دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

فلش مموری

نمايش 1 تا 4 از 4 (1 صفحه)

فلش مموری

همه ما دوست داریم تمام فایل‌ها ، عکس‌ها و اطلاعاتی که به زحمت آن‌ها را تهیه کرده‌ایم ، همیشه در دسترس باشند و نگرانی برای از دست دادن آن‌ها نداشته باشیم. با دیجیتالی شدن تمام اطلاعات ، داشتن یک نسخه پشتیبان از تمامی اطلاعات ، کاری ضروری به نظر می‌رسد. در همین زمان است که اهمیت و کارایی فلش مموری‌ها آشکار می‌شود.

 

 

فلش مموری چیست؟

فلش USB یک وسیله کوچک است که به لپ‌تاپ ، دوربین ، گوشی موبایل یا هرگونه وسایل الکترونیکی دارای درگاه USB متصل می‌شود و می‌تواند اطلاعات را منتقل یا ذخیره‌سازی کند. فلش مموری‌های پر تقاضا دارای حافظه‌ای بین 2 گیگابایت تا 1 ترابایت هستند و بسته به میزان حافظه مورد نیاز و قیمت انتخاب می‌شوند.

هر کسی که برای یکبار هم که شده اطلاعات و عکس‌های خود را از دست داده باشد ، می‌داند که ذخیره اطلاعات بر روی یک حافظه خارجی همچون فلش مموری چقدر می‌تواند با ارزش باشد. به این طریق شما می‌توانید همیشه به اطلاعات مهم خود دسترسی داشته باشید. علاوه بر این چون این وسایل ، بسیار کوچک و سبک هستند ، می‌توان آن را به دسته کلید خود اضافه کرد و با خود به هر مکانی برد.

یک نکته قابل توجه در مورد فلش مموری‌ها این است که فلش مموری‌ها در انواع گوناگونی با درگاه‌های متفاوت تولید می‌شوند. از پورت A گرفته تا C. به همین دلیل هر فلش مموری را نمی‌توان به راحتی به هر درگاهی متصل کرد.

فلش مموری از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که همه آن‌ها در نهایت بر روی عملکرد فلش تأثیر می‌گذارند. مهم‌ترین قسمت‌های فلش‌ها USB ، عبارت‌اند از صفحه مدار چاپی (PCB) که در قسمت زیرین محفظه ساخته شده از پلاستیک یا آلومینیوم قرار می‌گیرد و تراشه حافظه که به عنوان مغز اصلی فلش عمل می‌کند و تمامی داده‌ها در آن ذخیره می‌شود. زمانی که فلش مموری را به یک درگاه مناسب متصل کنید ، سیستم عامل می‌تواند اتصال را تشخیص دهد و عمل انتقال اطلاعات صورت گیرد.

با ادغام حافظه‌ های قدیمی که قابلیت پاک شدن و E2PROM که قابلیت 2 بار پاک شدن را دارند حافظه‌های بادوامی ساخته شد که Flash Memory نام دارد. یکی از مزایای فلش مموری در مقایسه با EPROM ، قابلیت الکترونیکی پاک شدن آن است. تا زمانی که تعداد فراوانی از مدارها به تراشه اضافه شود امکان پاک کردن جداگانه حافظه از هر خانه وجود ندارد و همین مسئله باعث بالا رفتن قیمت فلش‌ها می‌شود.

به همین دلیل تولید کنندگان فلش مموری به سود سیستم از این عملکرد صرف نظر کرده‌اند. امروزه می‌توانید فلش مموری‌ها را به شیوه انتخابی و به دفعات پاک کنید و بخش‌های پاک شده را با فایل‌های دیگری جایگزین کنید. به عبارتی Flash Memory حافظه‌ای غیر فرار با قابلیت برنامه ریزی برای هر سلول است. تعدادی از این سلول‌ها را بلوک یا صفحه می‌نامند. این بلوک‌ها یا صفحه‌ها را که سکتور نیز می‌نامند قابلیت پاک شدن در آن واحد را دارند.

ویژگی‌های بهترین فلش مموری

فلش مموری ها ویژگی‌های بسیاری به قرار زیر دارند:

1.حجم و وزن کمی دارند: چرا که برای ذخیره‌سازی اطلاعات نیاز به هیچ‌گونه باطری ای ندارند و شما به راحتی می‌توانید از آنها استفاده کنید.
حافظه فلش‌ها نسبت به سایر حافظه‌های همچون هارد دیسک ، فلاپی و … سرعت عمل بیشتری برای دستیابی به اطلاعات دارد به طوری که شما می توانید به سرعت به اطلاعات دلخواه خود دسترسی پیدا کنید.

2.عمر بالایی دارند: از فلش مموری ها می‌توانید استفاده های گوناگونی کنید. می‌توانید فیلم ، فایل ، داده‌های کامپیوتری و … را بسته به نیاز خود ذخیره کنید و به هنگام نیاز از آنها استفاده کنید.

3.جای کمتری را اشغال می‌کنند.

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات