دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

فلت لپ تاپ

کابل فلت لنوو G500فلت تصویر Lenovo IdeaPad G500 قطعه ای بسیار مهم در لپ تاپ می باشد. نشانه های خرابی فلت نوت بوک آن است که صفحه نمایش پس از چندبار چشمک زدن تیره می شود. در این وضعیت با تکان دادن لپ تاپ دستگاه دوباره شروع به چشمک زدن می نماید. در برخی شرایط نیز به دلیل خرابی کابل فلت ، صفحه نمایش..
1,253,500 ریال
خرید و قیمت فلت ریبون لپ تاپ 30 پین 15 سانتی متر درشتابل های فلت( مسطح )لپ تاپ انواع گوناگونی دارند.اغلب این فلت ها رشته های رسانایی هستند که به وسیله روکش های عایق و محافظ با ظرافت خاصی کنار یک دیگر مونتاژ شده اند کابل های فلت فضای کمی را اشغال می کنند و این موضوع در گذرگاه ها اهمیت زیادی دارد...
90,470 ریال
فلت تصویر لپ تاپ ایسوس N550کابل فلت یکی از قطعات اصلی درون هز لپ تاپ است که با توجه به اینکه در درون لپتاپ جاسازی شده است تقریبا غیر قابل مشاهده بوده کابل فلت تصویر لپ تاپ همانگونه که از نام آن پیداست وظیقه انتقال تصویر از برد اصلی لپ تاپ یعنی مادربرد با یه صفحه نمایش که ما آن را LCD میشناسیم بر..
1,471,500 ریال
فلت تصویر لپ تاپ اچ پی 4520فلت تصویر لپ تاپ HP PROBOOK 4520 بسیار حساس و آسیب پذیر هستند دربسیاری از مدل‌های لپ تاپ ، مسیر حرکت فلت از کنار لولا می‌باشد و این محل بخاطر با زو بست دائم ممکن است فلت بیشتر آسیب ببیند. بدیهی است ضربه در این محل یا شکستن لولا باعث خرابی فلت و پاره شدن آن می..
2,659,600 ریال
کابل فلت لنوو G50-70فلت تصویر لپتاپ از چند رشته سیم تشکیل شده و ظاهری تخت دارد. این قطعه اطلاعات را از مادربرد به نمایشگر انتقال می دهد. تعداد پینها و نوع اتصال به مادربرد از مهم ترین ویژگی فلت تصویرها محسوب می شوند. فلت هر مدل لپ تاپی مختص همان دستگاه است و نمی توان برای یک مدل نوت بوک از فلت م..
1,308,000 ریال
فلت K43**توجه: فلت تصویر لپ تاپ Asus K43 دارای دو پارت نامبر 14G140344010 و DD0KJ1LC100 می باشد که، پارت نامبر های موجود باهم سازگار می باشند.فلت نوت بوک ASUS K43 در زمانی که پاره میشود باعث اختلالات در صفحه نمایش میشود.ممکن است صفحه نمایش مشکلاتی از قبیل صفحه شطرنجی ، راه راه شدن ... را پید..
1,362,500 ریال
کابل فلت لنوو G50-70فلت تصویر لپتاپ از چند رشته سیم تشکیل شده و ظاهری تخت دارد. این قطعه اطلاعات را از مادربرد به نمایشگر انتقال می دهد. تعداد پینها و نوع اتصال به مادربرد از مهم ترین ویژگی فلت تصویرها محسوب می شوند. فلت هر مدل لپ تاپی مختص همان دستگاه است و نمی توان برای یک مدل نوت بوک از فلت م..
1,144,500 ریال
فلت تصویر لپ تاپ اچ پی G6-1000FLAT HP PAVILION G6-1000 این قطعه که اصطلاحا به آن فلت led هم گفته می شود برای نمایش دادن تصویر روی ال ای دی لازم و ضروری اشت و اگر کوچکترین آسیبی ببیند تصویر شما با مشکل مواجه میشود و ممکن است به قطعات دیگر از جمله مهمترین آن ال ای دی باشد.خرید و قیمت فلت تصویر..
1,253,500 ریال
کابل فلت لنوو G500فلت یا کابل فلت Lenovo IdeaPad G500 همان کابلی است که وظیفه انتقال تصاویر و سایر اطلاعات از مادربرد به صفحه نمایش LCD یا LED را به عهده دارد. مسیر حرکت این کابل در اکثر نوت بوک ها از کنار لولا‌ها یا داخل‌شان رد شده است.خرید و قیمت فلت تصویر نوت بوک لنوو IdeaPad G5..
1,144,500 ریال
فلت تاچ پد لپ تاپ اپل A1466تاچ‌پدها از ظرافت بالاتری نسبت به ماوس‌ها برخوردارند امّا در عوض تعمیر یا تعویض سخت‌تر و هزینه بیشتری خواهد داشت. تاچ‌پدهای نوین درحال نورپردازی کوچک در اطراف اندازه خود هستند. این امر باعث میشود تا محل قرارگیری تاچ‌پد در تاریکی نیز قابل تشخیص ..
1,842,100 ریال
فلت تصویر لپ تاپ اچ پی 4540Sفلت ها به‌صورت کلی ولتاژی را از یک سر خود به سر دیگر انتقال می‌دهند و در طول این فلت ها میلیون‌ها داده و اطلاعات جابه‌جا می‌شود. فلت ها در لپ تاپ یک سرشان به مادربرد متصل شده و سر دیگر به سوکت پشت نمایشگر وصل میشود به همین دلیل بسیار در معرض خ..
2,441,600 ریال
کابل فلت دل 1564برای تصویر داشتن نوت بوک Dell Inspiron 1564 نیاز به فلت تصویر می باشد در صورت مشاهده خطوط عمودی یا افقی یا برفکی شدن تصویر باید فلت مورد بررسی قرار بگیرد. پارگی و فشردگی فلت باعث خرابی می شود.یکی از عواملی که باعث خرابی فلت می شود آن است که فلت از قاب به درستی به سمت مادر برد هدا..
2,016,500 ریال
فلت K56فلت لپ تاپ ASUS K56 برای نمایش دادن تصویر روی صفحه نمایش لازم و ضروری می باشد بنابراین اگر کوچکترین آسیبی ببیند تصویر شما با مشکل مواجه می شود . همه فلت ها از یک طرف روی مادربرد قرار می گیرند و از طرف دیگر به سوکت led و یا lcd دستگاه که در قسمت پشت صفحه نمایش قرار دارد متصل می شود .اگر سو..
1,471,500 ریال
فلت E1-571توجه: اين مدل فلت تصویر ممکن است با پارت نامبر های متفاوتي موجود باشد. در صورتي که پارت نامبر کالا براي شما مهم مي باشد داخل توضيحات سفارش قيد نماييد. فلت لپ تاپ ACER ASPIRE E1-571 شکل ظاهری آن با فلت های دیگر ممکن است یکی باشد اما آن ها از نظر پارت و سوکت باهم متفاوتند.اگ..
1,526,000 ریال
فلت K52فلت ASUS K52 از کنار لولا و یا از داخل لولا رد می‌گردند و از همین جهت فلت تصویر جزو قطعات حساس و در معرض آسیب لپ تاپ است به ویژه در صورتی که ضربه‌ای به لولای لپ تاپ وارد شود.و شما میتوانید برای اطلاع از قیمت خرید لولا ایسوس K52 را مشاهده نمایید...
2,986,600 ریال
کابل فلت دل 1310فلت تصویر Dell Vostro 1310 از اجزای اصلی و حساس لپتاپ است. این قطعه در قسمت پایین صفحه نمایش و پشت آن قرار گرفته است. فلت تصویر با توجه به اینکه برای ال سی دی یا ال ای دی باشد به دو مدل فلت تصویر LCD و فلت تصویر LED دسته بندی می شوند.خرید و قیمت فلت تصویر نوت بوک دل Vostro 13..
3,204,600 ریال
کابل فلت دل N5010کابل فلت Dell Inspiron 15R N5010 از یک سو به مادربرد و از سوی دیگر به سوکت LED دستگاه متصل می شود ، فلت ها معمولاً یا از کنار لولا و یا از داخل لولا رد می شوند از همین رو ، فلت تصویر جزو قطعات حساس و در معرض آسیب نوت بوک بوده و خرابی‌های پیش آمده در این قطعه ، منجر به بروز ..
2,234,500 ریال
فلت E1-570اگر فلت ACER ASPIRE E1-570 خراب شود شامل چندین علائم است.ممکن است لپ تاپ شما روشن شود اما صفحه نمایش مشکی است که شما با تکان دادن فلت می توانید آن را روشن کنید. صفحه نمایش لپ تاپ شما روشن می شود اما بسیار تاریک است و هم چنین کمی تغییر رنگ و تصاویر کم نور نیز در مانیتور مشاهده می کنید.د..
1,253,500 ریال
کابل فلت دل 3521همانطور که همه می دانیم هر لپتاپ از قطعات زیادی تشکیل شده است. یکی از این قطعات فلت تصویر Dell Inspiron 15 3521 است. فلت تصویر مادربرد را به صفحه نمایش متصل نموده و اطلاعات از طریق آن منتقل می شوند. تعداد پین های فلت تصویرها مهم است. هر فلت تصویری ممکن است 30Pin یا 40Pin باشد. ال..
1,362,500 ریال
فلت تصویر ام اس آی CR420برای آنکه تصویر از مادربرد لپ تاپ به ال سی دی انتقال پیدا کند و سپس روی صفحه به نمایش درآید قطعات مختلفی در کنار یکدیگر کار می‌کنند. قطعه‌ای که وظیفه انتقال داده را بر عهده دارد،فلت ال سی دی لپ تاپ است که در صورت خرابی باعث می‌شود هیچ چیزی روی صفحه نمایش لپ..
3,204,600 ریال
نمايش 1 تا 20 از 974 (49 صفحه)

همان‌طور که میدانید مادربرد مهم‌ترین بخش لپ تاپ است. اما سایر قطعات در لپ تاپ مثل کیبورد و صفحه نمایش چگونه به این مادربرد متصل می‌شوند؟ در این مقاله ما به معرفی فلت و انواع آن پرداخته‌ایم که بخش‌های مختلف را به مادربرد مرتبط می‌کند. نکات مهم در نگهداری از آن را به شما تذکر داده‌ایم تا از خرابی آن پیشگیری نمایید. یک راهنمای کامل از خرید تا تعویض آن نیز برای شما گردآوری کرده‌ایم که حتماً آن را مطالعه نمایید. تا انتها این مقاله با ما همراه باشید.

فلت لپ تاپ

فلت لپ تاپ (Cable) یک کابل است که ارتباطی بین یک بخش با بخش دیگری را ایجاد می‌کند. فلت ها به‌صورت کلی ولتاژی را از یک سمت خود به سمت دیگر انتقال می‌دهند و در طول این فلت ها میلیون‌ها داده و اطلاعات جابه‌جا می‌شود. فلت ها در لپ تاپ یک سمتشان به مادربرد متصل شده و سمت دیگر آنها می‌تواند به بخشی دیگر مربوط شود. فلت ها در لپ تاپ در دو دسته‌بندی قرار می‌گیرند که در ادامه به توضیح مشخصات آن می‌پردازیم؛

 1. فلت تصویر
 2. فلت رشته ای یا ریبون

کابل فلت تصویر چیست؟

فلت تصویر (LCD Cable) یک نوع کابل در لپ تاپ است که یک سمت آن به مادربرد و سمت دیگرش به صفحه نمایش (LCD یا LED) متصل می‌شود. این فلت اطلاعات تصویری پردازش‌شده در گرافیک لپ تاپ را از مادربرد به ال سی دی و ال ای دی می‌برد. کابل فلت تصویر از کنار یا داخل لولاهای لپ تاپ عبور می‌کند تا به مادربرد برسد، به همین دلیل بسیار در معرض خرابی و پارگی است. فلت تصویر لپ تاپ بخش‌های مهمی دارد که به چند مورد از آن اشاره می‌کنیم؛

 • پین فلت لپ تاپ؛ این پین‌ها همان سمت سیم‌ها هستند که تعدادشان بسته به نوع صفحه نمایش متفاوت است. معمولاً تعداد پین‌های فلت لپ تاپ 30، 40 یا 50 عدد است. فلت لپ تاپ ایسوس Eee PC 1015 نمونه ای از فلت تصویرهای 30پین میباشد.
 • نوع اتصال به مادربرد؛ آن سمت فلت لپ تاپ که به مادربرد متصل می‌شود می‌تواند متفاوت باشد. انواع آن در نوع کیبوردی، فشاری و کشویی است.
 • لولا؛ در برخی مدل لپ تاپ ها، کابل تصویر همراه با لولا آن به فروش می‌رسد که در زمان خرید فلت تصویر لپ تاپ باید به آن توجه داشته باشید.

فلت صفحه نمایش لپ تاپ چند نوع است؟

فلت هایی که به صفحه نمایش لپ تاپ متصل می‌شوند در دو نوع هستند؛

 • فلت صفحه نمایش ال سی دی (LCD) لپ تاپ

اغلب فلت های ال سی دی لپ تاپ پین‌های بزرگ‌تری نسبت به نوع فلت ال ای دی آن دارند. همچنین یک کابل دیگر به همراه آن است که به برد های ولتاژ متصل می‌شود. لامپ‌های فلورسنت ال سی دی برای روشن شدن نیاز به های ولتاژ دارند و این کابل‌ها ولتاژ لازم را برای روشن شدن لامپ‌های فلورسنت ال سی دی فراهم می‌کنند. پس می‌توان گفت که این کابل اضافه را فقط در صفحه نمایش های ال سی دی می‌توان مشاهده کرد.

 • فلت صفحه نمایش ال ای دی (LED) لپ تاپ

فلت ال ای دی لپ تاپ‌ها معمولاً پین‌های نازک‌تری دارند. گاهی نیز فلت های LED لپ تاپ همراه با فلت وبکم و میکروفون ارائه می‌شوند.

بر روی مادربرد لپ تاپ سوکتی برای اتصال فلت تصویر وجود دارد، گاهی در کنار این سوکت چهار حرف "LVDS" چاپ می‌شود که به شما کمک خواهد کرد که تا سوکت مربوط به آن را بشناسید.

فلت رشته ای چیست؟

فلت های رشته‌ای یا ریبون، سیمی است که یک قطعه را به مادربرد متصل می‌کند، مانند فلت تاچ پد و کیبورد. این کابل‌ها به دلیل صاف، جمع‌وجور، نازک و تا حدودی انعطاف‌پذیر بودن، بسیار در لپ تاپ ها استفاده می‌شوند. در فلت رشته‌ای لپ تاپ چند رشته سیم نازک در کنار قرارگرفته و توسط یک پوشش پلاستیکی احاطه‌ شده‌اند.

فلت های رشته ای از نظر ظاهر چگونه هستند؟

فلت های لپ تاپ می‌توانند از نظر ظاهر متفاوت باشند. این کابل‌ها در دو نوع فلت A لپ تاپ و فلت B لپ تاپ تولید می‌شوند.

 • فلت A لپ تاپ

در کابل فلت های A لپ تاپ، زمانی که به فلت از یک سمت نگاه کنید پین های هر دو طرف فلت مشخص هستند و یا از هر دو سر با پلاستیک پوشانده شده‌اند.

 • فلت B لپ تاپ

در کابل فلت های B لپ تاپ، زمانی که شما فلت را از یک سمت نگاه کنید، از یک سر پین های فلت مشخص است و طرف دیگر با پلاستیک پوشانده شده.

نکات مهمی که برای پیشگیری از خراب شدن کابل فلت لپ تاپ باید بدانید

فلت لپ تاپ نازک و شکننده بوده و ممکن است با کوچک‌ترین سهل‌انگاری دچار پارگی و خرابی شود. به نکات زیر توجه داشته باشید تا فلت های لپ تاپ شما آسیب نبیند؛

 1. به لپ تاپ ضربه نزنید.
 2. درب لپ تاپ را محکم نبندید.
 3. درب لپ تاپ را بیشتر از ظرفیتش باز نکنید.
 4. اگر لولا لپ تاپتان مشکل دارد، هرچه سریع‌تر، پیش از بیشتر شدن خرابی، آن را تعمیر یا تعویض نمایید.
 5. کابل فلت تصویر لپ تاپ را خم نکنید. ممکن است فلت تصویر بشکند یا پاره شود و در نتیجه دیگر کارایی نداشته باشد.
 6. در زمان باز کردن دستگاه حواستان به فلت ها باشد و آنان را به آرامی از سوکت جدا نمایید.

نکاتی مهم در رابطه با خرابی فلت تصویر لپ تاپ

در بیشتر مواقع محل عبور کابل فلت از داخل و یا اطراف لولا میباشد که به دلیل محل قرار گیری آن، بسیار آسیب پذیر بوده و ممکن است در گذر زمان سبب فرسایش و خرابی آن شود پس به همین دلیل توصیه میشود که درب دستگاه را با احتیاط باز و بست نموده و از وارد شدن فشار زیاد به لپ تاپ جلوگیری نمایید. همچنین ممکن است شکستگی قاب A و B سبب له شدگی، پارگی و اتصالی فلت تصویر شود.

فلت تصویر یکی از قطعات مصرفی و حساس لپ تاپ بوده که خرابی آن ممکن است موجب وارد شدن آسیب جدی و جبران ناپذیر به مادربرد لپ تاپ شود. حال با توجه به دلایل خرابی فلت گفته شده از کجا می‌توان فهمید که فلت خراب شده است؟ برای جواب این سؤال به برخی از نشانه‌هایی در یک فلت خراب وجود دارد اشاره می‌کنیم؛

 • صفحه نمایش شما سیاه است و تصویری را نشان نمی‌دهد.
 • صفحه نمایش شما کم رنگ و کم نور شده است.
 • صفحه نمایش با ضربه‌ای کوچک قطع و وصل می‌شود.
 • بر روی صفحه نمایش خطوط سیاه‌وسفید نشان داده می‌شود.

تست خرابی فلت تصویر لپ تاپ

توصیه ما به شما این است که اگر تخصصی در این زمینه ندارید، به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه نمایید. اما اگر آشنایی دارید در قدم اول یک صفحه‌نمایش دیگر را از طریق پورت VGA یا HDMI متصل نمایید و بررسی کنید که تصویری نمایش داده می‌شود یا خیر. اگر نمایش داده نشد می‌توان گفت مشکل از چیپ گرافیک باشد. ولی اگر تصویر نمایش داده شود باید یک مرحله جلوتر برویم.

در قدم بعدی شما می‌توانید قاب بالایی را بازکرده و یک صفحه نمایش دیگر را به فلت متصل کنید. اگر مشکل هنوز وجود داشت، می‌توان گفت که قطعی در فلت وجود دارد. اما اگر مشکل برطرف شد، ایراد درهمان صفحه‌نمایش است و باید تعویض گردد.

آیا فلت های لپ تاپ قابل تعمیر هستند؟

جواب بله است. اما برای تعمیر فلت لپ تاپ نیاز به تجهیزات حرفه‌ای، تخصص و تجربه بالا است. البته در بسیاری از موارد هم فلت ها قابل تعمیر نبوده و باید که تعویض شوند.

موارد مهم در خرید فلت لپ تاپ

درصورتی‌که کابل لپ تاپ شما نیاز به تعویض پیدا کند و نیاز به تهیه یک فلت جدید داشته باشید، باید در زمان خرید فلت لپ تاپ به نکات مهم زیر توجه نمایید؛

 • تعداد پین فلت لپ تاپ؛ اگر تعداد پین‌های فلت لپ تاپ متفاوت باشد، می‌تواند باعث اتصالی در مادربرد شما بشود.
 • در فلت های رشته ای به A یا B بودن کابل لپ تاپ خود توجه نمایید.
 • پارت نامبر؛ در برخی فلت ها شما با اعلام پارت نامبر کابل خود می‌توانید نسخه مشابه آن را تهیه نمایید.

تعویض فلت لپ تاپ چگونه است؟

پس از خرید فلت لپ تاپ، برای تعویض آن مراحل زیر را دنبال نمایید؛

 1. اتصال اداپتور را قطع کرده و اتصال باتری را نیز قطع نمایید.
 2. قاب دستگاه را باز نمایید تا به فلت مورد نظر دسترسی پیدا کنید.
 3. فلت جدید را متصل کنید.
 4. قاب را در جای خود قرار داده و باتری را وصل نمایید.
 5. دستگاه خود را روشن کرده و از آن استفاده نمایید.

در زمان تعویض فلت تصویر لپ تاپ با یک فلت جدید، باید به نکاتی که در پایین ذکر می‌کنیم توجه داشته باشید تا مشکلی برای دستگاه شما ایجاد نشود؛

 • محلی برای عبور فلت ها در قاب پشت ال سی دی (قاب A) وجود دارد. سیم‌ها را به صورت دقیق از آنجا عبور دهید. اگر کابل‌ها در جای خود به‌ درستی قرار نگیرند می‌تواند باعث له‌شدگی و پارگی در فلت ها شوند.
 • فلت ها برای آنکه از جای خود تکان نخورند، یک چسب در سمت فلت یا یک قفل در سوکت آن وجود دارد. در مواقعی که فلت را می‌خواهید خارج کنید به قفل آن توجه داشته باشید. 
 • در زمان جدا کردن فلت تصویر لپ تاپ از وسط کابل نکشید. ممکن است که سیم تصویر لپ تاپ پاره شود. فلت لپ تاپ را مستقیم جا بزنید. به‌هیچ‌وجه به‌صورت کج وارد سوکت نکنید؛ ممکن است باعث خرابی در پین‌های آن بشود.
 • در سوکت ها، معمولاً یک پلاستیک مشکی وجود دارد؛ اگر زیر سوکت قرار داشت، پین‌های فلت تصویر باید که بالا قرار گیرند. اما اگر آن پلاستیک مشکی روی سوکت قرار داشت یا حتی قفل سوکت مشکی بود، پین در زیر قرار می‌گیرند.
 • کابل را به‌صورت برعکس در داخل سوکت جا نزنید.
 • در انتهای کار از متصل بودن فلت ها اطمینان حاصل نمایید.

انواع فلت لپ تاپ برای برند های مختلف

کلام آخر

در این بخش ما به شما فلت و انواع آن را که فلت رشته ای و فلت تصویر است، معرفی کردیم. در ادامه به برخی عوامل که باعث خرابی فلت ها می‌شود اشاره کردیم تا از وقوع خرابی پیشگیری نمایید. همچنین برخی نشانه‌های رایجی که یک فلت تصویر خراب دارد را برای شما توضیح دادیم. در ادامه هم گفتیم که آیا فلت های لپ تاپ قابل تعمیر هستند یا خیر. اگر نیاز به خرید و تعویض فلت رشته‌ای یا فلت تصویر داشتید، راهنمای کاملی در این زمینه برای شما گردآوری‌شده است که آن را حتماً مطالعه کنید. امیدواریم این مطلب برای شما آموزنده بوده و توانسته باشیم شما را در خرید یک فلت مناسب برای لپ تاپ خود راهنمایی کرده باشیم.

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات