دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کابل آداپتور لپ تاپ

کابل تعمیری دل 7.4x5 سه سیمشارژر ها از سه قسمت کابل تعمیری کابل برق و آداپتور تشکیل می شوند. برای شارژ شدن نیازبه شارژر سالم است. در بیشتر مواقع کابلی که ورود به دستگاه است و از طرفی به آداپتور متصل است در صد خرابی بیشتری را متحمل می شود. این کابل بصورت 3 سیم می باشد.خرید و قیمت کابل برق نوت..
359,700 ریال
کابل تعمیری ایسوس 4*1.35mmشارژر دارای کابل تعمیری آداپتور و کابل برق می باشد و هر کدام  از این موارد بصورت جداگانه تعویض می شود و مهم ترین آن که بیشترین معرض تماس با کاربر را دارد کابل تعمیری می باشد. شما در صورت خرابی باید بررسی نمایید کدام قسمت شارژر دارای خرابی است زیرا هر کدام از این بخ..
425,100 ریال
کابل تعمیری دل 5x7.4 چراغ دارشارژر ها از سه قسمت کابل تعمیری کابل برق و آداپتور تشکیل می شوند. برای شارژ شدن نیازبه شارژر سالم دارد در بیشتر مواقع کابلی که ورود به دستگاه است و از طرفی به آداپتور متصل است در صد خرابی بیشتری را متحمل می شود. این کابل بصورت 3 سیم می باشد. کابل آداپتور دل دارای LED..
555,900 ریال
کابل تعمیری سامسونگ 5.5*3mmشارژر ها از سه قسمت کابل تعمیری کابل برق و آداپتور تشکیل می شوند. برای شارژ شدن نیازبه شارژر سالم دارد در بیشتر مواقع کابلی که ورود به دستگاه است و از طرفی به آداپتور متصل است در صد خرابی بیشتری را متحمل می شود. این کابل بصورت 2 سیم می باشد. این کابل برای دستگاه های سا..
359,700 ریال
کابل تعمیری ایسوس 0.7x2.5شارژر ها از سه قسمت کابل تعمیری کابل برق و آداپتور تشکیل می شوند. برای شارژ شدن نیازبه شارژر سالم دارد در بیشتر مواقع کابلی که ورود به دستگاه است و از طرفی به آداپتور متصل است در صد خرابی بیشتری را متحمل می شود. این کابل بصورت 2 سیم می باشد.خرید و قیمت کابل برق نوت ب..
283,400 ریال
کابل تعمیری لنوو 5.5x7.9 20V سردلیشارژر ها از سه قسمت کابل تعمیری کابل برق و آداپتور تشکیل می شوند. برای شارژ شدن نیازبه شارژر سالم است. در بیشتر مواقع کابلی که ورود به دستگاه است و از طرفی به آداپتور متصل است در صد خرابی بیشتری را متحمل می شود. این کابل بصورت 2 سیم می باشد. ابعاد کانکتور آن 7.9..
359,700 ریال
کابل تعمیری سامسونگ 3*1 Miniشارژر ها از سه قسمت کابل تعمیری کابل برق و آداپتور تشکیل می شوند. برای شارژ شدن نیازبه شارژر سالم دارد در بیشتر مواقع کابلی که ورود به دستگاه است و از طرفی به آداپتور متصل است در صد خرابی بیشتری را متحمل می شود. این کابل بصورت 2 سیم می باشد. سامسونگ ها دو مدل کابل تعم..
381,500 ریال
کابل تعمیری سونی 6.5*4.4mmشارژر ها از سه قسمت کابل تعمیری کابل برق و آداپتور تشکیل می شوند. برای شارژ شدن نیازبه شارژر سالم است. در بیشتر مواقع کابلی که ورود به دستگاه است و از طرفی به آداپتور متصل است در صد خرابی بیشتری را متحمل می شود. این کابل بصورت 2 سیم می باشد سر سوکت ها در سونی همه به سای..
370,600 ریال
کابل برق آداپتور سر فیش دو تایینوت بوک شارژر آن نیاز کابل برق می باشد. زیرا برای ورود جریان برق به دستگاه نیاز است. در آداپتور های قدیمی کابل برق به صورت دو چاک بوده اما امروزه بصورت 3 چاک می باشد. زیرا سیم سوم ارت آن می باشد. این کابل دارای قطر 0.5 سانتی‌متری است که کیفیت ساخت بسیار خوبی د..
239,800 ریال
کابل برق آداپتور سر فیش سه تایینوت بوک شارژر آن نیاز کابل برق می باشد. زیرا برای ورود جریان برق به دستگاه نیاز است. در آداپتور های قدیمی کابل برق به صورت دو چاک بوده اما امروزه بصورت 3 چاک می باشد زیرا سیم سوم ارت آن می باشد. این کابل دارای قطر 0.5 سانتی‌متری است که کیفیت ساخت بسیار خوبی دا..
327,000 ریال
نمايش 1 تا 20 از 45 (3 صفحه)

لپ تاپ شما با چه چیزی شارژر می‌شود؟ درست است، آداپتور. اما آیا تا به حال به اداپتور لپ تاپ خود توجه کرده‌اید؟ و آیا میدانید که از چه بخش و سیم هایی تشکیل شده است؟ در این مقاله ما به معرفی کابل آداپتور یا همان کابل تعمیری می‌پردازیم. همچنین نکات مهمی را که در نگهداری از کابل شارژر برای شما آورده‌ایم. توصیه می‌شود که حتماً آن را مطالعه نمایید. در ادامه نیز به نکاتی درباره خرید و تعویض این کابل آداپتور اشاره کرده‌ایم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کابل آداپتور لپ تاپ

کابل آداپتور لپ تاپ سیمی است که یک سر آن به برد اداپتور متصل بوده و سر دیگر کابل به جک شارژر لپ تاپ متصل می‌شود که اصطلاحاً آن را با نام کابل تعمیری می‌شناسند. جریان برق شهری که به صورت AC است، در ابتدا وارد بُرد آداپتور می‌شود و سپس اداپتور لپ تاپ آن را به یک جریان DC که ولتاژ مناسبی برای دستگاه است، تبدیل می‌کند. کابل آداپتور لپ تاپ، برق را از طریق جک شارژر وارد مادربرد کرده و باتری را نیز شارژ می‌کند. اگر می‌خواهید که با سازوکار آداپتورها بیشتر آشنا شوید مقاله تست و تعمیر آداپتور و شارژر لپ تاپ را مطالعه نمایید.

سیم‌های آداپتور لپ تاپ با هم متفاوت هستند. تفاوت آنها در محل اتصال سیم به جک شارژر است. پس می‌توان گفت که سر سیم‌های آداپتور هر لپ تاپ با لپ تاپ دیگری می‌تواند فرق داشته باشد.

نکته مهم در نگهداری از سیم آداپتور لپ تاپ

بسیاری از افراد در نگهداری از شارژر لپ تاپ خود بی‌دقتی می‌کنند، درنتیجه شارژر آنها به‌راحتی خراب‌شده و نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا می‌کنند. نکته مهمی که باید در نگهداری از کابل اداپتور لپ تاپ بدانید آن است که در زمان جمع‌کردن سیم، آن را در دورها منظم بپیچید و با چسب مخصوص آن را ببندید. البته به سیم زیاد فشار اعمال نکنید و آن را تا حدود آزاد بگذارید. پیچیدن بی‌نظم و محکم سیم می‌تواند به‌مرور زمان باعث ایجاد پارگی و قطعی در سیم بشود.

خرید و تعویض کابل آداپتور لپ تاپ

کابل لپ تاپ شما می‌تواند به هر علتی دچار مشکل شود و نیاز به تعویض پیدا کند. زمانی که آداپتور شما دیگر لپ‌تاپتان را شارژر نمی‌کند، می‌تواند مشکلش در سیم آن باشد که دچار خرابی شده است. اگر مشخص شود که سیم دچار قطعی شده است، نیاز به تعویض آن خواهید داشت و دیگر تعمیر نخواهد شد. اگر تخصصی در این زمینه ندارید به شما توصیه می‌شود که برای تعویض کابل شارژر لپ تاپ به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه نمایید.

در ابتدا یک کابل مناسب که سازگار با جک شارژر شما باشد، باید تهیه نمایید حتماً در هنگام خرید به این موضوع دقت نمایید که در برخی مدل های لپ تاپ دل کابل های 2 سیم و 3 سیم موجود هست. سپس آداپتور را بازکرده و سیم آداپتور خراب را از روی آن جدا نمایید. با ابزارهای مناسب سیم جدید را روی بُرد جایگزین کرده و آداپتور را ببندید. کابل شارژر را به برق‌زده و سپس به لپ تاپ متصل کنید تا از سلامت آن مطمئن شوید.

در این مطلب ما به شما کابل آداپتور را معرفی کرده و نکات مهم درباره نگهداری از آن را توضیح دادیم. همچنین یک راهنمای کامل برای خرید و تعویض کابل آداپتور برای شما گردآوری‌شده است که توصیه می‌کنیم حتماً آن را مطالعه نمایید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم شما را راهنمایی کنیم.

سوالات متداول

هر دو سوکت دارای 5 پین می باشد با این تفاوت که که درکابل مگ سیف پین وسط ریز تر می باشد همچنین کابل magsafe2 نسبت به magsafe کشیده تر می باشد. برای مدل های قدیمی تراپل از magsafe استفاده می کردند و مدل های جدیدترو نازک تر از2 magsafe استفاده می کنند.

بله، کابل های 3 سیم دل را می شود در لپ تاپهای اچ پی استفاده نمود البته کابل های 2سیم دل و اچ پی متفاوت می باشد.

برای جایگزینی کابل فقط کافیست که کابلها لحاظ ابعاد سوکت و تعداد سیم یکسان باشد و حتی در برخی موارد در حالتی که تعداد سیم متفاوت باشد هم ممکن است در برخی مدل ها جواب بدهد.

در حالتی که شکل فیزیکی مانند ضربه و یا له شدگی و نیز لحیم شدن نداشته باشد شامل 7 روز مهلت تست می باشد.

کابل های آمپر بالاتر کابل های ضخیم تر هستند و در صورتی که با کابل نازک تر جایگزین شوند در زمان طولانی باعث داغ شدن کابل و خراب شدن آن می شود.

بصورت کلی بله ، کابل تعمیری 2 سیم دل و اچ پی براحتی با کابل 3 سیم جایگزین می گردد.

بله ، همه ی دستگاه ها کابل تعمیری دارند.

خیر، در صورت خرابی در سر فیش شارژر می توانید فقط کابل تعمیری آنرا تعویض نمائید.

کابل 90 وات دارای 4آمپر می باشد و کابل 120 وات 6 آمپر ، معمولا این کار پیشنهاد نمی شود.

بله ، در حالتی که مشکل فیزیکی مانند لحیم شدن و یا ضربه و پارگی نداشته باشد می توانید مرجوع نمایید.

در لپ تاپ دل نیازمند ترانزیستورمی باشد و در لپ تاپ hp هم ممکن است کار کند و ممکن است روشن نشود یا شارژ نشود.

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات