاب دستگاه دچار مشک..
3,771,400 ریال
Hings Laptop Asus N61لولا لپ تاپ Asus N61 دردو سمت چپ و راست نمایشگر قرار دارد که هر بخش با بخش دیگر از لحاظ ظاهر و کاربرد متفاوت است درصورت آسیب دیدن هر کدام از لولاها به تعمیرکار مراجعه نمایید زیرا نداشتن مهارت کافی در تعویض لولا لپ تاپ ایسوس Asus N61 ممکن است باعث آسیب رسیدن به بخش هایی از لپ..
1,547,800 ریال
Hings Laptop Dell D630لولا لپ تاپ Dell Latitude D630 از دو قسمت تشکیل شده است که قسمتی از آن به قاب پشت ال سی دی و قسمتی دیگر به قاب کف پیچ می شود و همچنین لولاهای لپ تاپ به وسیله نگهدارنده به نمایشگر پیچ شده است و این بخش توسط قاب جلو ال سی دی پوشانده می شود.لولای لپ تاپ به دلیل استهلاک فر..
752,100 ریال
Hings Laptop Dell D830چنانچه لولای لپ تاپ Dell Latitude D830 دچار ایراد شده است باید بدانید بروز اختلال و مشکل در لولا منجر به شکستگی پنل و قاب ها خواهد شد.در بسیاری از موارد این شکستی با ترک های نامحسوسی از اطراف پیچ های لولا شروع شده و به مرور تمام سطح قاب لپ تاپ دل لتیتود Dell Latitude D830 ر..
1,427,900 ریال
Hings Asus X550Cلپ تاپ Asus X550C-K550V دارای دو مدل صفحه نمایش نازک و ضخیم می باشد که این لولا مخصوص لپ تاپ های دارای صفحه نمایش نازک است.از آسیب های جدی که خراب شدن لولا لپ تاپ Asus X550C به بار می آورد،صدمه زدن به نمایشگر لپ تاپ است که به مرور زمان منجر به  تغییر رنگ ها و حتی شکستن ن..
1,733,100 ریال
Hings Laptop HP ProBook 4530مهمترین دلیل خراب شدن و شکستن لولا لپ تاپ HP ProBook 4530 تنظیم نبودن و ایجاد فشار مضاعف و نا متعادل بر روی آن است بنابراین درصورتی که لولای دستگاه آسیب دید باید به تعمیرکار مراجعه نمایید در غیراینصورت ممکن است آسیب وارد شده به لولای لپ تاپ موجب خراب شدن قاب های آن شو..
2,114,600 ریال
Hings Laptop Lenovo IdeaPad G580لولای لپ تاپ Lenovo Ideapad G580 دارای دو مدل قاب فلزی و پلاستیکی می باشد بنابراین هنگام خرید لولای لپ تاپ به نوع فلزی با پلاستیکی قاب آن دقت نمایید هنگامی که درب بالا و پایین لپ تاپ لنوو آیدیاپدLenovo Ideapad G580 روی یکدیگر قرار میگیرند،درب ها و لولا دارای حالت ..
2,387,100 ریال
Hings Laptop HP ProBook 450-G2 لولا لپ تاپ HP ProBook 450-G2 دارای کیفیت های گوناگونی می باشد اما فارغ از جنس و نوع این قطعات،جای آنها در تمام لپ تاپ ها یکسان است.همه ی لولاها،متصل به ال سی دی لپ تاپ می باشند.همچنین لولا لپ تاپ اچ پی پروبووک HP ProBook 450-G2 به نمایشگر پیچ شده و توسط قاب ج..
2,092,800 ریال
Hings Laptop Lenovo B590لولای لپ تاپ Lenovo IdeaPad B590 یکی از قطعات اصلی لپ تاپ می باشد که COVER بالایی را به COVER پایین متصل می نماید و همچنین Hings در لپ تاپ امکان تنظیم حالت صفحه نمایش را به شما می دهد بنابراین حتما به آرامی دستگاه را باز و بسته کنید در غیر اینصورت ممکن است لولا یا قس..
3,171,900 ریال
Hings Laptop Dell  1540 جنس لولای لپ تاپ Dell Vostro 1540 از فلز و ترکیبی از آلیاژها می باشد درصورت شکستگی لولا می توانید آن را بصورت جفت تهیه نمایید یکی از موارد مهم برای افزایش عمر لولا لپ تاپ دل وسترو 1540 توجه به زاویه آن است که بنابراین زاویه ای که کمترین فشار را به لولا وارد..
3,226,400 ریال
Hings Laptop HP Probook 4520Sیکی از قطعات اصلی لپ تاپ 4520S  HP Probook لولا می باشد،این قطعه به مرور زمان و در اثر باز و بسته کردن لپ تاپ ممکن است آسیب ببیند لازم است درب نوت بوک خود را به درستی ببندید و آن را زیاد خم و راست نکنید واگر متوجه شدید که لولا باعث فشار شدید به قاب میشود قبل از ..
1,351,600 ریال
Hings Laptop Acer Aspire E1-571یکی از موارد خرابی لولا Acer Aspire E1-571 استوار نماندن در جای خود است و به همین دلیل درب لپ تاپ بسته نمیشود و اصطلاحا می افتد . شل شدن این قطعه آسیب های جدی را به لپ تاپ ایسر اسپایرE1-571 وارد می نماید ، حتما اقدام به تعویض لولا کنید زیرا در صورت سهل انگاری ..
741,200 ریال
Hings Laptop HP ProBook 4540یکی از نکات مهم که درباره لولا HP Probook 4540 می توان اشاره کرد ،جایگزین کردن لولای با کیفیت به جای قطعه معیوب می باشد .لولای اچ پی پاویلیون 4540 وزن قسمت بالایی را تحمل میکند ودر صورت خرابی در این قسمت باعث آسیب زدن جدی به بخش های دیگر لپ تاپ از جمله قابهایی که..
1,907,500 ریال
نمايش 1 تا 20 از 576 (29 صفحه)

لولا لپ تاپ (Laptop Hinge) یکی از قطعات اصلی لپ تاپ است که قاب بالایی دستگاه را در کنار قاب پایینی نگه می‌دارد. این قطعه این قابلیت را به شما می‌دهد تا صفحه نمایش را خم کنید تا فضای کمتری را اشغال کند و به یک دستگاه قابل‌ حمل تبدیل شود. جنس لولای لپ تاپ از فلز و ترکیبی از آلیاژها می‌باشد. فلت و سیم‌های مهمی که در قاب بالا وجود دارند از طریق همین لولا ها به قاب پایینی واردشده و به مادربرد متصل می‌شوند. لولاهای لپ تاپ به‌صورت جفت (لولا چپ لپ تاپ و لولا راست لپ تاپ) وجود دارند. همچنین این لولا این قابلیت را به شما می‌دهد تا صفحه‌نمایش را با زاویه‌های متفاوت اما محدود باز نگه دارید؛ البته برخی از این لولاها در لپ تاپ تا 360 درجه هم باز می‌شوند. این قطعه فلزی گاهی با بخش‌های جانبی مانند سیم وبکم، سیم آنتن و فلت تصویر به فروش می‌رسد.
جای پیچ، بخش مهمی در لولا لپ تاپ است که تعداد جا پیچ‌ها معمولاً 2 الی 4 عدد می‌باشد. لولا از این طریق به قاب های بالا و پایین متصل شده و محکم در جای خود قرار می‌گیرد. لولا ها در بخش قاب بالایی، به قاب پشت ال سی دی (قاب (A پیچ می‌شوند، ودر قاب پایین نیز معمولاً به قاب کف (قاب ( D وصل می‌گردند.


7 نکته مهم در نگهداری از لولای لپ تاپ


بر روی لپ تاپ ها دو لولا نصب می‌گردد؛ لولا چپ و لولا راست. این قطعه به‌مرورزمان و استفاده از لپ تاپ خراب می‌شود. البته روش نگهداری و استفاده شما نیز بسیار تأثیرگذار خواهد بود. به‌طور مثال لولا لپ تاپ کسی که آن را محکم باز و بسته می‌کند، زودتر خراب می‌شود تا کسی که آن را به‌آرامی باز می‌کند. به نکاتی که دراین‌باره گفته می‌شود توجه داشته باشید تا عمر لولا دستگاه شما بیشتر شود.
1. به‌آرامی دستگاه را باز و بسته کنید.
2. ضربه نزنید! ضربه زدن به دستگاه علاوه بر اینکه ممکن است لولا را خراب کنید، می‌تواند به قاب نیز آسیب بزند.
3. لپ تاپ خود را روی یک سطح صاف و بدون شیب قرار دهید.
4. در زمان جابه‌جایی دستگاه، آن را ببندید. وقتی‌که دستگاه باز است آن را تکان ندهید.
5. بهترین زاویه‌ای که کمترین فشار را به لولا وارد می‌کند بین 90 تا 100 درجه است.
6. بیشتر از ظرفیت لولا، آن را باز نکنید.
7. دستگاه خود را تمیز نگه‌دارید.


چگونه می‌توانم بفهمم که لولای لپ تاپم خراب‌شده است؟


وزن لپ تاپ روی لولا ها است و فشار زیادی را تحمل می‌کنند. این قطعه ممکن است به هر دلیلی به‌مرورزمان، سهل‌انگاری در نگهداری، ضربه خوردن یا برخورد جسم سخت، خراب شود. اگر لولا دستگاه شما مشکل دارد، هر چه سریع‌تر اقدام به تعمیر یا تعویض آن کنید. در صورت سهل‌انگاری می‌تواند به بخش‌های دیگر نیز آسیب واردشده و هزینه بیشتری برای شما بتراشد. به برخی از نشانه‌هایی که می‌توانید بفهمید لولا لپ تاپ تان خراب است اشاره می‌کنم؛
• قاب بالایی لپ تاپ پیش از بسته شدن کامل می‌افتد.
• در زمان بازو بسته کردن لپ تاپ، از قسمت لولا صدای عجیبی می‌آید.
• لولا از جای خود درآمده و از شکل اصلی خود خارج‌شده است.
• لپ تاپ به‌سختی باز می‌شود.
• لپ تاپ به‌صورت کامل بسته نمی‌شود.


تعمیر لولای لپ تاپ


در برخی موارد لولا لپ تاپ مشکل ندارد، بلکه مشکل از قاب یا جای پیچ های روی قاب است. در این موارد قاب لپ تاپ است که تعمیر یا تعویض می‌شود. برای تعمیر جای پیچ لولا روی قاب لپ تاپ که شکسته است از ترکیب‌های چسب محکم استفاده می‌شود. یکی از این چسب‌های محکم، اپوکسی (epoxy resin) است که می‌توان جای پیچ ها را ترمیم کرد. یادتان باشد که در زمان‌ترمیم با چسب، حتماً محل آن را کاملاً تمیز نمایید. اما اگر قاب شکسته باشد به‌نحوی‌که نتوان آن را تعمیر کرد، باید که قاب تعویض گردد.
اما گاهی مشکل در قاب نیست، بلکه مشکل در خود لولا لپ تاپ است. گاهی در تعمیر آن از جوشکاری استفاده می‌شود. این روش را ما توصیه نمی‌کنیم چون هزینه اضافی برای شما خواهد بود. حتی در برخی موارد ممکن است بعد از جوشکاری، لولا به خوبی درجای خود قرار نگیرد. با جوش دادن لولا لپ تاپ مشکل شما به‌صورت موقت حل می‌شود. در زمان خرابی لولا لپ تاپ ها، بهترین حالت تعویض آن خواهد بود.


خرید لولا لپ تاپ


برای خرید لولا مناسب برای لپ تاپ تنها کافی است که مدل دستگاه خود را بدانید. با دانستن مدل دقیق لپ تاپ خود می‌توانید لولا مناسب برای دستگاه تهیه‌کرده و جایگزین آن نمایید. البته در زمان خرید به سیم‌هایی که با لولا ارائه می‌شوند توجه داشته باشید که همانند لولا دستگاه خودتان باشد.


تعویض لولا لپ تاپ


اگر لولا لپ تاپ شما خراب است و نیاز به تعویض دارد، میتوانید به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه نمایید، بدلیل اینکه تعویض آن نیاز به مهارت و آشنایی کامل با قطعات مختلف دستگاه را دارد. برای تعویض لولا های لپ تاپ معمولا قاب های دستگاه باز میشوند، پس توصیه میکنیم که اگر آشنایی با لپ تاپ ندارید، از باز کردن دستگاه جدا خودداری نمایید. در اغلب مدل های لپ تاپ مراحل تعویض لولا به ترتیب زیر است؛
• لپ تاپ را از برق بکشید و باتری را خارج نمایید.
• پیچ های قاب ها را باز کرده و سپس قاب ها را با ابزاری مناسب به آرامی جدا نمایید.
• کابل و فلت های مربوط به لولا را جدا نمایید.
• پیچ ها لولا را باز کرده و لولای جدید را جایگزین نمایید.
• پیچ ها را مجدد نصب نمایید و قاب را در جای خود قرار دهید.
• دستگاه را چند بار باز و بسته کنید تا مطمئن شوید که به درستی لولا بسته شده است.
در این مطلب ما به شما لولا را معرفی کرده و با بخش‌های مهم آن آشنا کردیم. نکاتی در رابطه با نگهداری از این لولا وجود دارد که به دلیل فشار زیادی که این قطعات تحمل می‌کنند، باید رعایت نمایید. در ادامه به شما یاد دادیم که چگونه بفهمید لولا لپ تاپ شما خراب‌شده است و برای تعمیر آن چه اقداماتی را انجام دهید. اگر این لولاها قابل تعمیر نبودند به شما آموزش دادیم که چطور یک لولا مناسب تهیه‌کرده و آن را جایگزین قطعه قبلی بکنید. امیدوار هستیم این مطلب برای شما آموزنده بوده باشد و از آن استفاده کامل را برده باشید.

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات