دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

لوازم مصرفی و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ و تبلت

Laptop Programmer RT809H- بدون محدویت رجیستری- بدون محدویت استفاده-امکان دریافت رایگان بروزترین آپدیت نرم افزارپروگرمر لپ تاپ RT809H جهت پروگرام آی سی های بایوس و I/O مورد استفاده قرار می گیرد. این پروگرامر تمامی ولتاژهای بایوس از 1.8V تا 5V را ساپورت می کند. جهت دانلود آخرین نسخه ..
62,119,100 ریال
Programmer Laptop RT809F- بدون محدویت رجیستری- بدون محدویت استفاده-امکان دریافت رایگان بروزترین آپدیت نرم افزارپروگرمر لپ تاپ RT809H جهت پروگرام آی سی های بایوس و I/O مورد استفاده قرار می گیرد. این پروگرامر تمامی ولتاژهای بایوس از 1.8V تا 5V را ساپورت می کند.جهت دانلود آخرین نسخه ن..
25,615,000 ریال
پیچ M2.5x5پیچ ها از لحاظ ابعاد، اندازه و شکل ظاهری انواع متفاوتی دارند که در قطرهای 2 میلیمتر، 2.5 میلیمتر، 3 میلیمتر و ارتفاع های مختلف ارائه میگردند. جهت مشاهده قیمت و خرید انواع پیچ لپ تاپ کلیک نمایید.کالای فوق پیچ M2.5x5 با قطر 2.5 میلیمتر و ارتفاع 5 میلیمتر بوده که این ابعاد دارای ..
15,260 ریال
Programmer Zif Adapter SOP8-8Pin_200mmتوجه: تبدیل پروگرمر SOP8-8Pin به Zif-سایز 200mm برای انواع پروگرمر های یونیورسال ، RT809F ، RT809H ، TNM2000 ، TNM5000 TNM7000 و ... مناسب می باشد...
1,090,000 ریال
پیچ M2x8پیچ ها از لحاظ ابعاد، اندازه و شکل ظاهری انواع متفاوتی دارند که در قطرهای 2 میلیمتر، 2.5 میلیمتر، 3 میلیمتر و ارتفاع های مختلف ارائه میگردند. جهت مشاهده قیمت و خرید انواع پیچ لپ تاپ کلیک نمایید.کالای فوق پیچ M2x8 با قطر 2 میلیمتر و ارتفاع 8 میلیمتر بوده که این ابعاد دارای 4% تلر..
18,530 ریال
Programmer Zif Adapter SOP8_150mmتوجه: تبدیل پروگرمر SOP8 به Zif-سایز 150mm برای انواع پروگرمر های یونیورسال ، RT809F ، RT809H ، TNM2000 ، TNM5000 TNM7000 و ... مناسب می باشد...
1,090,000 ریال
پیچ M3x4_6mmپیچ ها از لحاظ ابعاد، اندازه و شکل ظاهری انواع متفاوتی دارند که در قطرهای 2 میلیمتر، 2.5 میلیمتر، 3 میلیمتر و ارتفاع های مختلف ارائه میگردند. جهت مشاهده قیمت و خرید انواع پیچ لپ تاپ کلیک نمایید.کالای فوق پیچ M3x4_6mm اورجینال با قطر 3 میلیمتر و ارتفاع 4 میلیمتر بوده که این ا..
14,170 ریال
پیچ M2.5x10پیچ ها از لحاظ ابعاد، اندازه و شکل ظاهری انواع متفاوتی دارند که در قطرهای 2 میلیمتر، 2.5 میلیمتر، 3 میلیمتر و ارتفاع های مختلف ارائه میگردند. جهت مشاهده قیمت و خرید انواع پیچ لپ تاپ کلیک نمایید.کالای فوق پیچ M2.5x10 با قطر 2.5 میلیمتر و ارتفاع 10 میلیمتر بوده که این ابعاد دار..
18,530 ریال
نحوه یروگرم بایاس به صورت آنلاین توسط RT809H: در این روش برای سهولت و تسریع در پروگرم آی سی بایاس نیاز نیست که بایاس از روی مادربرد برداشته شود و به راحتی می توان آی سی بایوس را به صورت آنلاین روی مادربرد پروگرم کرد.  ابتدا نرم افزار RT را روی سیستم نصب می نماییم، پروگرمر RT را با است..
1,395,200 ریال
Programmer Converter Zif ITE For RT809 With Ribbon Flat-Socket تبدیل پروگرمر برای آی سی های ITE به صورت " تبدیل پروگرمر کیبردی Zif ITE برای RT809 همراه فلت ریبون و سوکت " و " تبدیل پروگرمر کیبردی Zif ITE برای RT809 به همراه سوکت " در مجموعه افق موجود م..
1,275,300 ریال
Programmer Converter Zif ENE KB9012 For RT809Fتوجه: تبدیل پروگرمر Zif ENE KB9012 برای RT809 شامل مقاومت 47KOHM 0603 و خازن های 10uF 1206 و 100nF(0.1uF) 0805 می باشد. شما می توانید جهت مونتاژکردن تبدیل پروگرمر ENE KB9012 به مقاله آموزش نحوه مونتاژ کردن قطعات تبدیل پروگرمر ENE KB9012_RT809F لحیمی ..
588,600 ریال
پیچ M2.5x20پیچ ها از لحاظ ابعاد، اندازه و شکل ظاهری انواع متفاوتی دارند که در قطرهای 2 میلیمتر، 2.5 میلیمتر، 3 میلیمتر و ارتفاع های مختلف ارائه میگردند. جهت مشاهده قیمت و خرید انواع پیچ لپ تاپ کلیک نمایید.کالای فوق پیچ M2.5x20 با قطر 2.5 میلیمتر و ارتفاع 20 میلیمتر بوده که این ابعاد دار..
21,800 ریال
Cable LED-LCD To Programmerتوجه: کابل ال ای دی-ال سی دی به پروگرمر برای ال ای دی های 40 پین و ال سی دی های 30 پین مناسب بوده و برای ال ای دی های 4K مناسب نمی باشد...
2,376,200 ریال
Programmer Converter Zif ITE For RT809توجه: تبدیل پروگرمر کیبردی ITE همراه سوکت کیبردی 30 پین ارسال می گردد...
1,024,600 ریال
پیچ M3x5پیچ ها از لحاظ ابعاد، اندازه و شکل ظاهری انواع متفاوتی دارند که در قطرهای 2 میلیمتر، 2.5 میلیمتر، 3 میلیمتر و ارتفاع های مختلف ارائه میگردند. جهت مشاهده قیمت و خرید انواع پیچ لپ تاپ کلیک نمایید.کالای فوق پیچ هارد لپ تاپ M3x5 با قطر 3 میلیمتر و ارتفاع 5 میلیمتر بوده که این ابعاد ..
15,260 ریال
پیچ M3x16پیچ ها از لحاظ ابعاد، اندازه و شکل ظاهری انواع متفاوتی دارند که در قطرهای 2 میلیمتر، 2.5 میلیمتر، 3 میلیمتر و ارتفاع های مختلف ارائه میگردند. جهت مشاهده قیمت و خرید انواع پیچ لپ تاپ کلیک نمایید.کالای فوق پیچ هارد لپ تاپ M3x16 با قطر 3 میلیمتر و ارتفاع 16 میلیمتر بوده ..
21,800 ریال
پیچ M2x5پیچ ها از لحاظ ابعاد، اندازه و شکل ظاهری انواع متفاوتی دارند که در قطرهای 2 میلیمتر، 2.5 میلیمتر، 3 میلیمتر و ارتفاع های مختلف ارائه میگردند. جهت مشاهده قیمت و خرید انواع پیچ لپ تاپ کلیک نمایید.کالای فوق پیچ M2x5 با قطر 2 میلیمتر و ارتفاع 5 میلیمتر بوده که این ابعاد دارای 4% تلر..
15,260 ریال
نمايش 1 تا 20 از 189 (10 صفحه)

آیا شما با لوازم تعمیرات لپ تاپ، تبلت و موبایل آشنا هستید؟ آیا میدانید که شامل چه ابزارها و تجهیزاتی می‌شود؟ در این مقاله ما به معرفی لوازم تعمیرات پرداخته‌ایم. همچنین برخی از لوازم‌هایی که تعمیرکاران از آن بسیار استفاده می‌کنند را برای شما توضیح داده‌ایم. در آخر مقاله هم به برخی از عواقبی که ناشی از عدم استفاده از لوازم تعمیرات می‌شود، اشاره کرده‌ایم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

لوازم تعمیرات لپ تاپ شامل چه مواردی می‌شود؟

آشنایی با لوازم تعمیرات لپ تاپ و نحوه کارکرد آنها یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. برای تعمیر لپ تاپ لازم است از ابزار و تجهیزات گوناگون و مناسبی استفاده کنیم. تعمیر لپ تاپ با ابزار نامناسب می‌تواند به قطعات آن آسیب وارد نماید و باعث بیشتر شدن خرابی شود. ابزار و وسایل موردنیاز برای تعمیرات لپ تاپ ها بسیار گسترده و متنوع است. ازجمله لوازم تعمیرات می‌توان به خمیر فلکس، هویه، پد سیلیکون، خمیر سیلیکون اشاره کرد. همچنین در بسیاری موارد، تجهیزات مناسب، کار را بسیار راحت‌تر و سریع‌تر می‌کند.

لوازم تعمیرات پرمصرف لپ تاپ کدم‌اند؟

در ادامه ما نام برخی لوازمی را که در تعمیرات لپ تاپ بسیار پرکاربرد است قید می‌کنیم؛

درزمان انجام سرویس فن لپ تاپ، خمیر سیلیکون روی چیپ های دستگاه عوض می‌شود. از این خمیر برای انتقال گرمای بهتر استفاده می‌شود.

خمیر فلکس نیز از لوازم تعمیرات است و از این خمیر در زمان لحیم‌کاری دستگاه استفاده می‌شود.

  • سیم لحیم

از دیگر لوازمی که تعمیرکاران استفاده می‌کنند، سیم قلع است. از این سیم برای لحیم کاری دستگاه استفاده می‌شود.

  • هویه و هیتر

تعمیرکاران از هیتر و هویه برای گرم کردن و جدا کردن بخش‌های لحیم شده استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها با گرمایی که تولید می‌کنند، باعث ذوب قلع می‌شوند.

  • سیم چین

سیم چین از جمله ابزارهای پرکاربرد در حوزه برق و الکترونیک می‌باشند که از آن برای قطع، برش و یا لخت کردن سیم و کابل استفاده می‌شود.

  • مولتی متر

مولتی‌متر (Multimeter) دستگاهی برای اندازه‌گیری چندین کمیت الکتریکی از قبیل ولتاژ، جریان، مقاومت الکتریکی، ظرفیت خازنی و … است. با مولتی متر می‌توان سلامت یا مشخصات قطعات الکتریکی یا الکترونیکی را ارزیابی کرد.

  • پیچ گوشتی

از پیچ گوشتی به‌منظور باز یا بسته کردن انواع پیچ‌ها استفاده می‌شود. پیچ های استفاده شده در لپ تاپ ها اکثر از نوع بسیار کوچک میباشد و بیشتر در دو نوع چهارسو و نیز ستاره ای دیده می شوند. از این رو داشتن یک پیچ گوشتی چهارسوی کوچک و پیچ گوشتی های ستاره ای با استاندارد T5.T4 و T6 لازمه هر تعمیرکاری است. هنگام باز و بست پیچ های لپ تاپ حتما توجه نمایید که از پیچ گوشتی مناسب استفاده نمایید زیرا پی گوشتی بزرگ تر و یا کوچک تر از سایز پیچ، ممکن است سبب ایجاد آسیب به پیچ و گرد شدن و هرز شدن آن شود.

  • لوپ و ذره بین

به دلیل ریز بودن قطعات بکار رفته بر روی لپتاپ و برای افزایش دقت و تمرکز در کار، از ذره بین استفاده می شود. ذره بین های تعمیرگاهی انواع گوناگونی با قدرت نزدیک نمایی متفاوت دارند.

  • قلع کش

هنگام برداشتن قطعات از روی مادربرد و تمیز کاری لحیم کاری های گذشته، در زمانی که با نوک هویه، لحیم ها را به حالت مذاب درآورده و با استفاده از قلع کش، قلع های مذاب را از برد جدا نمایید. قلع کش یک لوله فلزی بوده که مانند سرنگ دارای یک استوانه داخلی بوده که به وسیله یک فنر به بدنه لوله فلزی متصل است. با فشردن استوانه به سمت پایین فنر فشرده شده و یک دکمه که به وسیله یک فنر به بدنه لوله فلزی متصل است و آن دکمه به عنوان ضامن عمل می کند و در پایین ترین وضعیت، فعال می شود. با فشردن دکمه ضامن استوانه با قدرت فنر به سمت بالا رفته و حالت مکش را در داخل استوانه ایجاد مینماید. با استفاده از این خاصیت مکشی قوی لحیم های ذوب شده به داخل لوله قلع کش کشیده می شوند.

درصورتی‌که لوازم و ابزار مناسب را برای تعمیر نداشته باشیم، چه می‌شود؟

تعمیر لپ تاپ، تبلت و موبایل کار بسیار دشواری است که باید توسط متخصص انجام شود. همچنین کسی که کار تعمیر را انجام می‌دهد، از ابزارهای مناسب این کار استفاده می‌کند تا بتواند کار خود را به‌درستی و بدون ایجاد مشکل بیشتر انجام دهد. در بسیاری از موارد به دلیل استفاده نکردن از تجهیزات مناسب، باعث خواهید شد خرابی در هنگام تعمیر بیشتر شود. در ادامه برخی مشکلات را دراین‌باره بیشتر توضیح می‌دهیم؛

  • خمیر فلکس

از این خمیر در زمان لحیم کاری دستگاه استفاده می‌شود. باید توجه داشته باشید که استفاده از روغن فلکس، ضروری می‌باشد.

  • خمیر سیلکون

خمیر سیلیکون باعث انتقال گرما در لپ تاپ می‌شود. اگر به این خمیر در زمان سرویس توجه نشود، باعث خرابی دستگاه خواهد شد.

  • پیچ گوشتی

اگر از پیچ‌گوشتی مناسب برای باز کردن پیچ استفاده نکنیم، باعث می‌شویم که پیچ هرز شده و درنتیجه خراب شود.

در این مطلب ما برخی لوازم تعمیرات پرمصرف معرفی کردیم و همچنین به دلایلی که باید از این لوازم استفاده شود، اشاره شد. امیدوار هستیم توانسته باشیم شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات